Судове рішення #11147436

Справа № 2-1797/10  

З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я  

Іменем України  

03 вересня 2010 року  

Новокаховський міський суд Херсонської   області  у  складі :  

Головуючої судді Ведяшкіної Ю.В.  

При секретарі Кравчук С.В.  

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нова Каховка Херсонської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -  

в с т а н о в и в :  

  Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що вони з 23.07.1982 року перебувають у шлюбі. Від цього шлюбу неповнолітніх дітей не мають.  Спільне життя з відповідачем не склалося, з причини втрати почуття любові та поваги один до одного, позивачка має іншу сім’ю. Подальше спільне життя та збереження шлюбу неможливе.  Спору про поділ спільного майна у них немає. Просила суд шлюб розірвати.  

  В судовому засіданні позивачка позов підтримала  та пояснила, що в 2000 році вона переїхала до м. Києва, має іншу сім’ю,  наполягала на розірванні шлюбу.      

  Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, тому у суду є підстави для розгляду справи в заочному порядку відповідно до ст.ст. 224-233 ЦПК України та винесення заочного рішення.    

    Суд, заслухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи, вважає, що шлюб між сторонами слід розірвати, оскільки подружжя ніяких заходів щодо збереження сім'ї не вживає, сторони припинили шлюбні відносини, проживають окремо, спільне господарство не ведуть, спору про майно не має,  тому перебування сторін в шлюбі суперечить моральним засадам суспільства та є порушенням їх прав.  

    Відповідно до ст. 113 Сімейного кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.      

Оскільки позивачка при реєстрації шлюбу змінила прізвище, вона має право його відновити після розірвання шлюбу.    

Згідно ч. 2 ст. 114 СК України  у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.    

  На підставі ч. 3 ст. 105, ст.ст. 110, 111, 112, 113, 114 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст.10, 60, 131, 212, 215, 224-233 ЦПК України, суд -  

в и р і ш и в:  

  Позов задовольнити.  

  Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 23.07.1982 року відділом реєстрації актів цивільного стану Новокаховського міського управління юстиції, Херсонської області.  

Копію рішення направити до відділу РАЦС Новокаховського міського управління юстиції, Херсонської області.  

Роз’яснити  ОСОБА_1 її право при реєстрації розірвання шлюбу змінити прізвище на дошлюбне.  

  Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Херсонської області через Новокаховський міський суд.  

 

    Суддя                   Ю.В. Ведяшкіна  

  • Номер:
  • Опис: про поновлення пропущеного строку звернення до суду та зобов"язання провести перерахунок та виплату недоплаченої частини щомісячного грошового підвищення до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-1797/10
  • Суд: Глобинський районний суд Полтавської області
  • Суддя: Ведяшкіна Юлія Вікторівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.07.2010
  • Дата етапу: 03.09.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація