Судове рішення #10951428

           НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                               

РІШЕННЯ

                                                              ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

07 вересня 2010 року                            справа № 2-1185/10               м. Нововолинськ    

Нововолинський міський суд Волинської області у складі

головуючого                                        Федонюк С.Ю.,

при секретарі                Навроцькій М.Р.,

розглянувши у відкритому  судовому засіданні  в залі суду в м. Нововолинську справу за позовом ОСОБА_1  до Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету  Нововолинської міської ради про зобов’язання провести перерахунок та  виплату різниці в компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю,

встановив:

13 серпня  2010 року ОСОБА_1  звернувся в суд з позовом до Управління праці і соціального захисту населення Нововолинського міськвиконкому про визнання дій  неправомірними, зобов’язання провести перерахунок та виплату різниці в компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю в сумі 39685 грн. 20 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивача згідно заключення  МСЕК від 01.02.2010 року визнано інвалідом II групи, у зв’язку з захворюванням, пов’язаним з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З 2002 року перебував на ІІІ групі інвалідності, що підтверджується посвідченням № 408534 від 15.03.2002 року. Згідно ст.48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у разі встановлення інвалідності вищої групи інвалідам виплачується різниця в компенсаціях. Розмір одноразової компенсації інвалідам ІІІ групи встановлений 30 мінімальних заробітних плат, інвалідам  ІІ групи – 45 мінімальних заробітних плат. 24.06.2010 року Управління праці та соціального захисту населення Нововолинського міськвиконкому виплатило ОСОБА_1 різницю в компенсації між ІІІ та ІІ групами інвалідності за шкоду, заподіяну здоров’ю в сумі 94,80 грн. У зв'язку з встановленням вищої групи інвалідності позивач  звернувся до Управління праці і соціального захисту населення Нововолинського міськвиконкому про виплату різниці в компенсаціях, однак листом № 2870/04-01 від 30 липня 2010 року відповідач  відмовив у перерахунку належних йому виплат. Просить визнати такі дії Управління праці та соціального захисту населення неправомірними і  провести перерахунок та виплату різниці в компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю в сумі 39685 грн. 20 коп.

25 серпня 2010 року ОСОБА_1 подав до суду змінені позовні вимоги, просить зобов’язати відповідача провести перерахунок та  виплату різниці в одноразових компенсаціях між ІІ і ІІІ групами інвалідності  за шкоду, заподіяну здоров’ю відповідно до ст.48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

В судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, подав суду заяву, в якій просить справу розглядати у його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі і просить їх задовольнити.

 Відповідачем  подано письмове заперечення на позов №3169/01-02 від 21.08.2010 року,

в якому просить в позові відмовити за безпідставністю, оскільки вважає, що різниця в компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю ОСОБА_1 нарахована та виплачена в сумі 94,80 грн. відповідно до ст.63 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 836 від 26 липня 1996 року «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

          Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх у сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 має статус учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 виданим Волинською обласною державною адміністрацією 04.12.2007 року. (а.с.11). З 2002 року перебував на ІІІ групі інвалідності, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1 від 15.03.2002 року Позивачу встановлена IІ група інвалідності у зв'язку із захворюванням, пов'язаним з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, що стверджено копією довідки №0055900 від 01.02.2010 року (а.с.13).

24.06.2010 року Управління праці і соціального захисту населення Нововолинського міськвиконкому здійснило виплату ОСОБА_1 різницю в компенсації між ІІІ та ІІ групами інвалідності за шкоду, заподіяну здоров’ю в сумі 94,80 грн. (а.с. 14).

Відповідно до ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивного забруднення територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

Статтею 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що особам, яким встановлена інвалідність вищої групи, виплачується різниця в компенсаціях. Розмір одноразової компенсації інвалідам ІІІ групи встановлений 30 мінімальних заробітних плат, інвалідам  ІІ групи – 45 мінімальних заробітних плат.

Виплата здійснюється з мінімальної заробітної плати, яка склалася на момент встановлення інвалідності або втрати годувальника.

Згідно ст.2 Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» № 1646-УІ на момент виплати мінімальна заробітна плата складала 884 грн.

Відповідно до п.п.11 п.28 розділу II «Внесення змін до деяких законодавчих актів України» Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року, який набрав чинності 01.01.2008 року, текст статті 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  було викладено у новій редакції, відповідно до якої одноразова компенсація учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській  АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, та сім'ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, щорічна допомога на оздоровлення виплачується в порядку та розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України. Проте рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 року у справі №1-28/2008 було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним положення пункт) 12N розділ) ЕІ «Внесення змін до деяких законодавчих актів України» Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», які визнані неконституційними, втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України вказаного рішення, у якому крім цього, було вказано на його преюдиціальність при розгляді судами загальної юрисдикції позовів у зв'язку з правовідносинами, що виникли внаслідок дії неконституційного акта.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, та в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити та  зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Нововолинського міськвиконкому зробити перерахунок та виплату ОСОБА_1 різниці в компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, встановлену ст.48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Керуючись ст.ст.212, 213, 214, 215 ЦПК України, на підставі ст. 48 Закону України " Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", суд,-

вирішив:

Позов задовольнити.

Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Нововолинської міської ради провести перерахунок та виплату ОСОБА_1  різницю в одноразових компенсаціях між ІІ і ІІІ групами інвалідності  за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до ст.48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням виплаченої суми.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі  апеляційної скарги  протягом 10 днів з дня його проголошення   до апеляційного суду Волинської області через Нововолинський міський суд.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання  апеляційної  скарги , якщо  апеляційну скаргу  не було подано.  У разі подання апеляційної скарги, рішення , якщо його не  скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

       

Головуючий    підпис

Згідно з оригіналом

Суддя                                                                                                      С.Ю.Федонюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація