Судове рішення #110380
7/32(05-01/1214/7-116)

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ  

 ПОСТАНОВА          

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ          

          

10 серпня 2006 р.                                                                                   

№ 7/32(05-01/1214/7-116)  

Вищий  господарський суд  України у складі колегії  суддів:


головуючого судді:

Кочерової Н.О.,

суддів:

Рибака В.В.,

Черкащенка М.М.,


                                      за участю представників сторін:

від позивача –

не з’явилися;

від відповідача –


не з’явилися;


розглянувши  матеріали касаційної  скарги  


Селянського фермерського об’єднання “Россолан”

на  ухвалу

Дніпропетровського апеляційного господарського суду

від 11.04.2006р.


у справі

№7/32(05-01/1214/7-116) господарського суду Кіровоградської області


за позовом

ФГ “Алник”


до

СФО “Россолан”


про

витребування майна в натурі



                                                ВСТАНОВИВ:


Ухвалою господарського суду Кіровоградської області від 21.03.2006 поновлено провадження у  справі №7/32(05-01/1214/7-116) та призначено розгляд справи.


СФО “Россолан” звернулося з апеляційною скаргою на цю ухвалу.


Ухвалою Дніпропетровського апеляційного господарського суду  від 11.04.2006р. скаржнику відмовлено у прийнятті апеляційної скарги на підставі ст.106 ГПК України.


У поданій касаційній скарзі СФО “Россолан”  просить скасувати ухвали суду першої  та апеляційної інстанції у справі  як такі, що ухвалені з порушенням норм процесуального права та припинити провадження.


Судова колегія розглянувши наявні матеріали справи, перевіривши юридичну оцінку судами обставин справи, дослідивши правильність застосування ними норм процесуального законодавства прийшла до висновку про відсутність правових підстав для задоволення касаційної скарги виходячи з наступного.


За  приписом ч. 1 ст. 4 ГПК України передбачено, що господарський  суд  вирішує  господарські  спори, зокрема,  на підставі Конституції   України,  Закону  України  "Про господарський  суд", цього Кодексу, інших законодавчих актів України.


Статтею 129 Конституції України встановлені  основні засади судочинства, до якого віднесено  забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім  випадків, встановлених законом (п.8).


Зазначена  конституційна норма конкретизована  законодавцем в статті 12 Закону України  “Про судоустрій  України”, згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне  оскарження судового рішення.


Таким чином,  реалізація конституційного права  на  апеляційне та  касаційне оскарження судового рішення  названим законом ставиться  в залежність від  положень процесуального  закону.


Згідно  ч.1 ст. 106 Господарського процесуального кодексу України ухвали  місцевого господарського суду можуть бути  оскаржені в апеляційному порядку у  випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України “Про  відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.


Стаття 79 Господарського процесуального кодексу України, яка регулюють порядок, зокрема, поновлення провадження у справі не передбачає можливості оскарження цієї ухвали суду.


За таких обставин, Дніпропетровський апеляційний господарський суд правомірно відмовив СФО “Россолан” у прийнятті апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції на підставі ст. 106 ГПК України.


З урахуванням  викладеного та керуючись  ст.ст. 1115, 1117, 1119, 11111, 11113 Господарського  процесуального  кодексу  України  Вищий господарський  суд  України  


П О С Т А Н О В И В :


Ухвалу господарського суду Кіровоградської області від 21.03.2006   та ухвалу Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 11.04.2006  у справі №7/32(05-01/1214/7-116) залишити без зміни, а касаційну скаргу –без задоволення.





Головуючий, суддя                                                                          Н.Кочерова           

                                                                    


Судді                                                                                                         В.Рибак



                                                                                                  М.Черкащенко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація