Справа №2-411/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 вересня 2010 року Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого – судді Чурупченка М.І.,
при секретарі – Макуха О.О.,
з участю позивачки - ОСОБА_1,
представника відповідача –Іваненка С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Корюківці у приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області про визнання дій відповідача незаконними та зобов’язання здійснити перерахунок розміру пенсії відповідно до ч.1 ст. 50 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 01.01.2010 року по 31.05.2010 рік включно,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі – позивачка,) звернулася до суду з вказаним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області (далі – відповідач), в якому просить:
1. Визнати неправомірною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області, яка виразилася у невиконанні рішень Конституційного Суду України, через ненаправлення Відповідачем заяви про збільшення фінансування до головного розпорядника бюджетних коштів, не нарахування і невиплату Позивачці за період з 01.01.2010 року по 31.05.2010 року включно, як інваліду 3 групи захворювання, пов’язаного з впливом аварії на ЧАЕС , щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, встановлену ч.1 ст. 50, ч.1 ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 2010 рік;
2. Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Корюківському районі Чернігівської області зробити перерахунок Позивачці з 01 січня 2010 року по 31 травня 2010 року включно , як інваліду 3 групи захворювання, пов’язаного з впливом аварії на ЧАЕС , щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, встановлену ч.1 ст. 50, ч.1 ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 2010 рік;
3 . Зобов’язати Управління Пенсійного фонду виплатити Позивачці за період з 01 січня 2010 року по 31 травня 2010 року включно додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, згідно з ч.1 ст.50, Закону України № 796-ХІІ (у редакції із змінами , внесеними згідно із Законом України від 01.07.92 р. N 2532-XII, Декретом Кабінету Міністрів України від 26.03.93 р. N 29-93, у редакції Законів України від 17.06.93 р. N 3285-XII, від 06.06.96 р. N 230/96-ВР), з урахуванням реальної мінімальної пенсії згідно Законів України, а саме: ; ч.1 статті 52 Закону України «Про державний бюджет України на 2010 від 27.04.2010р. № 2154-УІ рік» Закон України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку". N 39/95- ВР від 08.02.1995., «Цивільного Кодексу України»— № 435-IV за різницею раніше виплачених сум;
1. Зобов’язати управління пенсійного фонду України в Корюківського районі
Чернігівської області подати звіт про виконання судового рішення та встановити строк подання зазначеного звіту.
В обґрунтування заявлених вимог позивачка зазначає, що перебуває на обліку в Управлінні. Згідно довідки медико-соціальної (експертної) комісії від 19.07.2005 року їй встановлено ІІІ групу інвалідності, захворювання пов’язане з аварією на Чорнобильській АЕС, безстроково. Відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам, віднесеним до категорії 1, інвалідам IIІ групи призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 50 процентів мінімальної пенсії за віком. Однак, Позивачка отримує додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, в значно нижчому розмірі ніж передбачено вказаним законом, що є порушенням її прав та інтересів. Здійснити перерахунок Управління відмовилось, посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530.
Ухвалою Корюківського районного суду Чернігівської області від 28.05.2010 року було відкрито провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області про визнання дій відповідача незаконними та зобов’язання здійснити перерахунок розміру пенсії відповідно до ч.1 ст. 50 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Під час проведення попереднього судового засідання представник відповідача надав суду письмові заперечення на позов, згідно яких Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області зазначає, що щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, була нарахована та виплачена позивачці у розмірах, передбачених чинним законодавством, підстав для виплати мінімальної пенсії відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в інших розмірах немає.
Позивачка в судовому засіданні надала суду пояснення. Просить позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні вважає позовну заяву до Управління про перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та зобов'язання проведення перерахунку пенсії необґрунтованою і такою, що не відповідає вимогам чинного законодавства України і просить відмовити у задоволенні позову.
Судом встановлено, що згідно з п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України № 121 від 01.03.2004. - Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збирання, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду - України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України у своїй діяльності керується Конституцією та чаконами України, актами Президента України. Кабінету Міністрів України та Положенням про Пенсійний фонд України.
Пенсійне забезпечення відповідно до ст. 10 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991р. № 1788-12 здійснюється органами Пенсійного фонду України.
Законодавство про пенсійне забезпечення відповідно до пі ст. 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. № 1058-15 базується на Конституції України, складається з Основ законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, цього Закону, закону про недержавне пенсійне забезпечення, законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, відмінні від загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та недержавного пенсійного забезпечення, міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно ст. 8 Закону України "Про пенсійне забезпечення" виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.
ОСОБА_1 знаходилась на обліку Управління як отримувач пенсії з 1999 року, та отримувала з 01.01.2010 року по 31.05.2010 року пенсію за віком згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, як особа, віднесена до 3 групи інвалідності, пов’язаної з впливом аварії на ЧАЕС.
Відповідно до ст.49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (із змінами) пенсії особам, віднесеним до категорії 1. встановлюються у вигляді державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Розміри пенсії зазначеним особам визначені ст.50. зазначеного Закону. При цьому частиною п'ятою ст.54 зазначеного Закону встановлено, що порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання. і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України.
Наведеною нормою Закону питання обчислення пенсії за цим Законом віднесені до відома Кабінету Міністрів України.
Відповідно до ст. 116 Конституції України Кабінет Міністрів України забезпечує здійснення внутрішньої і зовнішньої політики держави, виконання Конституції і законів України, актів Президента України, та здійснює інші повноваження, визначені Конституцією та законами України. Згідно зі ст. 117 Конституції Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.
Відповідно до ч.3 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.
Згідно зі ст.9 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності в наслідок загального захворювання; пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Враховуючи наведене, положення ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо мінімального розміру пенсії за віком не застосовуються при призначенні пенсії за Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008р. № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» інвалідам З групи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, виплачується у розмірі 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Згідно статті 58 Закону України «Про державний бюджет України на 2010 рік прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність з 01.01.2010р. складає 695.00 грн., а з 01.04.2010 року – 706,00 грн.
Дослідивши та оцінивши письмові докази у справі у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Позивачка з 1999 року перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області та з 13.02.2008 року отримувала державну пенсію за віком, додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, що не заперечується відповідачем.
19.07.2005 року, згідно довідки медико-соціальної (експертної) комісії, позивачеві встановлено ІІІ групу інвалідності безстроково. 05.07.1999 року Позивачка отримала посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1), яке дійсне безстроково з 28.07.2005 року.
27.05.2010 року ( вх.. № 65/К-11) Позивачка звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області із заявою в якій просила провести перерахунок та виплату недоотриманих коштів додаткової пенсії за період з 01.01.2010 року по 31.05..2010 року включно та в подальшому проводити нарахування додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до положень Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
У відповідь на вказану заяву Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області у листі від 25.06.2010 року № 134/04/К-11 відмовило позивачці у проведенні перерахунку та у виплаті додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, в розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно ст. 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Згідно з абз. 4 ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції Закону України від 06.06.1996 року) особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах: - інвалідам IIІ групи – 50 процентів мінімальної пенсії за віком.
Пунктом 28 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» від 28.12.2007 року положення ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції від 06.06.1996 року), були змінені.
Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 положення п. 28 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» від 28.12.2007 року визнані неконституційними.
Статтею 152 Конституції України встановлено, що закони і інші правові акти, які за рішенням Конституційного Суду України визнані неконституційними втрачають свою чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Відтак, при визначені розміру додаткової пенсії необхідно застосовувати розміри визначені ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції від 06.06.1996 року.
Разом з тим, з матеріалів справи вбачається, що розрахунок та виплата у 2010 році додаткової пенсії позивачці була здійснена відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», п. 4 якої встановлено, що особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що належать до категорії 1 та є інвалідами ІІІ групи, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виплачується в розмірі 15 відсотків до прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність.
Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» Кабінет Міністрів України уповноважено приймати виключно роз'яснення порядку застосування Закону, а не визначати сам порядок. Таким чином, статтею 62 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на Кабінет Міністрів України покладена функція роз'яснення порядку застосування цього закону, а не встановлення нових розмірів державної та додаткової пенсії даній категорії осіб.
Виходячи з пріоритетності норм Закону України, суд приходить до висновку, що починаючи з 01.01.2010 року по 31.05.2010 року включно, при визначенні розміру додаткової пенсії позивачці необхідно застосовувати норми ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ( в редакції від 06.06.1996 року), а не положення Постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, дії Управлінні Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, з порушенням вимог ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ( в редакції від 06.06.1996 року) є незаконними.
Крім того, суд звертає увагу, що у Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» викладено основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я.
Пільги, компенсації, гарантії є видом соціальної допомоги і необхідною складовою конституційного права на достатній життєвий рівень, таким чином, звуження змісту та обсягу права, наданого Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції від 06.06.1996 року), є безпідставним.
Суд також зазначає, що згідно ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», під час визначення розміру щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, за основу їх нарахування береться мінімальна пенсія за віком.
Розмір мінімальної пенсії за віком визначається за правилами, передбаченими ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», іншого нормативно-правового акту, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мінімальний розмір пенсій за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Таким чином, мінімальний розмір пенсії за віком залежить від розміру прожиткового мінімуму.
Оскільки позивачеві слід визначити пенсію, виходячи з мінімальної пенсії за віком, що встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то в разі збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачеві повинен проводитись, виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.
Визначення прожиткового мінімуму, закладення правової основи для його встановлення, затвердження та врахування при реалізації державою конституційної гарантії громадян на достатній життєвий рівень дає Закон України «Про прожитковий мінімум» від 15 липня 1999 року № 966-14. Відповідно до ст.. 1 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», прожитковий мінімум використовується для визначення, у тому числі мінімального розміру пенсії за віком, який відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Частиною 3 ст. 4 вказаного Закону передбачено, що прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік. Прожитковий мінімум публікується в офіційних виданнях загальнодержавної сфери розповсюдження.
Таким чином, для позивача як інваліда ІІІ групи, особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, нижчий розмір додаткової пенсії повинен розраховуватися, виходячи із розмірів прожиткового мінімуму.
Розмір недоотриманої додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю за період з 01.01.2010 року по 31.05.2010 року включно становить 1223,95 грн. ( одна тисяча двісті двадцять три гривні), зокрема:
в гривня
належить нарахувати Фактично нараховано не донараховано
січень 695,00 х 50% = 347,50 695,00 х 15 % = 104,25 - 243,25
лютий 695,00 х 50% = 347,50 695,00 х 15 % = 104,25 - 243,25
березень 695,00 х 50% = 347,50 695,00 х 15 % = 104,25 - 243,25
квітень 706,00 х 50% = 353,00 706,00 х 15 % = 105,90 - 247,10
травень 706,00 х 50% = 353,00 706,00 х 15 % = 105,90 - 247,10
Ітого 1748,50 524,55 -1223,95
Частиною 3 статті 61 ЦПК України регламентовано, що обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказується при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
До матеріалів цивільної справи долучена копія рішення Корюківського районного суду Чернігівської області від 12 березня 2010 року по адміністративній справі 2-а-63/2010 року , яке набрало законної сили з 26 травня 2010 року. Даним рішенням вже було визнано дії управління пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області щодо відмови зробити перерахунок додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю – протиправними; зобов’язано управління пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області здійснити донарахування ( перерахунок) та виплату додаткової пенсії ОСОБА_1 за 2009 рік за шкоду заподіяну здоров’ю відповідно до ст.. 50 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідно до ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області не надало належних та допустимих доказів, в розумінні ст.ст. 58, 59 ЦПК України, на підтвердження правомірності нарахування Позивачці додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, з порушенням вимог ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ( в редакції від 06.06.1996 року).
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, а оскільки позов підлягає задоволенню, то з відповідача на користь держави слід стягнути витрати на інформаційно-технічне забезпечення, а від сплати державного мита сторони слід звільнити і віднести за рахунок держави, оскільки вони звільнені віданого судового збору.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 19, 46, 152 Конституції України, ст.ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 81, 88, 208, 209, 213-216, 218 ЦПК України,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області про визнання дій відповідача незаконними та зобов'язання здійснити перерахунок розміру пенсії відповідно до ч.1 ст. 50 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - задовольнити.
Визнати неправомірною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області, щодо не нарахування і невиплату за період з 01.01.2010 року по 31.05.2010 року включно ОСОБА_1, як інваліду 3 групи захворювання, пов'язаного з впливом аварії на ЧАЕС , щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, встановлену ч.1 ст. 50, ч.3 ст. 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України Корюківського району в Чернігівській області здійснити перерахунок щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю ОСОБА_1, як інваліду 3 групи захворювання, пов'язаного з наслідками аварії на ЧАЕС, у розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком, передбаченої ст. 50 Закону України " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з застосуванням ч. 3 ст. 67 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на момент виплат з урахуванням проведених витрат з 01 січня 2010 року по 01.06.2010 рік.
Стягнути з управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області на користь держави - 37 (тридцять сім) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення.
Звільнити сторони від сплати державного мита відповідно законодавства і ці витрати віднести за рахунок держави.
На рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення може бути подана апеляційна скарга, особи які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя
- Номер: 6/652/16/2015
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-411/2010
- Суд: Високопільський районний суд Херсонської області
- Суддя: Чурупченко Михайло Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.07.2015
- Дата етапу: 07.10.2015
- Номер: 2-і/720/1/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-411/2010
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Чурупченко Михайло Іванович
- Результати справи: інше
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.10.2016
- Дата етапу: 06.12.2016
- Номер: 6/720/2/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-411/2010
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Чурупченко Михайло Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2018
- Дата етапу: 24.01.2019
- Номер: 6/489/57/19
- Опис: розшук боржника
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-411/2010
- Суд: Ленінський районний суд м. Миколаєва
- Суддя: Чурупченко Михайло Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.01.2019
- Дата етапу: 06.02.2019
- Номер: 2-п/425/5/22
- Опис:
- Тип справи: на заяву про перегляд заочного рішення
- Номер справи: 2-411/2010
- Суд: Рубіжанський міський суд Луганської області
- Суддя: Чурупченко Михайло Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.02.2022
- Дата етапу: 04.02.2022
- Номер: 2/425/230/22
- Опис: стягнення заборгованості за кредитним договором
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-411/2010
- Суд: Рубіжанський міський суд Луганської області
- Суддя: Чурупченко Михайло Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.02.2022
- Дата етапу: 17.02.2022
- Номер:
- Опис: про визнання договору купівлі - продажу квартири недійсним в частині покупця.
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-411/2010
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Чурупченко Михайло Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.06.2010
- Дата етапу: 27.10.2010
- Номер: 2-411/2010
- Опис: про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-411/2010
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Чурупченко Михайло Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.08.2010
- Дата етапу: 15.09.2010