Судове рішення #10993129

Справа №  2 – 1073/2010 року

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

19 серпня 2010 року         Буринський районний суд Сумської області в складі:

головуючого  судді  Комлевої В.С.

          при секретарі  Божок В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Буринь при попередньому розгляді цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Слобідської сільської Ради про  визнання права власності на майно в порядку спадкування,

Встановив:

Позивач звернувся із позовом до Слобідської сільської Ради про визнання права власності на майно, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_3 в селі Слобода Буринського району померла ОСОБА_2, яка на його ім”я залишила заповіт, яким все майно заповідала йому і після її смерті залишилось спадкове майно в склад якого входить житловий будинок з надвірними будівлями  по АДРЕСА_1. Спадщину він прийняв шляхом звернення в нотаріальну контору. Поскільки  право власності на домоволодіння  належним чином на померлу не було оформлене, він не може оформити спадщину на своє ім”я після смерті ОСОБА_2 на вищевказане майно. Тому просить визнати за ним право власності на нього.

В судовому засіданні позивач вимоги підтримав і пояснив, що в порядку спадкування за заповітом отримав право власності на майно ОСОБА_2, але із-за відсутності правовстановлюючих документів не може оформити своє право власності.

Відповідач про розгляд справи повідомлений, позов визнає.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ст..130 ч.4 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст..174 цього ж Кодексу. Згідно ст.. 174 ч.4 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявн6ості для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, дослідивши обставини справи, представлені докази та давши їм оцінку, вважає, що позов підлягає задоволенню.

Так, в судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 в селі Слобода Буринського району Сумської області померла ОСОБА_2., яка залишила заповіт, яким все майно заповідала позивачу. Після його смерті залишилось спадкове майно, яке складається  з     житлового будинку з надвірними спорудами, розташованими по АДРЕСА_1.

Позивач  являється спадкоємцем померлої 20.02.2005 року ОСОБА_2 по заповіту, посвідченому Слобідською сільською Радою Буринського району 20 листопада 1993 року за р.№38, і він в установленому Законом порядку прийняв спадщину шляхом спільного проживання з померлою та вступу в управління спадковим майном, і це підтверджується поясненнями сторін, копією св-ва про смерть, довідкою КП «Буринське БТІ» від 25.05.2010 року,  копією заповіту, посвідченого Слобідською сільською Радою Буринського району 20.11.1993 року за р.№ 38, довідкою Слобідської сільської Ради №177 від 15.02.2010 року, копією техпаспорта на домоволодіння, витягом із Спадкового реєстру №24431676 від 10.08.2010 року.

Поскільки  позивач являється спадкоємцем по заповіту на майно після смерті ОСОБА_2, правовстановлюючі документи на це майно належним чином не оформлені, позивач прийняв в установленому Законом порядку спадщину, суд вважає, що він має право власності на зазначене майно.

Керуючись ст.ст.10, 11, 58, 59, 60, 130, 174 ЦПК України, 331, 392, 1233-1235,1258, 1266, 1270 ЦК України,

ВИРІШИВ:

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцем ІНФОРМАЦІЯ_2 право власності  на житловий будинок з надвірними будівлями – літньою кухнею, сараями, дощатою огорожею - загальною вартістю 31803 (тридцять одна тисяча вісімсот три) гривні, розташованими в АДРЕСА_1, що належить  ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в селі Слобода Буринського району Сумської області, на підставі запису в погосподарській книзі виконкому Слобідської сільської Ради Буринського району Сумської області.

Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Сумської області через Буринський райсуд. При цьому заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається таким же чином на протязі двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація