Справа №2–411
2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2010 року Бердянський міськрайонний суд
Запорізької області
у складі головуючого-судді: Пахоменка О.Г.,
при секретарі: Димовій Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Бердянськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади м. Бердянськ в особі Бердянської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору – Бердянська державна нотаріальна контора, Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Весна”, про визнання права власності в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з названим позовом, у якому просить визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 її батька - ОСОБА_2, а вона є єдиним його спадкоємцем.
В обґрунтування своїх вимог ОСОБА_1 зазначила, що відповідно до ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Згідно ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
У встановлений законом строк позивачка звернулась до Бердянської Державної нотаріальної контори, отже прийняла спадщину після смерті батька.
Видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, провадиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів про належність цього майна спадкодавцеві (п.216 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України/ затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 року №20/5).
В неї відсутній правовстановлюючий документ на спадкове майно, а тому свідоцтво про право на спадщину вона не отримала.
Вказана квартира знаходиться в будинку, який будувався житлово-будівельним кооперативом „Весна” (на сьогоднішній день цей кооператив реорганізований в Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Весна”(надалі - ОСББ „Весна”). Пай за квартиру АДРЕСА_1 був в повному об’ємі сплачений 01 січня 1964 року ОСОБА_3 – тіткою померлого ОСОБА_2
У 1984 році ОСОБА_3 подарувала ОСОБА_2 свій пай у вищезазначеному будинку. Договір був нотаріально посвідчений. Однак, при житті ОСОБА_2 не зареєстрував своє право власності на вказану квартиру.
У попередньому судовому засіданні позивач в повному обсязі підтримала свої позовні вимоги. У судове засідання позивач не з’явилася та надіслала заяву, в якій просила розглянути справу у її відсутність та задовольнити її позовні вимоги.
Представники відповідача та третіх осіб в судове засідання не з’явилися та направили до суду письмові заяви, в яких просили розглянути справу у їх відсутність та не заперечували проти задоволення заявлених позовних вимог.
Дослідував матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований і повинен бути задоволений тому, що вимоги позивача підтверджуються наданими копіями документів – довідкою з ОСББ „Весна” від 18.03.2009р., свідоцтвами про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_1 та 30.05.1985р., свідоцтвом про народження, довідками з Бердянської державної нотаріальної контори від 14.12.2009р., 26.01.2010р. та 15.02.2010р.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 1226, 1270 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 57-60, 88, 174, 209, 212-215 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги.
Суддя:_______________