Судове рішення #11044555

                                            Справа №2-1731/2010р.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

3 вересня  2010 року                         Галицький районний суд  м. Львова

в складі:головуючого – судді - Ванівського О.М.

         при секретарі - Яриш О.В.

з участю представника позивача – Стояновської Л.М.

       відповідача – ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові цивільну справу за позовом Галицької районної адміністрації ЛМР до ОСОБА_2, третя особа: Управління охорони історичного середовища ЛМР про приведення віконних заповнень до автентичного вигляду,-

в с т а н о в и в :

Галицька районна адміністрація ЛМР звернулась в суд із позовом до ОСОБА_2, третя особа: Управління охорони історичного середовища ЛМР про приведення віконних заповнень до автентичного вигляду.

В обґрунтування заявлених вимог покликаються на те, що б удинок АДРЕСА_1 перебуває у власності Львівської міської ради, на обслуговуванні ЛКП «Каменяр-Центр». Відповідно до довідки Ф-2 №253 від 05.03.2010 року, виданої ЛКП «Каменяр-Центр», основним квартиронаймачем квартири НОМЕР_1 у вказаному будинку є гр. ОСОБА_2. 03.12.2009  року працівниками ЛКП «Каменяр-Центр» складено акт-попередження про самовільну заміну ОСОБА_2 одного дерев'яного вікна у квартирі НОМЕР_1 зі сторони   головного фасаду будинку №61 на вул. Городоцькій на металопластикове. На основі протоколу про адміністративне правопорушення №000068 від 22.12.2009р., складеного Управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради, адміністративною комісією Галицької районної адміністрації Львівської міської ради 14.01.2010 року винесено постанову №6, згідно з якою до гр. ОСОБА_2 застосовано адміністративне стягнення у вигляді попередження. 05.03.2010     року комісією ЛКП «Каменяр-Центр» проведено обстеження квартири АДРЕСА_1 та складено акт. Відповідно  до  зазначеного  акту  мешканцями  вказаної квартири  не приведено віконне заповнення до автентичного вигляду.  Враховуючи вищенаведене, просить позов задоволити.

В судовому засіданні представник позивача Стояновська Л.М. позовні вимоги підтримала та дала аналогічні до викладених у позовній заяві пояснення.

Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги заперечила повністю, подавши письмові заперечення(а.с.17-19), давши пояснення, аналогічні письмовим запереченням.

Представник третьої особи - Управління охорони історичного середовища ЛМР в судове засідання не з’явився, не повідомивши суд про причину неявки чи про відкладення розгляду справи, хоча був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, а тому суд вирішує справу на підставі наявних в ній даних і доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши та перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що б удинок АДРЕСА_1 перебуває у власності Львівської міської ради, на обслуговуванні ЛКП «Каменяр-Центр».

Відповідно до довідки Ф-2 №253 від 05.03.2010 року, виданої ЛКП «Каменяр-Центр», основним квартиронаймачем квартири НОМЕР_1 у вказаному будинку є гр. ОСОБА_2(а.с.8).

03.12.2009 року працівниками ЛКП «Каменяр-Центр» складено акт-попередження про самовільну заміну ОСОБА_2 одного дерев'яного вікна у квартирі   НОМЕР_1   зі   сторони   головного   фасаду   будинку   АДРЕСА_1 на металопластикове(а.с.10). На основі протоколу про адміністративне правопорушення №000068 від 22.12.2009р., складеного Управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради, адміністративною комісією Галицької районної адміністрації Львівської міської ради 14.01.2010 року винесено постанову №6, згідно з якою до гр. ОСОБА_2 застосовано адміністративне стягнення у вигляді попередження(а.с.9).

05.03.2010 року комісією ЛКП «Каменяр-Центр» проведено обстеження квартири АДРЕСА_1 та складено акт.  Відповідно  до  зазначеного  акту  мешканцями  вказаної квартири  не приведено віконне заповнення до автентичного вигляду(а.с.6).

Відповідно до рішення Львівського облвиконкому №227 від 17.07.1990 року згаданий будинок є пам'яткою архітектури (охоронний №1384).

Згідно ч.2 ст. 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини» використання пам'ятки повинно здійснюватися у спосіб, що потребує якнайменших змін і доповнень пам'ятки та забезпечує збереження її матеріальної автентичності, просторової композиції, а також елементів обладнання, упорядження, оздоби тощо, тому своїми діями відповідач завдав шкоду пам’ятці, змінивши характерну властивість об'єкта культурної спадщини, що становить його історико-культурну цінність.

Окрім того, ч.1 ст. 22 вказаного Закону передбачає, що пам'ятки, їхні частини, пов'язане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, замінювати, переміщувати(переносити) на інші місця.

Згідно ст.26 зазначеного Закону, ремонт та реставрація пам’яток національного значення здійснюються лише за наявності письмового дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини на підставі погодженої з ним науково-проектної документації.

Відповідно до ч.3 ст.47 цього ж Закону юридичні і фізичні особи, які завдали шкоди пам'яткам, їхнім територіям (у тому числі незаконним будівництвом), зобов'язані відновити пам'ятки та їхні території, а якщо відновлення неможливе - відшкодувати шкоду відповідно до закону.

Згідно з п. 1 рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 31.08.2007 року №643 «Про впорядкування заміни та встановлення віконних і дверних заповнень фасадів на території історичного ареалу м. Львова» заміну та встановлення віконних заповнень фасадів будинків усіх форм власності, які розмішені в історичному ареалі міста, виконувати за наявності погодженої у встановленому порядку проектної документації.

Відповідно до пп. 3.1. згаданого рішення у випадку бажання власників, користувачів квартир чи нежитлових приміщень позапланово самостійно виконати заміну віконних та дверних заповнень фасаду, вони зобов'язані виготовити і погодити проектну документацію у встановленому порядку та виконати роботи за власні кошти.

Враховуючи зазначене, а також те, що відповідачем не дотримано вимог вказаного рішення виконкому Львівської міської ради, позов Галицької районної адміністрація ЛМР є підставним та підлягає до задоволення.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214, 215, 217, 218 ЦПК України , пп. 1, 3.1, 5 рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 31.08.2007 року №643 «Про впорядкування заміни та встановлення віконних і дверних заповнень фасадів на території історичного ареалу м. Львова»,  суд,

в и р і ш и в :

Позов Галицької районної адміністрації ЛМР до ОСОБА_2, третя особа: Управління охорони історичного середовища ЛМР про приведення віконних заповнень до автентичного вигляду задоволити повністю.

    Зобов’язати ОСОБА_2, привести самовільно встановлене віконне заповнення у квартирі НОМЕР_1 зі сторони головного фасаду будинку АДРЕСА_1 до автентичного вигляду за власні кошти.

Стягнути з ОСОБА_2 в користь Галицької районної адміністрації ЛМР - 37 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 8,50 грн. судового збору в дохід держави.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Суддя             (підпис)         О.М.Ванівський

Копія вірна

Суддя

  • Номер: 6/643/213/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1731/10
  • Суд: Московський районний суд м. Харкова
  • Суддя: Ванівський Олег Михайлович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.05.2019
  • Дата етапу: 22.07.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація