Судове рішення #10982373

Cправа № 2-1441

2010 р.

 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

      22 вересня 2010 року Гайворонський районний суд Кіровоградської області в складі:

     головуючого судді  Поліщук В.В.

     при секретарі Хмельовському О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні при попередньому розгляді в місті Гайвороні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи тим, що шлюбні відносини між ними фактично припинилися. Спільне життя з відповідачем не склалося. З вини відповідача в сім’ї постійно виникають сварки. Сім’я розпалась остаточно і не може бути збережена.

Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину: дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачкою та знаходиться на її утриманні, а тому вона просить стягти з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини в розмірі ј частини всіх видів заробітку (прибутків) відповідача на місяць, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку й стягувати щомісячно до повноліття дитини. Позов мотивовано тим, що відповідач є батьком дитини, здоровий, працездатний, має постійне місце роботи, отримує заробітну плату, а тому має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання дитини, але добровільно її не надає.

В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги повністю, просить розірвати шлюб між нею та відповідачем та стягувати з відповідача аліменти на утримання дитини в розмірі ј частини від заробітку щомісячно до повноліття дитини.    

Відповідач в судовому засіданні позов визнав повністю, згодний на розірвання шлюбу та згодний сплачувати аліменти на утримання дитини в розмірі ј частини від заробітку (прибутків) на місяць.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.  

Даючи оцінку обставинам по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що сторони фактично не підтримують шлюбні відносини, сім’я розпалась і існує лише формально. Збереження шлюбу суперечить інтересам  сторін, що має істотне значення.

     Як вбачається з матеріалів справи відповідач є батьком дитини, дитина знаходиться на утриманні позивачки. Відповідач, як батько дитини, зобов’язаний утримувати її матеріально до повноліття.

     Керуючись ст.ст. 110, 112 , 180, 181 ч. 3, 182 ч. 2, 183 СК України,

                         ст.ст. 88, 213-215, 367, 130 ч. 4 ЦПК України, -

  В И Р І Ш И В:

Розірвати шлюб, зареєстрований поміж ОСОБА_2 та ОСОБА_1 02.09.2006 року Гайворонським відділом реєстрації актів цивільного стану Кіровоградської  області, актовий запис № 82.

Після реєстрації розірвання шлюбу залишити ОСОБА_1 прізвище – ОСОБА_1.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. АДРЕСА_1 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання дитини: дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј частини всіх видів заробітку (прибутків) відповідача на місяць, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, й стягувати щомісячно, починаючи з 10.09.2010 року до повноліття дитини, тобто до 15.11.2025 року.

Стягнути з ОСОБА_2 51 (п’ятдесят одну) гривню судового збору на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_2 120 (сто двадцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення суду в частині стягнення аліментних платежів за один місяць допустити до негайного виконання.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції (Гайворонський районний суд), шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Райсуддя В.В. Поліщук.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація