Судове рішення #11009398

Справа №22ц-6930/2010                       Головуючий в суді 1 інстанції Волчко А.Я.

                  Доповідач в суді 2 інстанції Хопта С.Ф.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

      20 вересня 2010 року                                                                                                    м. Київ    

  Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Київської області  в    

  складі:

     головуючого Хопти С.Ф.

     суддів Оношко Г.М., Гуль В.В.,

     при секретарі Зінченко Ю.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за  апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 22 червня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дітей,

в с т а н о в и л а :

          У травні 2010 року позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом посилаючись на те, що 18 листопада 2004 року зареєструвала шлюб з відповідачем від якого у них народилася         ІНФОРМАЦІЯ_1 року донька ОСОБА_5, та ІНФОРМАЦІЯ_2 року донька ОСОБА_6. Сімейне життя з відповідачем не склалося, в даний час діти перебувають на її утриманні. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.

          Уточнивши позовні вимоги позивачка просила стягнути з відповідача на утримання дітей аліменти у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку.

          Рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області від 22 червня 2010 року позов задоволено. Стягнуто з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 аліменти на утримання доньки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, та доньки ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частини зі всіх видів заробітку, щомісячно, але не менше 30% процентів прожиткового мінімуму доходів громадян до досягнення дітьми повноліття, починаючи                з 18 травня 2010 року.

          В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення та ухвалення нового рішення про відмову в позові з підстав порушення судом норм матеріального та процесуального права.          

          Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 18 листопада  2004 від якого у них народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року донька ОСОБА_5, та ІНФОРМАЦІЯ_2 року донька ОСОБА_6. Сімейне життя між сторонами не склалося. В даний час неповнолітні діти перебувають на утриманні позивачки. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.

          Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

          Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

          У ч. 1 ст. 182 СК України встановлено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.

          Згідно ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 цього Кодексу.

          Відповідно до ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

           У ч. 1 ст. 184 СК України передбачено, що якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

           За змістом наведених правових норм, аліменти на дитину визначаються у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини. Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі можливе лише у випадку, коли платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід або частину доходу одержує в натурі.

          Відповідач має постійне місце роботи і отримує щомісячно заробітну плату.

          За наведених обставин суд дійшов обґрунтованого висновку про задоволення позову і стягнення коштів на утримання дітей у частці від заробітку відповідача.

          Розмір аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей визначений судом  правильно.

          Доводи відповідача про те, що він приймає участь в утриманні дітей не дають підстав для зміни рішення в частині визначеного судом розміру аліментів.

          Інші доводи апелянта щодо зупинення розгляду справи до вирішення питання про визначення місця проживання дітей не ґрунтуються на матеріалах справи та вимогах закону, а також суперечать поясненням відповідача про те, що після розірвання шлюбу діти залишені з матір’ю.

          Посилання в апеляційних скаргах на неправильне застосування норм матеріального права, порушення норм процесуального права не заслуговують на увагу, спростовуються матеріалами справи та висновками суду, викладеними у рішенні.

          Решта доводів апеляційних скарг не ґрунтуються на доказах та законі і не спростовують висновків суду.

          Перевіряючи законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційних скарг та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

           Підстав для зміни рішення і зменшення розміру аліментів при апеляційному розгляді справи не встановлено.

          Відповідно до вимог ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає ухвалене з додержанням норм матеріального та  процесуального права рішення суду  без змін.

          Керуючись ст. ст. 307, 308, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія  суддів

у х в а л и л а  :

          Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.

          Рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 22 червня 2010 року залишити без змін.

          Ухвала апеляційного суду набирає  законної сили з моменту  проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів.

          Головуючий

          Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація