Справа № 2-302 \2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2007 року Красноградський районний суд Харківської області в складі:
Головуючий суддя Жигилій С.П.,
при секретарі Агафоновій М.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів та зустрічного позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про виключення з актового запису відомостей про батька за участю третьої особи відділу РАГС Красноградського РУЮ, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. та ОСОБА_2. знаходилися у зареєстрованому шлюбі з 20.06.1998 року, який було розірвано 17.03.2006 року. Від шлюбу сторони мають доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, які знаходяться на утриманні матері ОСОБА_1. Відповідач від матеріального утримування дітей самоусунувся, що стало підставою для звернення позивача до суду для стягнення аліментів на дітей в розмірі 1\4 від заробітку відповідача щомісячно до досягнення дітьми повноліття, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Відповідач звернувся до Красноградського районного суду із зустрічним позовом щодо виключення з актового запису відомостей про народження сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження відомостей про нього як батька дитини.
Позивач ОСОБА_1. свої позовні вимоги змінила, а зустрічні 'позовні вимоги ОСОБА_2. визнала і пояснила, що з відповідачем знаходилася у зареєстрованому шлюбі з 20.06.1998 року, який було розірвано 17.03.2006 року. Від шлюбу вони мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. Син - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження народився від іншого батька. Діти знаходяться на її утриманні . Відповідач, матеріальної допомоги на утримання доньки не надає, що стало підставою для звернення її до суду для стягнення аліментів на доньку в розмірі 1\4 від заробітку відповідача, щомісячно до досягнення дитиною повноліття, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
ОСОБА_2. згоден з позовними вимогами ОСОБА_1. частково і згоден виплачувати аліменти на доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, так як вважає, що він не є батьком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження і він просить суд винести рішення щодо виключення з актового запису про народження ОСОБА_1. даних про нього як батька дитини.
Суд, вислухавши пояснення позивача, відповідача, які позовні вимоги визнали частково, вважає, що позов ОСОБА_1. щодо стягнення аліментів на дітей підлягає задоволенню частково тому, що від шлюбу у позивача та відповідача народилася донька ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження яка потребує допомоги з боку відповідача, як батька, а тому відповідно до ст. 180 СК України, - батьки зобов'язані утримувати дитину до досягненню нею повноліття.
При встановленні розміру аліментів, суд керується вимогами ст.ст. 80, 84, 182 СК України та рахує, що з відповідача необхідно стягувати аліменти на утримання доньки на користь ОСОБА_5. в розмірі 1\4 частини з усіх видів заробітку відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з дня подачі позовної заяви, тобто з 05.02.2007 року .
Відповідно ст. 367 ч.1 п.1 ЦПК України рішення в частині утримання аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.
2
Позов ОСОБА_2. підлягає задоволенню в повному обсязі на підставі слідуючого.
Відповідач ОСОБА_1. визнала, що не є батьком її сина ОСОБА_4 (ІНФОРМАЦІЯ_2 народження) - ОСОБА_2. і що батьком її сина є інший чоловік і просила суд задовольнити позовну заяву ОСОБА_2.
Згідно п.2 ст. 128 Сімейного кодексу України підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільно - процесуального кодексу України.
Таким чином, відповідно до п.2 ст. 136 Сімейного кодексу України у разі доведення відсутності кровного споріднення між собою особою, яка записана батьком, та дитиною, суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 128, 136, 180-183 СК України, 10, 11, 209, 212, 214-215, 224-226, 367 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити частково. Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, жителя с.Володимирівка Красноградського району, аліменти на користь ОСОБА_1 для утримання донькиОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення нею повноліття починаючи з 05.02.2007 року.
Рішення в частині утримання аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.
Позовну заяву ОСОБА_2 задовольнити в повному обсязі.
Красноградський відділ РАГС Красноградського РУЮ виключити з актового запису №8 від 21 травня 2003 року Кобзівської сільської ради Красноградського району про народження ОСОБА_4 відомостей про як батька дитини ОСОБА_2.
Стягнути з ОСОБА_2 державне мито в прибуток держави в розмірі 51 гривна та витрати на інформаційно технічне забезпечення в розмірі 7 гривен 50 копійок.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області через
Красноградський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення
рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів
апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.