РІШЕННЯ справа №2-620/10
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2010 р. м. Городок
Городоцький районний суд Хмельницької області в складі: головуючого - судді Шинкоренка С.В., при секретарі – Васільєвій І.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Городку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Жищинецької сільської ради Городоцького району Хмельницької області
про визначення додаткового строку для подання заяви на прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до відповідача про визначення додаткового строку для подання заяви на прийняття спадщини. В поданій позовній заяві позивач пояснив суду, що ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилась спадщина після смерті його тітки – ОСОБА_2. Позивач є спадкоємцем за заповітом після смерті тітки.
Однак позивач пропустив установлений строк для прийняття спадщини, оскільки через важкий матеріальний стан буз змушений довготривалий час перебувати на заробітках за межами України.
Продовжити строк для прийняття спадщини позивачу потрібно для того, щоб прийняти спадщину після померлої тітки.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав і просить їх задовольнити, визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини терміном у три місяці.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився, однак подав на адресу суду заяву в якій позовні вимоги визнав в повному обсязі і просить справу розглянути за його відсутності.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, оголосивши заяву представника відповідача, перевіривши матеріали справи, вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Про відсутність інших спадкоємців, які прийняли чи претендують на спадщину свідчить відповідь на запит суду державної нотаріальної контори від 09.09.2010 р., де зазначено, що після смерті ОСОБА_2 спадкоємці за законом чи за заповітом не зверталися, спадкова справа не заводилась.
В судовому засіданні встановлено, що позивач дійсно пропустив строк прийняття спадщини, чим порушила вимоги ч.1. ст.1270 ЦК України, де для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Проте, згідно ч.3 ст.1272 ЦК України, суд, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
ОСОБА_1 пропустив встановлений строк для прийняття спадщини внаслідок тривалої відсутності в Україні у зв"язку із тим, що перебував на заробітках за межами держави.
Також судом було встановлено в судовому засіданні, що державна нотаріальна контора оформляти спадщину відмовилась в зв"язку із пропуском спадкоємцем встановлених строків, що унеможливлює оформлення прав власності на спадкове майно позивачем, про що свідчить постанова про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 03.09.2010 р., що міститься в матеріалах справи.
В зв"язку із вищевикладеним, суд приходить до висновку, що позовні вимоги, заявлені позивачем є цілком обгрунтованими, відповідають чинному законодавству, тому суд вважає за можливе визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст.213, 215 ЦПК України, ст.ст.1270, 1272 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити додатковий строк для прийняття спадщини ОСОБА_1, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 – ОСОБА_2, терміном на три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня його проголошення, однак якщо учасники процесу не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення – вони можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:
- Номер: 2/975/11
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-620
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Шинкоренко Сергій Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.06.2011
- Дата етапу: 08.08.2011