Судове рішення #11010757

Справа 2-751

2010 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 серпня 2010 року м.Яворів

Яворівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого - судді Варениця В.С.

при секретарі Мельник Є.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Яворові

цивільну справу за позовом ОСОБА_1

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ», третя особа виконавчий комітет Новояворівської міської ради,

про спонукання до вчинення дій,-

В С Т А Н О В И В:

гр.ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить постановити рішення, яким зобов'язати відповідача ТзОВ «НВП «Енергія-Новояворівськ» видати їй технічні умови на відключення квартири АДРЕСА_1 від системи централізованого опалення. Свої вимоги мотивує тим, що в 2006 році вона звернулася з письмовою заявою до постійно діючої міжвідомчої комісії виконкому Новояворівської міської ради з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання (надалі Комісія) про надання дозволу на відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання квартири та влаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання. 05.09.2006 року дана Комісія надала дозвіл на відключення її квартири від мереж центрального опалення та надала перелік організацій, до яких слід звернутися щодо отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання. Комунальним підприємством «Новояворівськводоканал» їй було надано технічні умови на приєднання автономної системи опалення до централізованого водопостачання, в після її звернення до ТзОВ «НВП «Енергія-Новояворівськ» 19.03.2008 року вона отримала письмову відповідь про відмову у видачі технічних умов, з посиланням на Постанову Кабінету Міністрів «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення №630 від 21.07.2005 року, з змінами внесеними Постановою КМУ №1268 від 31.10.2007 року.

При розгляді справи гр.ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги підтримала, дала пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві. Просить позов задоволити.

Представник відповідача ТзОВ «НВП «Енергія-Новояворівськ» - начальник юридичного відділу Будка І.І. заявленого позову не визнав та пояснив, що дійсно позивач звернулася до підприємства про отримання технічних умов на відключення квартири від централізованого теплопостачання через два роки. Однак на час звернення були відповідні повідомлення органів місцевої влади про призупинення видачі дозволів до вирішення питання Кабінетом Міністрів. 31.10.2007 року набули чинності зміни до Правил надання послуг з централізованого опалення, де було передбачено отримання згоди всіх мешканців будинку і відключення лише багатоквартирного будинку від централізованого теплопостачання, при наявності затвердженої органом місцевого самоврядування схеми теплопостачання. Тому підстав для видачі технічних умов немає

2

і просить в позові відмовити.

Представник третьої особи виконавчого комітету Новояворівської міської ради, про час і місце розгляду справи був належним чином повідомлений, на розгляд справи не з'явився, від виконавчого комітету Новояворівської міської ради надійшло клопотання про розгляд справи у їх відсутність, а тому суд вирішив за можливе провести розгляд справи у відсутність представника третьої особи.

Заслухавши сторони, перевіривши докази по справі, суд прийшов до наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, як вбачається з довідки ОСББ «Хімік», що позивач ОСОБА_1 ялялася членом ЖБК «Хімік», повністю внесла свої внески за дану квартиру. Дана квартири приєднана до мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання, виконавцем комунальних послуг з теплопостачання та гарячого водопостачання по даній квартирі являється ТзОВ «НВП «Енергія-Новояворівськ».

В 2006 році позивач ОСОБА_1 звернулася з заявою про надання дозволу на відключення квартири від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання з влаштуванням індивідуальної (автономної) системи теплопостачання і, як вбачається з витягу з протоколу №3 засідання Комісії від 05.09.2006 року, заява позивача ОСОБА_1 була розглянута та задоволена, з наданням переліку організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідувального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.

Після звернення до відповідача ТзОВ «НВП «Енергія-Новояворівськ» з заявою про видачу технічних умов, листом за №312 від 19.03.2008 року ТзОВ НВП „Енергія-Новояворівськ” відмовило позивачеві у видачі технічних умов на відключення квартири від системи централізованого опалення, посилаючись на зміни, внесені постановою КМ України від 31.10.2007 року №1268 до постанови КМ України №630 від 21.07.2005 року „Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення” та зміни, внесені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №169 від 06.11.2007 року до наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 року №4, яким затверджено „Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання”, згідно яких передбачається надання дозволу на відключення від системи централізованого опалення на будинок вцілому, а не на окремі квартири, на підставі заяви, до якої додається протокол загальних зборів мешканців будинку про відключення, і яке повинно бути підтримано всіма власниками приміщень у житловому будинку.

В подальшому, 01.08.2009 року головою правління Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Хімік» на підставі згоди мешканців будинку незаперечується щодо від'єднання квартири №103 від ЦО та ГВП ,  а 28.09.2009 року міське комунальне підприємство „Новояворівськводоканал” видало позивачу ОСОБА_1 технічні умови на приєднання автономної системи опалення до централізованого водопостачання та водовідведення.

Відповідно до ст.5 ЦК України, акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов”язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.

При розгляді справи судом встановлено, що рішенням виконавчого комітету Новояворівської міської ради №14 від 10.05.2006 року, на виконання наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №4 від 22.11.2005 року, було затверджено склад постійно діючої міжвідомчої комісії

3

для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП (далі – Комісія). А рішенням виконавчого комітету Новояворівської міської ради №110 від 21.06.2006 року було затверджено Положення про роботу постійно діючої міжвідомчої комісії виконкому Новояворівської міської ради з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж ЦО і ГВП (далі – Положення).

На момент розгляду заяви позивача щодо відключення її квартири від мереж ЦО та ГВП і прийняття рішення Комісії від 05.09.2007 року також були чинними Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води і водовідведення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 року (далі – Правила) та Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №4 від 22.11.2005 року (далі – Порядок)

Так, відповідно до п.п.24, 25 Правил споживач має право відмовитись від надання послуг централізованого опалення, постачання гарячої води і водовідведення. Відключення споживача від мереж ЦО і ГВП здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

А у відповідності до п.п.2.1, 2.6 Порядку та п.п.4, 7, 8, 15 Положення для вирішення питання відключення окремих приміщень житлового будинку від мереж ЦО та ГВП власник приміщення повинен звернутись до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО та ГВП, зазначивши причини такого відключення. Рішення комісії по розгляду такої заяви оформляється протоколом, витяг з якого у десятиденний термін надається заявникові. При позитивному рішенні комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутись для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП. Підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО та ГВП є неможливість забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання сусідніх приміщень або будинку в цілому, в разі відокремлення приміщення споживача (секції, під”їзду) від внутрішньобудинкових мереж. По закінченні робіт по відключенню квартири споживача від ЦО та ГВП складається акт, який в десятиденний термін подається заявником до Комісії на затвердження.

Дійсно, постановою Кабінету Міністрів України №1268 від 31.10.2007 року були внесені зміни до Правил, а наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №169 від 06.11.2007 року внесені зміни до Порядку, згідно яких підстави надання дозволу на відключення від системи централізованого опалення змінено і передбачено надання такого дозволу на будинок в цілому, а не на окремі квартири.

Однак при розгляді справи судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 отримала дозвіл на відключення квартири від мереж ЦО та ГВП відповідно до діючих на час розгляду її заяви Правил та Порядку, наданий позивачу дозвіл Комісією не скасовувався, відповідач ТзОВ «НВП «Енергія-Новояворівськ» не є уповноваженим органом щодо вирішення питання про надання дозволу на відключення квартири споживача від мереж ЦО та ГВП, відповідач на виконання рішення Комісії зобов'язаний видати технічні умови на відключення квартири споживача від мереж ЦО та ГВП.

Оцінюючи докази, які були досліджені в судовому засіданні, в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позивачем повністю доведені обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх позовних вимог, оскільки вони не були спростовані відповідачем іншими доказами, позивачкою правомірно від уповноваженого органу

4

(Комісії) отримано дозвіл на відключення квартири від мережі ЦО та ГВП, відповідно відмова відповідача у видачі технічних умов на відключення квартири позивача від мережі ЦО та ГВП з посилання на відсутність підстав для видачі такого дозволу є неправомірною, а тому заявлений позов слід задоволити.

Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 212, 213, 88 ЦПК   України, ст.15 ЦК України, Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 року, з наступними змінами, Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання”, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №4 від 22.11.2005 року, Положенням про роботу постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов”язаних з відключенням споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання”, затвердженого рішенням виконавчого комітету Новояворівської міської ради №110 від 21.06.2006 року,-

В И Р І Ш И В:

позов задоволити. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» видати гр.ОСОБА_4 технічні умови на відключення квартири АДРЕСА_1 від мережі централізованого опалення.

Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» в користь ОСОБА_1 22 грн 00 коп судових витрат по оплаті судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Львівської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення через Яворівський районний суд Львівської області.

Рішення виготовлено в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація