Судове рішення #11101731

Справа №2-323/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

    17 вересня 2010 року Монастириський районний суд Тернопільської області в складі:

    головуючого судді :                     Іванчук В.М.

    при секретарі :                         Гнатишин В.В.

   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Монастириська справу за позовом ОСОБА_1 до Григорівської сільської ради Монастириського району про визнання права власності на спадкове майно, -

В С Т А Н О В И В :

    ОСОБА_1 звернулася в суд із позовом до Григорівської сільської ради Монастириського району про визнання права власності на спадкове майно за законом .

Позивач ОСОБА_1 в судовому засідані позовні вимоги підтримала та пояснила , що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_3. Після його смерті залишилась спадщина на належне йому на праві власності майно до якого входить житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1. Мати позивача – ОСОБА_4 – фактично вступила в управління та володіння вищевказаним майном, після смерті свого чоловіка, оскільки проживали спільно.

ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивачки ОСОБА_4. Після її смерті залишилась спадщина на належне їй на праві власності майно до якого входить житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1, земельна ділянка розміром 1,96 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Григорівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області. Позивачка фактично вступила в управління спадковим майном і прийняла його оскільки похоронила батьків, зараз проживає в спадковому будинку і підтримує його в належному стані. Проте у оформленні спадщини в нотаріальній конторі їй відмовлено, так як відсутній правовстановлюючий документ на житловий будинок і право власності на спадкове майно потрібно визнавати в судовому порядку.

Крім того ОСОБА_1 суду пояснила, що ОСОБА_5                 відмовився від своєї долі спадкового майна в її користь, про що свідчить заява від 27.08.2010р., зареєстрована секретарем виконкому Григорівської сільської ради Монастириського району, Тернопільської області.

Представник відповідача Григорівської сільської ради Монастириського району в судовому засіданні позов визнав, претензій до спадкового не має.

    Заслухавши позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд знаходить, що позов підлягає до задоволення, виходячи із наступного:

Згідно з правилами статті 1220 ЦК та статті 249 ЦПК часом відкриття спадщини слід вважати день смерті особи, зазначений у свідоцтві про смерть, виданим відповідним державним органом реєстрації актів цивільного стану . ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в м.Монастириська, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1, виданим Григорівською сільською радою Монастириського району Тернопільської області, актовий запис №06, що є часом відкриття спадщини.

    Як вбачається із довідки виданої виконкомом Григорівської сільської ради №272 від 11.08.2010 року, спадкодавець ОСОБА_3 дійсно належав житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, земельна ділянка на якій розташований вищевказаний будинок, що  в АДРЕСА_1.  

    Вартість майна – житлового будинку з надвірними будівлями, що у АДРЕСА_1, згідно довідки  виданої Монастириським районним бюро технічної інвентаризації 12 серпня 2010 року за №231, становить – 252184 грн. (двісті п’ятдесят дві тисячі сто вісімдесят чотири гривні).

На підставі рішення ІІІ сесії ІV скликання Григорівської сільської ради народних депутатів від 18 липня 2002 року за №15, ОСОБА_4  видано Державний акт на право приватної власності на землю серії Р1 №659222 від 22.09.2002р., та передано для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,96 га, що знаходяться на території Григорівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області.

Як вбачається із свідоцтва про народження НОМЕР_2 від 23.04.1963р., випливає, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 дійсно являються батьками ОСОБА_1

Згідно свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_3 від 09 травня 1981 року позивачка після укладення шлюбу змінила прізвище з «ОСОБА_4» на «ОСОБА_1».

Позивачка фактично вступила в управління спадковим майном.

Відповідно до статті 1261 у  першу  чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти або не прийняти її.

Відповідно до п.г ч.1 ст.81 та ст. 131 ЗК України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки також на підставі прийняття спадщини.

Беручи до уваги вищенаведене суд вважає, що позов ОСОБА_1 до Григорівської сільської ради Монастириського району про визнання права власності на спадкове майно слід задоволити .

    Керуючись ст. ст.  10, 60, 212  ЦПК України, ст.ст.392, 1223, 1225, 1268 ЦК України, Постанова Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування», ст.ст.  п.г ч.1 ст.81 та ст. 131 ЗК України,  суд, -

В И Р І Ш И В  :

Позов задоволити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно за законом після смерті її батьків ОСОБА_3 та ОСОБА_4  , а саме:

- житловий будинок з належними до нього надвірними будівлями, який розташований в АДРЕСА_1 вартістю 252184 грн.

-   на земельну ділянку площею 1.96 га, що розташована на території Григорівської сільської ради Монастириського району Тернопільської області, яка належала ОСОБА_4 згідно Державного акту на право приватної власності на землю серії Р1 №659222 від 22.09.2002р.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Тернопільської області через Монастириський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення . Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

    Суддя :                                                              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація