Справа № 2-864/2010р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.09.2010 року м. Могилів-Подільський
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого: Романова П.Ф.,
при секретарі Алексєєвій Н.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Могилеві-Подільському цивільну справу за позовною заявою Відкритого Акціонерного Товариства комерційного банку «Надра» в особі Філії Вінницьке регіональне управління до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся у Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором в сумі 4946 гривень 98 копійок, посилаючись на те, що відповідно до договору № 78810677 від 04.10.2007 року позивачем було надано ОСОБА_1 кредит на споживчі потреби в сумі 5000 гривень з терміном повернення до 04.10.2008 року зі сплатою за користування кредитом відсотків з розрахунку 36% річних. Згідно умов договору відповідач зобов'язувалася щомісячно сплачувати по кредиту та відсотках щомісячну суму мінімально необхідного платежу у відповідному розмірі. Проте ОСОБА_1 не виконувала зобов'язання за вказаним договором у встановлені строки, не дотримувалася графіка розрахунків, спричинивши вказану вище заборгованість. На численні попередження не реагувала, тому позивач вимушений звернутися до суду з позовом про стягнення з позичальника заборгованість по кредиту в сумі 4946 гривень 98 копійок.
В судовому засіданні представник позивача Стіранець О.М. позовні вимоги підтримала в повному обсязі і просила їх задовольнити.
Відповідач ОСОБА_1, повідомлена у встановленому порядку про час та місце розгляду справи, до суду не з'явилася без поважних причин двічі.
За таких обставин, за згодою представника позивача та відповідно до ст. 224 ЦПК України, суд ухвалив розглянути справу на підставі наявних у справі доказів і постановити заочне рішення.
Заслухавши представника позивача Стіранець О.М., дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав: 04.10.2007 року ОСОБА_1 уклала договір № 78810677 і отримала у ВАТ КБ "Надра" в особі філії ВАТ КБ "Надра" Вінницьке регіональне управління кредит на споживчі потреби в розмірі 5000 гривень, із зобов'язанням погашати його шляхом щомісячної сплати по кредиту та відсотках і виплатити кредит та нараховані за користування ним відсотки в розмірі 36% річних, до визначеного і вказаного сторонами строку остаточного розрахунку, який відповідно до п. 1 договору відповідає 04.10.2008 року.
Проте, дані зобов'язання відповідач ОСОБА_1 не виконувала, спричинивши заборгованість по кредиту.
Викладене підтверджується поясненням представника позивача, копією кредитного договору № 78810677 від 04.10.2007 року, що укладений між ОСОБА_1 та ВАТ КБ "Надра", копіями листів-претензій до відповідача з вимогою про сплату виниклої заборгованості, розшифровкою суми заборгованості.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Дані обставини дають підстави суду позовні вимоги задовольнити, оскільки ОСОБА_1 не виконала зобов'язань згідно кредитного договору, укладеного між нею та ВАТ КБ "Надра". Тому суд, на вимогу представника позивача, стягує з відповідача на користь ВАТ КБ "Надра" в особі філії ВАТ КБ "Надра" Вінницьке регіональне управління заборгованість по кредиту.
На підставі із ч.1 ст.88 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь позивача судові витрати та витрати на інформаційно-технічне забезпечення.
Керуючись ч.3 ст. 551,554, 1054 ЦК України, ст. 10, 60, 88, 212-215, 224 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 на користь Відкритого Акціонерного Товариства комерційного банку «Надра» в особі Філії Вінницьке регіональне управління, суб. кор. рахунок 39017760100001, МФ 302355, код ЄДРПОУ Філії 25962332, заборгованість по кредиту в сумі 4946 (чотири тисячі дев’ятсот сорок шість) гривень 98 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Відкритого Акціонерного Товариства комерційного банку «Надра» в особі Філії Вінницьке регіональне управління судовий збір в сумі 51 (п’ятдесят одна) гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді в сумі 120 ( сто двадцять ) гривень.
Відповідач може подати заяву про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивач може подати апеляційну скаргу на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Головуючий: ________________ /Романов П.Ф./