Справа 2а-333/2010 року
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2010 року Буринський районний суд Сумської області в складі:
головуючого – судді Комлевої В.С.
за участю секретаря Божок В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Буринь справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Охріменко Ігоря Миколайовича про визнання дій інспектора ДПС неправомірними та скасування постанови про накладення адмістягнення
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до інспектора ДПС ВДАІ м. Білопілля про скасування його постанови від 27.01.2010 року про накладення на нього адміністративного стягнення. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 25.01.2010 року він неподалік с. Піски Буринського району керував автомобілем ВАЗ 21070 д/н НОМЕР_1. Його машину зупинив інспектор ДПС ВДАІ м. Білопілля Охріменко І.М., який повідомив, що він перевищив максимальну швидкість руху та почав складати протокол про адміністративне правопорушення, за те що нібито він перевищив максимальну допустиму швидкість руху. Постанову в справі про адміністративне правопорушення та копії протоколу інспектор йому не надав. 19 квітня 2010 року поштою він отримав постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання постанови ВМ №075163 виданої 27.01.2010 року.
Посилаючись на необґрунтованість притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, умисел на скоєння якого заперечував, позивач просить про задоволення позовних вимог.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав і просив скасувати Постанову в справі про адміністративне правопорушення від 27.01.2010 року у вигляді штрафу в розмірі 510 гривень. Пояснивши, що можливо швидкість він перевищив, але менш ніж на 20 км/год і тому, що він поспішав до м. Суми в службовій необхідності.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Вислухавши пояснення позивача , дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідно ст.18 ч.1 п.1 КАС України місцевим загальним судам як актом індивідуальної дії (п. 3 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 06.03.2008 року).
В судовому засіданні встановлено, що відносно позивача посадовою особою відповідача на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений КУпАП 27.01.2010 року складений протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.122 ч.1 КУпАП – перевищення максимальної швидкості руху, чим було порушено Правила дорожнього руху. Згідно зазначеного протоколу даною посадовою особою на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений КУпАП винесена постанова, якою до позивача застосоване адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 255 грн. 00 коп.
Статтею 288 КУпАП встановлено, що постанову в справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено в суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом. Частиною 3 ст. 162 КАС України надано адміністративному суду повноваження на прийняття іншої постанови (не передбаченої переліком частини 2) , яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод людини і громадянина у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень. За змістом ст. 293 КУпАП під час розгляду позову на постанову перевіряється законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймається одне з таких рішень: залишення постанови без зміни; скасування постанови і надсилання справи на новий розгляд; скасування постанови і закриття справи; зміна заходу стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
Зазначена постанова судом перевірялася на предмет дотримання суб'єктом владних повноважень принципів правомірної адміністративної поведінки, а саме: чи прийнято рішення обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо.
В матеріалах справи відсутні дані про притягнення позивача раніше протягом року до адміністративної відповідальності, що є обставиною, що пом’якшує відповідальність згідно зі ст. 33 КУпАП, відповідачем не дотримані загальні правила накладення стягнення за адміністративне правопорушення (не враховано характер вчиненого правопорушення від якого не настало шкідливих наслідків, ступінь вини порушника). За таких обставин суд, вважає, дії інспектора Сумського взводу ДПС В ДАІ ГУМВС України в Сумської області Охріменко І.М. неправомірними
Керуючись ст.ст. 20,104,162 КАС України, ст.ст. 247 п.1, 287.288,193 КУпАП суд
постановив:
Позов задовольнити.
Визнати постанову інспектора ДПС Сумського взводу ДПС В ДАІ ГУМВС України в Сумської області Охріменко Ігоря Миколайовича від 27 січня 2010 року серії ВМ №075163 про накладення на ОСОБА_1 штрафу у сумі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень незаконною та скасувати її.
Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області через Буринський районний суд Сумської області шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня винесення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги або у порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Головуючий: