Судове рішення #11002060

    Справа № 2-3894/2010р.

Категорія № 47

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

01 вересня 2010 року                                                                                            м. Житомир

Богунський районний суд міста Житомира в складі:

Суддя – Грибан І.О.

                               секретар с/з – Шпаковська Ю.І.              

розглянувши у попередньому  судовому засіданні   цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

ВСТАНОВИВ:

Сторони з 17.02.2007 року перебувають у зареєстрованому шлюбі, в якому мають неповнолітню дитину – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1  

Позивачка звернулася до суду з позовною заявою про стягнення аліментів, в якій зазначила, що перебування у шлюбі з відповідачем стало неможливим, що призвело до того, що вона подала на розірвання шлюбу. Відповідач постійного місця роботи не має, у зв’язку з чим і заробітки отримує тимчасові. Зароблені кошти відповідач витрачає на себе, сім’ї матеріально не допомагає, коштів на утримання дитини не надає. Неодноразово відповідач забирав кошти, які позивачка отримувала по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Постійні сварки призвели до того, що позивачка разом з дитиною переїхала проживати до своєї матері. Просила стягувати з відповідача на свою користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини в твердій грошовій сумі - 300 грн. щомісячно, оскільки відповідач має нерегулярний дохід.

В судовому засіданні позивачка свою позовну заяву підтримала в повному обсязі з тих самих підстав.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав, погодився на стягнення з нього аліментів на утримання неповнолітнього сина в розмірі 300 грн. щомісячно.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали даної справи, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі та являються батьками неповнолітньої дитини, яка знаходиться на повному утриманні та вихованні позивачки.

Відповідач проживає окремо, ухиляється від обов’язку щодо утримання своєї неповнолітньої дитини та коштів на його утримання не надає.

Угоди про добровільну сплату аліментів між сторонами не досягнуто.

Відповідно до вимог ст..ст. 180, 182 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, при цьому мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідач офіційно не працює, дохід має нерегулярний, мінливий.

            Враховуючи вікові потреби дитини в матеріальному забезпеченні на загально необхідні речі, можливості матері та батька дитини, суд приходить до висновку про обґрунтованість, визначеного позивачкою розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини, - 300 грн. на місяць.

Керуючись ст.ст. 180-184 СК України, ст.ст. 11, 15, 60, 213, 215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

    Позовну заяву задовольнити.

Стягувати з   ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого за адресою : АДРЕСА_1, не працюючого, на користь   ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 300 грн., щомісячно, починаючи з 18.05.2010р. і до досягнення дитиною повноліття.  

    Стягнути з ОСОБА_3 в доход держави судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.  

 

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області протягом 10 днів, починаючи з дня його проголошення, шляхом подання через Богунський районний суд м. Житомира апеляційної скарги.

    Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

            Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

   

Суддя                                                                                                                          І.О. Грибан

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація