справа №2-809/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2010 р. м. Городок
Городоцький районний суд Хмельницької області в складі: головуючого - судді Шинкоренка С.В., при секретарі – Васільєвій І.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Городка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2
про стягнення аліментів на утримання дитини та дружини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 перебуває в шлюбі з відповідачем. В даний час сторони мешкають окремо. Від даного шлюбу у них народилася донька - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Дитина проживає з матір"ю. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини та дружини не дає. Крім того позивачка ніде не працює, не має власного заробітку чи будь-яких інших доходів, оскільки здійснює догляд за дитиною до досягнення нею 3-ох років, тобто є в даний час по суті непрацездатною та потребує матеріальної допомоги.
Позивачка звернулась в суд з позовом до відповідача про стягнення аліментів на її користь на утримання доньки по 600 грн. щомісячно та на утримання її, як дружини, до досягненя дитиною трирічного віку - по 400 грн. щомісячно.
В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала і просить позовну заяву задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав, згідний сплачувати аліменти саме в такому розмірі.
Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, матеріальне становище сторін, беручи до уваги визнання позову відповідачем, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що відповідач матеріально не підтримує свою дитину, що проживає з матір"ю, а відповідно до вимог ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.
Враховуючи вимоги ст.184 СК України, а саме, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Беручи до уваги вищевикладені обставини, а також те, що відповідно до ч.2 ст.182 СК України, розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим за 30% від прожиткового мінімуму для дитини даного віку, суд вважає за можливе визначити розмір аліментів, що підлягає стягненню з відповідача в сумі по 600 грн. щомісячно на утримання його доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
З гідно ч.4 ст.75 СК України право на утримання одного з подружжя виникає, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом. На даний час у ОСОБА_1 на утриманні дійсно знаходиться малолітня дитина, тому вона не працює в зв"язку із доглядом за дитиною. Відповідно до ч.2 ст.84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка батька дитини до досягнення дитиною 3-ох років.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач матеріально не підтримує свою дружину, з якою проживає їх дитина, а відповідно до вимог ч.4 ст. 84 СК України, право на утримання дружина має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Керуючись ст.213, 215 ЦПК України, ст.ст. 75, 84, 180, 183, 184, 191 СК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити .
Стягувати щомісяця аліменти в сумі 600 грн. з всіх видів доходу ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого в АДРЕСА_1, тимчасово не працюючого на користь ОСОБА_1, яка проживає в АДРЕСА_2, на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, починаючи з 09.09.2010 року і до повноліття дитини.
Стягувати щомісяця аліменти в сумі 400 грн. з всіх видів доходу ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого в АДРЕСА_1, тимчасово не працюючого на користь ОСОБА_1, яка проживає в АДРЕСА_2, на її утримання до досягнення дитиною трирічного віку, а саме до 06.07.2012 р. включно.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 51 грн. державного мита, а також 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення суду підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня його проголошення, однак якщо учасники процесу не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення – вони можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення
Суддя:
- Номер: 2/2407/2073/11
- Опис: про розірвання шлюбу та про стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-809
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Шинкоренко Сергій Володимирович
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.08.2011
- Дата етапу: 01.09.2011