Судове рішення #11068711

                 

                                                                Р І Ш Е Н Н Я                             Справа № 2-1393/10

                                                        І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И                                        

22  вересня 2010 року                 м. Хорол                                          

Хорольський районний суд Полтавської області

в складі: головуючого – судді Личковахи О.О.

               при секретарі – Комаренко В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хорол цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Хорольської міської ради Полтавської області та ОСОБА_3 про встановлення належності нерухомого майна спадкодавцю на праві приватної власності та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування,

В С Т А Н О В И В :

    ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Хорольської міської ради Полтавської області про встановлення належності нерухомого майна спадкодавцю на праві приватної власності та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування.

    В заяві вказував, що згідно заповіту від 21 квітня 2003 року, посвідченого приватним нотаріусом Хорольського районного нотаріального округу та зареєстрованого в реєстрі за № 1087, спадкодавець ОСОБА_4 на випадок своєї смерті все належне їй майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, взагалі все те, на що вона за законом матиме право, в тому числі належну їй на праві власності квартиру номер АДРЕСА_1, заповідала ОСОБА_1 , тобто йому, позивачу, та ОСОБА_3.

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 померла в м.Хоролі Полтавської області.

Після смерті спадкодавця ОСОБА_4 залишилось спадкове майно, тобто квартира номер АДРЕСА_1 Полтавської області, на який відсутній правовстановлюючий документ, у зв’язку з чим неможливо оформити право власності на спадкове майно у нотаріуса.

Як вказував позивач, згідно довідки Хорольської держнотконтори від 28.07.2010 року № 01-14/1257 він вчасно подав заяву про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4  , у зв”язку з чим відкрита спадкова справа за № 179 від 21 квітня 2010 року. Заяви про прийняття спадщини від інших спадкоємців не надходили.

Згідно ч.1 ст.1235 ЦК України , вказував позивач у заяві, він є спадкоємцем за заповітом померлої ОСОБА_4 , тому має право на вказане у заповіті майно, тобто  квартиру номер АДРЕСА_1 Полтавської області.

Позивач просив встановити належність квартири АДРЕСА_1 ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, та визнати за ним, позивачем, право власності на квартиру АДРЕСА_1 , яка належала на праві власності ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

В якості співвідповідача по даній справі було залучено ОСОБА_3.

В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з”явився, подав письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, позов підтримав повністю.

Представник відповідача Хорольської міської ради Полтавської області Бибик В.В. в судовому засіданні  позов визнає повністю.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з”явився, подав письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, позов визнав, зазначивши, що на спадщину померлої ОСОБА_4  не претендує, заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори не подавав.

Суд, з”ясувавши позицію позивача, відповідача ОСОБА_1, заслухавши представника відповідача Хорольської міської ради Полтавської області , дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з наступних підстав.

Відповідно до ст. 256 ЦПК України справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб розглядаються в судовому порядку.

Згідно листа Міністерства юстиції України від 21.02.2005 року № 19-32/319 у разі смерті власника нерухомого майна, первинна реєстрація права власності на яке не була проведена і правовстановлювальний документ відсутній, питання визначення належності цього майна попередньому власнику та наступного власника ( спадкоємця) повинно вирішуватись у судовому порядку.

 Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_4  в м.Хоролі Полтавської області, що підтверджується свідоцтвом про її смерть Серія НОМЕР_1 .

Після смерті ОСОБА_4 залишилось спадкове майно, а саме квартира АДРЕСА_1 , на яку відсутній правовстановлюючий документ.

Належність спадкового майна - квартири АДРЕСА_1  на праві власності померлій ОСОБА_4 підтверджуєтся свідоцтвом про право власності на житло від 03.01.1994 року, виданим їй органом приватизації при Хорольській міській раді, технічним паспортом на квартиру, витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданим КП “Лубенське МБТІ”, тому слід встановити факт належності квартири АДРЕСА_1  на праві власності померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4.  

Згідно заповіту від 21 квітня 2003 року, посвідченого приватним нотаріусом Хорольського районного нотаріального округу та зареєстрованого в реєстрі за № 1087, спадкодавець ОСОБА_4 на випадок своєї смерті все належне їй майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, взагалі все те, на що вона за законом матиме право, в тому числі належну їй на праві власності квартиру номер АДРЕСА_1, заповідала позивачу ОСОБА_1 та  відповідачу ОСОБА_3.

Відповідно до ч.1 ст.1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин , а також інших учасників цивільних відносин.

Як встановлено судом, відповідач ОСОБА_3, який як і позивач, є спадкоємцем за заповітом померлої спадкодавиці ОСОБА_4, приймати спадщину  померлої ОСОБА_4  не бажає, заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори не подавав, що підтверджується його заявою від  01.09.2010 року , а позивач відповідно до довідки Хорольської державної нотаріальної контори від 28.07.2010 року № 01-14/1257 вчасно подав заяву до Хорольської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4  , у зв”язку з чим відкрита спадкова справа за № 179 від 21 квітня 2010 року, тому за позивачем ОСОБА_1 слід визнати право власності на спадкове майно -  квартиру АДРЕСА_1 , яка належала на праві власності ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

На підставі наведеного, керуючись ст. 10, 60, 212, 213, 215, 256, 259 ЦПК, 392, 1218, 1235  ЦК України, суд

Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Хорольської міської ради Полтавської області та ОСОБА_3 про встановлення належності нерухомого майна спадкодавцю на праві приватної власності та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування задоволити повністю.

    Встановити факт належності квартири АДРЕСА_1 ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на квартиру АДРЕСА_1 , яка належала на праві власності ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

   

    На рішення суду може бути подана апеляційна скарга  в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                       Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація