Судове рішення #1106385
Справа №2-29

Справа №2-29

 

РІШЕННЯ

Іменем України

 

21 лютого 2007 року   Вишгородський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді -                            Заріцького С.М.

при секретарі                      -                Смілянець І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Дніпровський районний відділ Київської міської дирекції Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві про встановлення факту нещасного випадку на виробництві, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Заявник у лютому 2007 року звернулася до суду з заявою про встановлення факту нещасного випадку на виробництві.

Свої вимоги заявник обґрунтовувала тим, що вона працювала на Київській фетровій фабриці і 03 травня 1984 року стався нещасний випадок на виробництві, в результаті якого вона одержала травму. Згідно з висновком ВТЕК була визначена втрата працездатності в обсязі 25 %, що з 1992 року встановлена по життєво. З моменту втрати працездатності до грудня 2005 року фабрика виплачувала заявниці відшкодування.

З січня 2006 року виплата відшкодувань припинилася, оскільки відносно фабрики відкрита ліквідаційна процедура.

У Дніпровському районному відділенні Київської міської дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві заявниці повідомили, що справа з фабрики не надходила і запропонували поновити документи, що посвідчують факт трудового каліцтва для формування нової справи і поновлення належних виплат.

Знайти оригінали усіх необхідних документів не вдалося, зокрема відсутній оригінал Акту про нещасний випадок на виробництві.

Посилаючись на викладене, на підставі ст. ст. 234,256,257,258 ЦПК України заявник просить суд встановити факт нещасного випадку на виробництві, що стався 03 травня 1984 року на Київській фетровій фабриці і є підставою для одержання допомоги по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

В судовому засіданні представник заявника підтримав заяву.

Представник заінтересованої особи в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Вислухавши пояснення представника заявника, дослідивши письмові докази, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 10.10.1983р. по 31.10.1989 року працювала на Київській фетровій фабриці.

Зазначені обставини стверджуються записами в трудовій книжці ОСОБА_1 та поясненнями представника заявника.

Згідно Акту №2 про нещасний випадок на виробництві, складеного 03 травня 1984 року і затвердженого керівником підприємства вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року стався нещасний випадок на виробництві, а саме: під час роботи машини працівниця ОСОБА_1 намагалася підштовхнути, придати обертів згортку з ковпаками в результаті чого стався захват пальців руки робочими органами машини.

Відповідно до довідки МСЕК від 19.03.1992р. ОСОБА_1 безстроково визначено ступінь втрати професійної працездатності 25%.

Встановлення факту нещасного випадку на виробництві необхідно заявниці для поновлення належних їй виплат у зв'язку із втратою працездатності.

За таких обставин, суд вважає, доведеним факт нещасного випадку на виробництві, який стався ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Оскільки від встановлення факту нещасного випадку на виробництві залежить виникнення чи зміна особистих прав заявника і законодавством не встановлено іншого порядку встановлення факту нещасного випадку на виробництві, суд приходить до висновку про задоволення заяви.

Керуючись ст. ст. 234,256-258 ЦПК України, суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Встановити факт належності нещасного випадку на виробництві, що стався із ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року на Київській фетровій фабриці і є підставою для одержання допомоги по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація