Судове рішення #109685
УХВАЛА

 

УХВАЛА

Іменем України

10 серпня 2006 року                                                                                       м. Ужгород

Апеляційний суд Закарпатської області в складі

головуючого                                       судді ДОРЧИНЕЦЬ С.Г.

суддів                                                  КОНДОРА Р.Ю.,ДІДИКАВ.М.

за участю прокурора                          ЧУРЕЯ В.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали за апеляційним поданням помічника прокурора Виноградівського району Лендєла І.В. на постанову Виног­радівського районного суду Закарпатської області від 8 червня 2006 р., якою за скаргою

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та меш­канки АДРЕСА_1.,

скасовано постанову органу дізнання - Виноградівського РВ УМВС України в За­карпатській обл. від 27 січня 2006 р. про відмову в порушенні кримінальної спра­ви за ознаками злочину, передбаченого ст. 286 КК України, за фактом заподіяння ОСОБА_1 тілесних ушкоджень внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

Як вбачається з постанови суду, 20.01.2006 р. водій ОСОБА_2, керуючи легковим автомобілем „Міцубісі-Галант", НОМЕР_1, та порушивши п. 12.2. ПДР скоїв у м. Виноградові наїзд на пішохода ОСОБА_1, внаслідок чого останній були за­вдані тілесні ушкодження. Згідно акту судово-медичного обстеження від 25.01.2006 р. ОСОБА_1 поряд з іншими завдані тілесні ушкодження у вигляді струсу головного мозку із скальпованою раною чола, що є невиправним ушко­дженням обличчя та може бути розцінене як тяжке тілесне ушкодження. Незва­жаючи на ці обставини та не провівши відповідну перевірку, орган дізнання пе­редчасно та необгрунтовано постановою від 27.01.2006 р. відмовив в порушенні кримінальної справи. У зв'язку з наведеним постанову скасовано, матеріали пове­рнуто органу дізнання для додаткової перевірки.

В апеляційному поданні прокурор порушує питання про скасування поста­нови суду та повернення справи на новий судовий розгляд. Апелянт, погоджую­чись із необхідністю вирішення питання про характер завданих ОСОБА_1 ті­лесних ушкоджень шляхом проведення судово-медичної експертизи та вказуючи, що судмедексперт фактично кваліфікував ушкодження як легкі, вважає, що без попереднього рішення суду щодо можливості кваліфікації цих ушкоджень як зні-

вечення обличчя питання про порушення кримінальної справи вирішити немож­ливо.

Заслухавши доповідь судді, промову прокурора Чурея В.М. про підтриман­ня апеляції, обговоривши доводи сторін, перевіривши матеріали справи за скар­гою та відмовний матеріал № 83/2006, суд приходить до наступного.

Справа № 11-491/2006 р.

Категорія 11-А

Головуючий у 1-й інстанції НАЗАРОВ П.О.

Доповідач КОНДОР Р.Ю.

 

 

27.01.2006 р. органом дізнання відмовлено в порушенні кримінальної спра­ви за ознаками злочину, передбаченого ст. 286 КК України, за фактом заподіяння ОСОБА_1 тілесних ушкоджень внаслідок ДТП (а.с. з)- При цьому, в постанові не зазначено, які тілесні ушкодження особі були завдані, якою частиною ст. 286 КК України передбачено відповідний злочин, а також постановлено: кінцеве рі­шення за даним фактом прийняти після закінчення лікування потерпілої.

З акту судово-медичного обстеження ОСОБА_1 від 25.01.2006 р. (а.с. 5-7) вбачається, що поряд з іншими їй були завдані тілесні ушкодження у вигляді скальпованої рани чола, що є невиправним ушкодженням обличчя та може бути розцінене як тяжке тілесне ушкодження у випадку, якщо буде визнане таким, що знівечило обличчя. На час обстеження, закінченого 30.01.2006 р., ОСОБА_1 перебувала на стаціонарному лікуванні.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснювала, зокрема, що перенесла операцію, в голову їй вживлено пластину і відтоді в неї постійно болить голова (а.с. 15). Водночас кінцевих даних про тривалість розладу здоров'я та час і харак­тер лікування в справі немає.

Ці факти на даний час не спростовані.

Відповідно до ст.ст. 94, 97, 98 КПК України, кримінальна справа порушуєть­ся за наявності приводів для цього та достатніх даних, які вказують на наявність ознак злочину, у необхідних випадках до порушення справи може бути проведена відповідна перевірка у строк до 10-ти днів. Для встановлення тяжкості і характеру тілесних ушкоджень обов'язково призначається експертиза (ст.ст. 75, 76 КПК України). Кримінальним та кримінально-процесуальним законами передбачено також можливість звільнення особи від кримінальної відповідальності, від пока­рання та закриття кримінальної справи за наявності для того відповідних підстав.

З урахуванням викладеного, оцінивши докази у сукупності, апеляційний суд приходить до висновку про необґрунтованість апеляційного подання.

Рішення про відмову в порушенні кримінальної справи за даним фактом є передчасним, необгрунтованим та прийнятим без належного з'ясування обставин, що мають значення для цього. Орган дізнання неповністю використав і передба­чений законом час для відповідної перевірки.

Доводи апелянта щодо необхідності потерпілої самостійно звернутися до суду для встановлення ступеня тяжкості завданих їй тілесних ушкоджень безпідс­тавні, надумані та не відповідають вимогам закону, оскільки порушують права по­терпілої. Питання про кваліфікацію завданих потерпілій тілесних ушкоджень за їх наслідками належить до відповідної компетенції органу досудового слідства та су­ду в рамках провадження в кримінальній справі.

Отже, задовольняючи скаргу ОСОБА_1, суд прийняв законне рішення. За таких обставин, апеляційне подання слід залишити без задоволення, а поста­нову суду першої інстанції - без зміни.

Керуючись ст.ст. 3б5, 366 КПК України, -

ухвалив:

  подання помічника прокурора Виноградівського району Лендє

ла І.В. залишити без   задоволення, а постанову Виноградівського район­

ного суду Закарпатської області від 8 червня 2006 р. за скаргою ОСОБА_1 -

без  зміни. 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація