Справа № 3-1737/2010р.
ПОСТАНОВА
Ім’ям України
28 липня 2010 року суддя Калинівського районного суду Вінницької області Аліменко Ю.О.,
розглянувши матеріали, що надійшли від прокурора Калинівського району Вінницької області
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає в АДРЕСА_1, працює на посаді сільського голови с.Голубівка Калинівського району Вінницької області,
за п. г ч.3 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією»,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, являючись державним службовцем 4 категорії 7 рангу, працюючи на посаді сільського голови с.Голубівка Калинівського району Вінницької області в період з 25.04.2006 року по даний час, явно виходячи за межі наданих повноважень, порушуючи спеціальні обмеження для державних службовців, надав незаконні переваги фізичним і юридичним особам під час підготовки і прийняття нормативно-правових актів чи рішень.
Так, 28 січня 2008 року ОСОБА_1 одноособово без рішень сесії Голубівської сільської ради заключив договір оренди землі з ТОВ «Господарство «Голубіївка» с.Голубівка Калинівського району на земельну ділянку резервного фонду за межами населеного пункту загальною площею 45,02 га терміном на 5 років з розміром орендної плати 150 грн. в рік.
Даний договір не пройшов державної реєстрації відповідно до Закону і укладений з порушенням п.12 Розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України, оскільки до розмежування земель державної та комунальної власності повноважень щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель зазначених в абзаці третьому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів здійснюють відповідні органи виконавчої влади, тобто вищевказаними землями має право розпоряджатись тільки Калинівська районна державна адміністрація.
Крім того, сільський голова ОСОБА_1 достовірно знаючи, що відповідно до ст.ст. 124, 135 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, які проводяться у формі аукціону та у яких можуть брати участь громадяни і юридичні особи, які сплатили реєстраційний та гарантійний внески і можуть бути покупцями відповідно до законодавства України, явно виходячи за межі наданих йому повноважень, надав незаконні переваги ТОВ «Господарство»Голубіївка» с.Голубівка та передав вищевказану земельну ділянку останньому без проведення аукціону, без розроблення технічної документації та проекту відведення, чим також порушено ст.123 Земельного кодексу України та ст.16 Закону України «Про оренду землі».
Своїми діями сільський голова с. Голубівка Калинівського району ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене п. г ч.3 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією»
Свою вину ОСОБА_1 визнав.
На підставі викладеного та керуючись ст.12 Закону України «Про боротьбу з корупцією»,-
ПОСТАНОВИВ:
Накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 255 грн. в доход держави.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області протягом 10 днів після проголошення .
Суддя: