Судове рішення #10948677

       

САМАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 2-1662/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 серпня 2010 року Самарський районній суд м. Дніпропетровська у складі:

    головуючого судді                     Румянцева О.П.

    при секретарі                     Бакум І.М.

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Дніпропетровську цивільну справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

В С Т А Н О В И В:

31.05.2010 року ОСОБА_1 звернулася до Самарського районного суду м. Дніпропетровська з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, посилаючись у позовній заяві  на те, що  вони з відповідачем перебувають у шлюбі з 08.12.2001р., зареєстрованим у відділі РАЦС Самарського районного управління юстиції м. Дніпропетровська, актовий запис № 440. Від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Через різні погляди на життя, між ними були припинені шлюбні відносини, ведення спільного господарства, спільне мешкання з листопаду 2009 року, зберігати шлюб з відповідачем вона не бажає, вважає, що збереження шлюбу не можливо, просить суд шлюб розірвати.

Позивач свої позовні вимоги в судовому засіданні підтримала в повному обсязі, пояснила, що в них різні погляди на життя. Крім того, на даний момент вона будує стосунки з іншим чоловіком з яким у майбутньому планує укласти шлюб.

Відповідач у судовому засіданні не заперечував проти розірвання шлюбу.  

Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі з 08.12.2001р., шлюб зареєстровано у відділ РАЦС Самарського району м. Дніпропетровська , актовий запис № 440 (а.с. 4). Від шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 4),  зазначені обставини підтверджуються поясненнями позивачки у судовому засіданні, а також письмовими доказами які є у матеріалах справи.

 Також у судовому засіданні судом встановлено, що з листопада 2009р. між сторонами по даній справі були фактично припинені подружні стосунки, ведення спільного господарства та спільне проживання через різні погляди на життя,  зберігати сім`ю позивачка не бажає, та наполягає на розірванні шлюбу. Відповідач  не заперечував проти розірвання шлюбу.

Згідно ст. 110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Відповідно до ст. 112 Сімейного Кодексу України, при розгляді справи про розірвання шлюбу суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Враховуючі вищезазначені обставини, та приймаючі до уваги, що шлюбно-сімейні відносини між сторонами по даній справі припинені з листопада 2009 року, позивач наполягає на розірванні шлюбу,  зберігати шлюб з відповідачем не бажає,  відповідач не заперечує проти розірвання шлюбу,  т.ч. суд приходить до висновку, що шлюб сторін по даній справі розпався остаточно, відновлений бути не може, а тому шлюб між сторонами по даній справі підлягає розірванню.

Також суд вважає, що витрати пов'язані з оформленням розірвання шлюбу в органах РАЦС необхідно покласти на позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст.10,11, 60, ч.1 ст.88, 130,174, 212,213, 215  ЦПК України,  суд, -

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований 08.12.2001 року у Відділі реєстрації актів громадянського стану Самарського районного управління юстиції м. Дніпропетровська, актовий запис №440, від якого вони мають одну неповнолітню дитину - розірвати.

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 держмито на користь держави в сумі 17 гривень, ОСОБА_1 від сплати держмита звільнити.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10 денний строк з дня проголошення рішення.  

Суддя                                         О.П.Румянцев

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація