Судове рішення #11010643

                                                                                                          Справа   №  2-6167- 2010 рік

ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

16 вересня 2010 року                                                                                             м. Свердловськ

                    Свердловський міський суд Луганської області у складі:

головуючого -  судді: Новосьолової Г.М.,

 при секретарі – Воблікової І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Свердловського міського суду Луганської області  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом , -

В С Т А Н О В И В:

          Позивач звернувся до суду із справжнім позовом, де в обґрунтування своїх вимог вказує, що будинок за адресою АДРЕСА_1 належить йому на праві власності. У 2008 року до нього звернувся відповідач ОСОБА_2 з проханням тимчасово зареєструвати його за його адресою тому, що він втратив паспорт, а будинок де він був зареєстрований перейшов у власність позивача. З його слів, іншим шляхом, ніж зареєструватися за колишньою адресою проживання, він не може швидко отримати паспорт. Позивач з метою допомогти людині, погодився тимчасово на півроку зареєструвати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_1.

    Однак після реєстрації, відповідач в обумовлений термін не з’явився до відділу у справах громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб та не перереєструвався на іншу адресу. Декілька раз позивач намагався зустрітися з відповідачем але останній постійно уникає зустрічі з ним. З часу реєстрації відповідач у належному будинку не проживає, не несе витрати з утриманням будинку. Крім того, у зв’язку з тим, що відповідач фактично не проживає у належному йому будинку, а позивач працює на вугледобувному підприємстві та має право на отримання вугілля за умови, що інші особи, які зареєстровані за цією адресою не отримують вугілля та не користуються газом, а так позбавлений можливості отримувати вугілля безкоштовно.

    Не зняття відповідача з реєстрації за адресою позивача, порушує права власника на розпорядження своїм майном.            

    У зв’язку з вищевикладеним позивач просить суд постановити рішення, яким визнати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 паспорт НОМЕР_1 таким, що втратив право користування будинком за адресою АДРЕСА_1, та зобов’язати Відділ громадянства імміграції, реєстрації фізичних осіб Свердловського МВ УМВС Луганської області зняти  ОСОБА_2 з реєстраційного обліку по зазначеній адресі.  

          В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі, підтвердив обставини висловлені в позовній заяві, наполягав на їх задоволенні, а також просить суд стягнути з відповідача витрати пов’язані з його викликом до суду.

    Відповідач в судове засідання не з’явився, про дату слухання справи був належним чином повідомлений, про що в матеріалах справи свідчить повідомлення (а.с.10,13). Від відповідача не надійшло заяви про причини його неявки. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

    Згідно ст.224 ЦПК у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

    Третя особа представник відділу ГІРФО Свердловського МВ УМВС Луганської області у судове засідання не з’явився, але надав суду письмову заяву у якої просить справи розглянути за їх відсутністю, просить прийняти рішення згідно законодавству (а.с.11).

           Суд заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи вважає позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

          Відповідно до статті 71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності  наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

           Відповідно до статті 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

    Згідно витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно КП «СМБІ» від 29.07.2009 р., власником будинку АДРЕСА_1 вказаний ОСОБА_1 (а.с. 6). З домової книжки убачається, що відповідач ОСОБА_2 прописаний у будинку АДРЕСА_1, сумісно з позивачем. (а.с.7-9).

    У судовому засіданні свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 пояснили, що відповідача ОСОБА_2 вони знають з дитинства, він сумісно з матір’ю проживав у АДРЕСА_1. Після смерті матері він продав будинок позивачу ОСОБА_1, однак там залишився прописаний. Де він знаходиться у наступний час вони не знають, виїхав на заробітки в РФ, його не бачили вже 2-3 роки.      

    На вимогу п. 1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

            В судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_2 дійсно не проживає у АДРЕСА_1, що підтвердив позивач та свідки 2 роки.

      На підставі вищевикладеного, відповідно до ст.ст. 71, 72 Житлового кодексу України та керуючись статтями ст.ст. 10,11, 60, 209,212,214-215, 218, 224 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

     

          Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про втрату права користування житловим приміщенням - задовольнити.

          Визнати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 паспорт НОМЕР_1 таким, що втратив право користування будинком за адресою АДРЕСА_1.

    Зобов’язати Відділ громадянства імміграції, реєстрації фізичних осіб Свердловського МВ УМВС Луганської області зняти ОСОБА_2 з реєстраційного обліку по адресі АДРЕСА_1.

       

      Заочне рішення може бути переглянуте Свердловським міським судом Луганської області, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом п’яти днів з дня отримання його копії

    Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

       

СУДДЯ:

             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація