Судове рішення #11024146

Справа № 2-271

2010р.

                                                     

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

02 червня 2010  року                   Збаразький районний суд Тернопільської області  в складі:             головуючого суду                       Ткаченка О.М.

                                     при секретарі                               Антонів І.З.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Збаражі справу за позовом ОСОБА_2 до Залужанської сільської ради Збаразького району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно,-

                                                                  встановив:

До суду звернувся ОСОБА_2 з позовом до   Залужанської сільської ради Збаразького району Тернопільської області про встановлення права власності на спадкове майно після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. в с.Залужжя Збаразького району Тернопільської області його матері ОСОБА_3.

Зокрема, позивач просить визнати за ним в порядку спадкування за заповітом право власності на земельну ділянку площею 1,74 га., яка розташована на території Залужанської сільської ради Збаразького району Тернопільської області згідно державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії ЯЗ № 060144 та право власності на земельну ділянку площею 0,13 га., яка розташована на території Залужанської сільської ради Збаразького району Тернопільської області згідно державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії ЯЗ № 060145.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що він є спадкоємцем за заповітом, вищезгаданого спадкового майна однак позбавлений можливості оформити свої спадкові права в нотаріальному порядку, оскільки померла заповіла дані земельні ділянки на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) а не державного акту на право приватної власності на земельну ділянку.  

В судове засідання позивач не з’явився, проте від нього надійшла заява де він просить справу розглядати без його участі.

Представник Залужанської сільської ради в судове засідання не з`явився, однак від нього надійшла заява, де він даючи згоду на розгляд справи без його участі позов визнає.

Судом встановлено наступні факти.

ІНФОРМАЦІЯ_1. в с.Залужжя Збаразького району Тернопільської області померла ОСОБА_3.

Це стверджується виданим 16.12.2008р. відповідачем свідоцтвом про смерть.

ОСОБА_3 на праві приватної власності належить земельна ділянка площею 1,74 га., яка розташована на території Залужанської сільської ради Збаразького району Тернопільської області згідно державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії ЯЗ № 060144 та земельна ділянка площею 0,13 га., яка розташована на території Залужанської сільської ради Збаразького району Тернопільської області згідно державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії ЯЗ № 060145.

Згідно довідки виданої Залужанською сільською радою від 16.11.2009р. за №723 дані державні акти на право приватної власності на землю ОСОБА_3 видані на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серії ТР №025620.

У відповідності із заповітом від 03.03.2005р. дану земельну ділянку ОСОБА_3 заповіла ОСОБА_2.  

Відповідно до виданої Збаразькою державною нотаріальною конторою довідки за         № 547/01-14 від 28.04.2010р. після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_3 відкрито спадкову справу №285/2009р., спадщину прийняв ОСОБА_2, Збаразькою державною нотаріальною конторою свідоцтво про право на спадщину не видавалось.

Таким чином, проаналізувавши здобуті докази суд приходить до висновку, що оскільки вищенаведені встановлені судом обставини свідчать про те, що позивач, як спадкоємець за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. його матері ОСОБА_3 набув право на вищезгадане спадкове майно, даний позов слід задоволити.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 82, 130, 213, 214, 215, 218  ЦПК України, ст.ст.1216, 1217, 1220, 1221, 1225, 1233, 1234, 1235  ЦК України,  суд,

                                                          вирішив:

Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_2   в порядку спадкування, як спадкоємцем за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1. в с.Залужжя Збаразького району Тернопільської області ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,74 га., яка розташована на території Залужанської сільської ради Збаразького району Тернопільської області згідно державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії ЯЗ № 060144 та земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 0,13 га., яка розташована на території Залужанської сільської ради Збаразького району Тернопільської області згідно державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії ЯЗ № 060145.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вказаний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

      СУДДЯ                                                                      О.М.Ткаченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація