Судове рішення #1101479
Справа №2-506

Справа №2-506

2007 року

 

                      РІШЕННЯ

ИМЕНЕМ                 УКРАЇНИ

16 березня 2007року   Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді Данько В.В., при секретарі - Єрьоменко В.В., Бєлової Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Харківського обласного центру зайнятості в інтересах Комінтернівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальних збитків, -

ВСТАНОВИВ:

Харківський обласний центр зайнятості звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 в якій зазначає, що відповідач при зверненні до Комінтернівського районного центру зайнятості м. Харкова, як шукаючий роботу, приховав дані про свою реєстрацію, як суб 'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи, тобто той факт, що він є зайнятою особою. Також ним були внесені завідомо неправдиві відомості про те, що він не є суб 'єктом підприємницької діяльності в заяву від 09.11.2005 року про надання йому статусу безробітного. Відповідачу була призначена виплата допомоги по безробіттю. Загальна сума нарахованої відповідачу допомоги по безробіттю за період 09.11.2005року по 22.20.2006року склала 2266,00 грн. із них виплачено 2209,30 грн. До теперішнього часу відповідачем кошти державній службі зайнятості не відшкодовані. Узв 'язку з наведеним позивач просить позов задовольнити. Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги. Відповідач заперечував проти задоволення позову, посилаючись на те, що позивач помилково вважає, що за період з 09.11.2005р. по 22.01.2006р. відповідач був зайнятим громадянином та отримував прибуток, займаючись підприємницької діяльністю у якості суб 'єкту підприємницької діяльності - фізичною особою. Позивач також помилково вважає, що саме через умисне невиконання відповідачем своїх обов 'язків державній службі зайнятості було заподіяно матеріальних збитків на суму 2209, 30 грн.

Суд, вислухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.

19 жовтня 2005 року ОСОБА_1 звернувся за сприянням у працевлаштуванні до Комінтернівського районного центру зайнятості м. Харкова, де був зареєстрований, як шукаючий роботу з відкриттям персональної картки НОМЕР_1.

Згідно наказу від 09.11.2005 року НОМЕР_2, ОСОБА_1 надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю.

Загальна сума нарахованої відповідачу допомоги по безробіттю за період 09.11.2005 року по 22.20.2006року склала 2266,00 грн. із них виплачено 2209,30 грн.

З метою припинення підприємницької діяльності відповідач звернувся до реєстраційної палати, банківської установи, податкової інспекції.

Відповідно до документів, переданих відповідачем до Державної податкової адміністрації 09.12.2003р., в банківській установі закритий розрахунковий рахунок СПДФО ОСОБА_1 08.01.2004р. здано свідоцтво платника єдиного податку.

Відповідно аудиторській перевірці ДПІ ОСОБА_1 припинив підприємницьку діяльність та за період з 09.11.2005 р. по 22.01.2006 р. прибутку не отримував.

Відповідно до Закону України « Про зайнятість населення» зайнятість це діяльність громадян, пов 'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.

Для стягнення збитків, позивачем не доведено та не обґрунтовано зобов 'язання в аспекті складу правопорушення відповідача, яке відповідно до вимог закону тягне використання штрафних санкцій.

 

2

Елементами будь-якого правопорушення є; правопорушення, вина в її формах, фактичними наслідками правопорушення та причинно-наслідкового зв 'язку між правопорушенням та наслідками цього правопорушення.

Позивачем не доведено вини відповідача в порушенні Закону України   «Про зайнятість населення» та не доведено спричинення позивачу прямих збитків.

Відповідно до стаття 18 Закону України «Про зайнятість населення», для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості аналізує і прогнозує попит та пропозицію на робочу силу, інформує населення й державні органи управління про стан ринку праці; консультує громадян, власників підприємств, установ та організацій або уповноважені ними органи, які звертаються до служби зайнятості, про можливість одержання роботи і забезпечення робочою силою, вимоги, що ставляться до професії, та з інших питань, що є корисними для сприяння зайнятості населення; веде облік вільних робочих місць і громадян, які звертаються з питань працевлаштування; здійснює у порядку, встановленому законодавством, збір та опрацювання адміністративних даних, які відображають стан ринку праці становище в сфері зайнятості населення; подає допомогу громадянам у підборі підходящої роботи і власникам підприємств, установ, організацій або уповноваженим ними органам у підборі необхідних працівників; організує при потребі професійну підготовку і перепідготовку працівників, сприяє підприємствам у розвиткові та визначенні змісту курсів навчання й перенавчання; надає послуги по працевлаштуванню та професійні орієнтації працівникам, які бажають змінити професію або місце роботи (у зв 'язку з пошуками високооплачуваноїроботи, зміною умов і режиму праці тощо), вивільнюваним працівникам і незайнятому населенню; реєструє безробітних і подає їм у межах своєї компетенції допомогу, в т. ч. і грошову; бере участь у підготовці перспективних і поточних державних і територіальних програм зайнятості та заходів щодо соціальної захищеності різних груп населення від безробіття.

Узв"язку з вищезазначеним, суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог позивача необхідно відмовити.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, п.3 ст. 36 ЗУ „Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Закону України „Про зайнятість населення", -

ВИРІШИВ;

В задоволенні позовних вимог Харківського обласного управління центра зайнятості в інтересах Комінтернівського районного центру зайнятості - відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційний суд Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі у 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація