СПРАВА № 2-7583/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2010 року м. Луганськ
Жовтневий районний суд м. Луганська
у складі:
головуючого судді Васильєвої Н.М.,
при секретарі Ковалевській А.А.,
розглянувши у попередньому засіданні у залі суду в м. Луганську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
В С Т А Н О В И В :
29.07.2010 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з зазначеним позовом, в обґрунтування якого вказала, що перебувала у шлюбі з відповідачем ОСОБА_3 з 20.08.2005 року по 07.07.2010 року. Вони мають спільну неповнолітню дитину – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач добровільно допомогу на утримання дитини не надає, чим ставить позивача у скрутне матеріальне становище. Позивач зазначила, що відповідач постійного місця роботи, стабільного доходу не має. Отримує на місяць біля 1000 грн. Просила суд ухвалити рішення, яким стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання спільної неповнолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі у розмірі 400 грн. щомісяця, починаючи з дня подачі до суду позову до її повноліття.
До початку судового засідання від позивача ОСОБА_1 надійшла заява з проханням розглянути справу за її відсутності. Позовні вимоги підтримала у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 до початку судового засідання надав суду заяву, в якій позовні вимоги ОСОБА_1 визнав повністю, просив справу розглянути без його участі.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтованим з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 є батьками ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 / а. с. 4 – копія свідоцтва про народження/, яка проживає з матір»ю, що не оскаржується сторонами, тому цей факт суд вважає встановленим.
Доказів, що ОСОБА_2 має постійне місця роботи, стабільний регулярний доход, суду протягом розгляду справи надано не було.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини /аліменти/ присуджуються у частці від доходу її матері, батька і / або/ у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ч. 1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий доход, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Згідно з ч. 1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків; інші обставини, що мають істотне значення.
Виходячи з наведеного, у суду немає підстав для відмови ОСОБА_1 у задоволенні її позовних вимог щодо стягнення аліментів з відповідача на її користь на утримання спільної неповнолітньої дитини, оскільки вони знайшли своє підтвердження в ході судового засідання з досліджених судом доказів.
Що стосується розміру аліментів, які повинні бути стягнуті, суд доходить висновку про необхідність стягнення з відповідача на користь позивача аліментів на утримання їх спільної неповнолітньої дитини – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі у розмірі, що був узгоджений сторонами, в сумі 400 грн. щомісяця.
Визначаючи час, з якого слід почати стягнення аліментів з відповідача на користь позивача, керуючись положеннями ч. 1 ст. 191 СК України, згідно з якою аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову, враховуючи, що згідно штампу про надходження позову ОСОБА_1 до суду / а. с. 2/ вона пред’явила зазначений позов до Жовтневого районного суду м. Луганська 29.07.2010 року, вх. № 17543, суд вважає за доцільне почати стягнення аліментів на утримання спільної дитини сторін з 29.07.2010 року.
Судові витрати відповідно до ст. 88 ЦПК України слід стягнути з відповідача, поклавши на нього витрати, пов”язані зі сплатой судового збору, та витрати на інформаційно- технічне забезпечення розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд вважає моживим допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 180 – 184, 191 СК України, ст. ст. 10, 11, 27, 31, 60, 88, 130, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який народився у с. АДРЕСА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_2 не працює, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, яка проживає за адресою: АДРЕСА_3 аліменти на утримання спільної неповнолітньої дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі у розмірі 400 грн. /чотириста гривень/ щомісяця, починаючи з 29.07.2010 року, та до її повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51/ п”ятдесят одна/ грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави витрати на інформаційно- технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 грн. / сто двадцять гривень/.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги до апеляційного суду Луганської області через Жовтневий районний суд м. Луганська.
СУДДЯ: Н.М.ВАСИЛЬЄВА