Справа №2-2576-1/10
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 вересня 2010 року Солом’янський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Мельника В.В.
при секретарі Глушко В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа – Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), про розподіл домоволодіння та земельної ділянки в натурі,–
в с т а н о в и в :
У червні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому просила розділи між нею та відповідачем домоволодіння та земельну ділянку, що розташовані за адресою: місто Київ, вулиця Постова, 91/37.
У судовому засіданні ОСОБА_1 надала письмову заяву, в якій просила залишити її позов без розгляду та повернути суму сплачених нею судових витрат, а саме судовий збір у розмірі 1700,00 гривень та суму витрат на iнформацiйно-технiчне забезпечення розгляду справи у розмірі 120,00 гривень.
У судовому засіданні відповідач проти залишення позову без розгляду не заперечував.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду, а також підлягає поверненню сума сплаченого судового збору, з таких підстав.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 207 Цивільного процесуального кодексу України суд залишає заяву без розгляду у зв’язку із подачею позивачем заяви про залишення позову без розгляду.
Відповідно до пункту 4 частини 1, пункту 5 частини 2 статті 83 Цивільного процесуального кодексу України сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду у разі залишення заяви або скарги без розгляду.
Сплачена сума коштiв на оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи повертається за ухвалою суду у разі залишення заяви без розгляду з пiдстав, визначених пунктами 1, 2 i 8 статтi 207 цього Кодексу.
Згідно пунктів 1, 2 i 8 статті 207 Цивільного процесуального кодексу України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо:
1) заяву подано особою, яка не має цивільної процесуальної дiєздатностi;
2) заяву від iменi заінтересованої особи подано особою, яка не має повноважень на ведення справи;
8) провадження у справi вiдкрито за заявою, поданою без додержання вимог, викладених у статтях 119 i 120 цього Кодексу, та не було сплачено судовий збiр чи не було оплачено витрати на iнформацiйно-технiчне забезпечення розгляду справи i позивач не усунув цих недоліків у встановлений судом строк.
Отже, частиною 2 статті 83 Цивільного процесуального кодексу України конкретно визначено випадки, при яких повертається сума коштів на оплату витрат на iнформацiйно-технiчне забезпечення розгляду справи у разі залишення заяви без розгляду.
Таким чином, поверненню підлягає тільки сума судового збору у розмірі 1700,00 гривень, сума витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120,00 гривень поверненню не підлягає.
Оскільки позов ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду у зв’язку із подачею нею заяви про залишення її позовної заяви без розгляду, то сума судового збору в розмірі 1700,00 гривень, яка була сплачена нею при подачі позову до суду, підлягає поверненню.
Керуючись статтями 83, 207, 210 Цивільного процесуального кодексу України, суд –
у х в а л и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа – Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), про розподіл домоволодіння та земельної ділянки в натурі – залишити без розгляду.
Зобов’язати Відділення державного казначейства у Солом’янському районі міста Києва повернути ОСОБА_1 суму судового збору в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок сплачену Відділенню державного казначейства у Солом’янському районі міста Києва /р/р 31419537700010, МФО 820019, код 26077951/, згідно платіжного доручення №31 від 31 березня 2010 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Мельник В.В.