ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22а-1852/2007 Головуючий суддя у 1-ій
Категорія статобліку - 38 інстанції - Шлай А.В.
(справа №2а- 99/07)
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«13» вересня 2007 року м. Дніпропетровськ
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - Стежко В.А.
суддів - Поплавського В.Ю., Уханенка С.А.
при секретарі - Портненко Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу від 10 травня 2007 року за позовом ОСОБА_1 до судді Саксаганського районного суду Щеняєвої Ірини Борисівни про визнання бездіяльності незаконною, відшкодування матеріальної шкоди,-
в с т а н о в и л а :
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу судді Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу від 10 травня 2007 року, якою йому відмовлено у відкритті провадження в адміністративній справі.
На думку апелянта, заявлений ним позов відповідно до ч. 5 ст. 18 КАС України повинен розглянути місцевий суд, до якого він звернувся.
Колегія суддів, перевіривши законність та обгрунтованність оскарженої ухвали, вважає що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як видно з матеріалів справи, ОСОБА_1 заявив позов, в якому просить за 150 днів перебування його справи на розгляді у судді Щеняєвої І.Б. стягнути з неї 990 566 грн. збитків, завданих бездіяльністю судді.
Оскільки в позові оскаржується не організаційно - розпорядча діяльність суду, а процесуальна діяльність судді, який не може бути притягнутим до суду, як відповідач у зв»язку зі здійсненням правосуддя, суддя районного суду обґрунтовано відмовив у відкритті провадження в адміністративній справі.
Суддя діє від імені держави, а не від свого імені, тому заподіяна ним шкода може відшкодовуватись лише у випадках і в порядку, передбаченому Законом України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду», ч.4 ст. 110 ЦПК України.
Процесуальні дії та рішення судді після порушення провадження у справі можуть оскаржуватись лише в апеляційному та касаційному порядку.
З урахуванням наведених обставин суд прийшов до правильного висновку про те, що заявлені позивачем вимоги повинні розглядатися в іншому порядку.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. 200 КАС України, колегія суддів,-
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а ухвалу судді Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу від 10 травня 2007 року - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту її проголошення.
Головуючий суддя:
Судді :