Судове рішення #1101797
Справа № 2-752/2007 року

Справа № 2-752/2007 року

 

Рішення

Іменем України

05 квітня 2007 року                                                                                 м. Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області в складі:

головуючого - судді Россолова В.В.

при секретарі - Рєпніковій О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Змієві цивільну справу за позовом

ОСОБА_1до Зміївської державної нотаріальної контори Харківської

області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

 

встановив:

 

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

У позові позивач вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла його мати ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина за адресою: АДРЕСА_1

Причиною пропуску строку прийняття спадщини позивач вказує втрату документів в тому числі паспорту.

Позивач просить встановити додатковий 2-х місячний строк, для подання заяви до Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1матері ОСОБА_2.

У судовому засіданні ОСОБА_1 наполягав на задоволенні позову, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач Зміївська державна нотаріальна контора надала до суду заяву в якій вказали, заперечень проти позову не мають просили справу розглядати за їх відсутності.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, дослідивши надані докази, суд приходить до висновку про задоволення позову.

Судовим розглядом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла його мати ОСОБА_2, яка проживала за адресоюАДРЕСА_1

Згідно з ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк в шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно з ч.1 ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно з спадкодавцем, повинен подати в нотаріальну заяву про прийняття спадщини.

Згідно з ч.2 ст. 1220 ЦК України, часом відкриття спадщини є день смерті особи.

Позивач у встановлений строк не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини з причини втрати документів у тому числі паспорту, документи були поновлені уже після спливу строку встановленого законом строку для прийняття спадщини.

Суд визнає поважними причинами пропуску строку, на які вказав позивач і вважає, що його право на спадщину повинно бути захищено.

Згідно з ч.3 ст.1272 ЦК України, по позову спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

 

2

 

Керуючись ст.ст. 1268,1270,1272 ЦК України, 10,11,60,169,209,212-215,224-226 ЦПК України, суд

 

вирішив:

 

Позов ОСОБА_1задовольнити.

Визначити ОСОБА_1додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1померла його мати ОСОБА_2 до Зміївської державної нотаріальної контори Харківської області у термін 2(два) місяці з дня вступу рішення суду в законну силу.

На рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження рішення суду через Зміївський районний суд Харківської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається позивачем протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Зміївський районний суд Харківської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається позивачем до апеляційного суду Харківської області. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження подано не було. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація