Судове рішення #11122069

У Х В А Л А

іменем України

17 червня 2010 року                                                                                                         м. Рівне

 Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Рівненської області в складі:

головуючого – судді: Хилевича С.В.

суддів: Гордійчук С.О.. Шеремет А.М.,

при секретарі судового засідання Демчук О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в м. Рівному на постанову Рівненського міського суду від 9 грудня 2009 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Рівному про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов’язання провести перерахунок пенсії,  

в с т а н о в и л а:

Постановою Рівненського міського суду від 9 грудня 2009 року зазначений позов ОСОБА_2 задоволено повністю: визнано протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України в м. Рівному, викладену у листі від 07.09.2009 року №15\14 про перерахунок позивачу пенсії з 1 січня 2009 року з урахуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2008 рік; зобов’язано відповідача здійснити ОСОБА_2 перерахунок пенсії з 1 січня 2009 року з урахуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2008 рік.    

Не погодившись із законністю та обґрунтованістю постанови, Управління Пенсійного фонду України в м. Рівному подало апеляційну скаргу, де покликається на незастосування норм матеріального права, які підлягали застосуванню при вирішенні справи, і відсутність програмного забезпечення для реалізації проведення виплати та перерахунку пенсії із застосуванням показника заробітної плати.

На обґрунтування скарги вказувалось про неврахування судом першої інстанції положень Рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року, яким внесено зміни до статей 40 і 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в частині визначення показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій. Через це до законодавчого врегулювання питання Міністерством праці України разом із Пенсійним фондом України забезпечено здійснення перерахунків пенсій із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону береться до уваги для обчислення пенсії за 2007 рік, тобто 1 197, 91 гривню.

Помимо наведеного, апелянт покликався на відсутність програмного забезпечення для реалізації проведення виплати і перерахунків пенсій із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні за 2008 рік, тобто з розрахунку у 1 573, 99 гривень.

Просить скасувати  постанову Рівненського міського суду від 9 грудня 2009 року і ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.  

ОСОБА_2 і представник відповідача, бувши повідомленими належним чином про час і місце розгляду справи, в судове засідання не з’явились, про поважність причин неявки не повідомляли.  

  Справа №22-а-2571-10                                                                                                          Головуючий у суді 1 інстанції: Ковальов І.М.  

                                                                                                                                                Суддя-доповідач у апеляційному суді: Хилевич С.В.  

 Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи і доводи апеляційною скарги, колегія суддів апеляційного суду дійшла висновку, що вона не підлягає задоволенню.

Задовольняючи позов ОСОБА_2 і визнаючи відмову Управління Пенсійного фонду України в м. Рівному протиправною та зобов’язуючи його здійснити перерахунок пенсії позивачу, суд першої інстанції виходив з того, що обчислення перерахунку пенсії має відбуватись із застосуванням середньої заробітної плати по Україні за 2008 рік, а тому відмова Управління Пенсійного фонду України в м. Рівному провести позивачу перерахунок із застосуванням зазначеного показника суперечить чинному пенсійному законодавству і підлягає перерахунку саме із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2008 рік.  

Приходячи до висновку про законність і обґрунтованість ухваленої постанови суду попередньої інстанції, колегія суддів виходила з такого.

З матеріалів справи вбачається, що 4 вересня 2009 року ОСОБА_2 звернулась до Управління Пенсійного фонду України в м. Рівному із вимогою щодо роз’яснення підстав для відсутності перерахунку пенсії з 1 січня 2009 року із застосуванням заробітної плати в галузях економіки за 2008 рік розміром у 1 573, 99 гривень (а.с. 5). 7 вересня того ж року їй надано письмову відповідь листом №15\14 з посиланням на те, що Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року внесено зміни до статей 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яким визначення показника середньої заробітної плати і порядку проведення перерахунку пенсій із урахуванням показника за попередній рік визнано неконституційними. Тому нарахування проводилось із застосуванням показника за 2007 рік.

Колегія суддів знаходить, що міський суд, повно і правильно з’ясувавши всі обставини справи і застосувавши до спірних правовідносин вимоги ч. 4 ст. 42 і ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», досягнув правильного висновку про задоволення позову ОСОБА_2.

Так, очевидним вбачається те, що при обчисленні перерахунку пенсії позивача об’єктивно повинен був застосовуватися показник середньої заробітної плати по Україні за 2008 рік, натомість відповідач неправомірно наполягав на його незастосуванні, посилаючись на дію Постанови Кабінету Міністрів України №530 від 28.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»

Доводи Управління Пенсійного фонду України в м. Рівному про внесені Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якими припинено дію ст.ст. 40 і 42 вказаного Закону щодо врахування страхового стажу для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсій, на увагу не заслуговують і не ґрунтуються на встановлених фактах. Зі змісту Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не видно, що Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року вносились якісь зміни до цього законодавчого акту.

Так само необґрунтованими колегія суддів вважає покликання апеляційної скарги на відсутність програмного забезпечення для реалізації проведення виплати перерахунків пенсій із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні за 2008 рік.

Постанова суду ухвалена без порушень норм матеріального і процесуального права, судом з’ясовано обставини, що мають значення для справи, в повній мірі, а апеляційна скарга не містить посилань на закон, з порушенням якого ухвалено постанову, та не спростовує правильності висновків суду, а тому колегія суддів не знаходить підстав для його скасування.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 307, ст. 308, 313-315, 324-325 ЦПК України, колегія суддів

                                                    у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Рівному відхилити.

Постанову Рівненського міського суду від 9 грудня 2009 року залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили негайно. Сторони, інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов’язки, мають право оскаржити у касаційному порядку ухвалу апеляційного суду безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців, починаючи з дня набрання нею законної сили.

   Головуючий:                                         Судді:

                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація