УХВАЛА
АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2006 року м.Ужгород
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ В складі:
головуючого - Дорчинець С.Г. суддів - Демченка ом., Дідика В.М. з участю прокурора- Ісак В.М. захисника - ОСОБА_1. заявниці - ОСОБА_2.
розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали за апеляцією ОСОБА_2 на постанову Мукачівського міськрайонного суду від 19 жовтня 2005 року.
цією постановою в задоволенні скарги адвоката ОСОБА_3 та ОСОБА_2. про скасування постанови слідчого прокуратури Мукачівського району про відмову в порушенні кримінальної справи від 8 серпня 2005 року - відмовлено.
Зазначено, що факти викладені у скарзі в судовому засіданні підтвердження не знайшли і доводи скаржників не відповідають дійсності, а обвинувачення щодо ОСОБА_4та ОСОБА_5 у вчиненні ними злочину передбаченого ст.368 КК України підтвердження не отримало.
в апеляції ОСОБА_2. просить постанову суду від 19 жовтня 2005 року та постанову слідчого прокуратури мукачівського району від 8 серпня 2005 року скасувати. Вважає, що постанова суду не відповідає вимогам закону, так як суд безпідставно прийшов до висновку, що слідчим виконані всі вказівки прокурора щодо перевірки її скарги. А також тому, що суд не дав належної оцінки діям ОСОБА_4, та ОСОБА_5 вчинених відносно неї.
Заслухавши доповідь судді, пояснення ОСОБА_2. та її захисника, які апеляцію підтримали повністю, виступ прокурора, який просив в задоволенні апеляції відмовити, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляції, апеляційний суд вважає, що вона підлягає до задоволення з таких підстав.
Згідно поположень ч.3 ст.236-1 КПК України розглянувши скаргу, суддя залежно від того, чи були при відмові у порушенні кримінальної справи виконані вимоги ст.99 цього Кодексу, приймає відповідне рішення.
Відповідно до вимог ст.99 КПК України кримінальна справа може бути порушена тільки у тих випадках, коли є достатні дані,
Справа: № 11-515
Категорія; ч.5 ст.185 КК України. Головуючий у першій інстанції: Рижиков В.Г. Доповідач: Демченко С.М.
які вказують на наявність ознак злочину. Тобто коли є для цього підстави.
Щоб зробити правильний висновок про наявність або відсутність підстав для відмови у порушенні кримінальної справи суддя зобов'язаний витребувати і ознайомитись з матеріали, на підставі яких було відмовлено в порушенні справи.
З протоколу судового засідання та постанови суду від 19 жовтня 2005 року видно, що суд з такими матеріали не ознайомився, а постановив передчасне рішення на підставі тільки трьох документів: скарги, копії постанови слідчого від 6 квітня 2005 року (яка скасована прокурором як незаконна) та копії постанови від 8 серпня 2005 року.
допущена судом першої інстанції неповнота судового слідства перешкодила повно, всебічно та об'єктивно розглянути скаргу і постановити законне, обґрунтоване та справедливе судове рішення. З зазначених підстав постанова суду підлягає скасуванню, як незаконна.
Доводи апеляції в частині скасування постанови слідчого про відмову в порушенні кримінальної справи від 8 серпня 2005 року є недостатніми та необгрунтованими. підстав для задоволення апеляції в цій частині немає.
керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України, апеляційний суд
ухвалив :
Апеляцію ОСОБА_2. задовільнити частково.
Постанову Мукачівського міськрайонного суду від 19 жовтня 2005 року про відмову в задоволенні скарги адвоката ОСОБА_3 та ОСОБА_2., про скасування постанови слідчого прокуратури Мукачівського району про відмову в порушенні кримінальної справи від 8 серпня 2005 року скасувати. Матеріали скарги направити на новий судовий розгляд до того ж суду в іншому складі.