Справа №2-33
2010 року
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження у справі
24 березня 2010 року смт Розівка
Суддя Розівського районного суду Запорізької області Кущ Т.М., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
В С Т А Н О В И В :
22 березня 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому заявила вимогу про розірвання шлюбу між сторонами, зареєстрованого 26 червня 2009 року Пролетарською сільською радою Розівського району Запорізької області, актовий запис №1. Позивач послався на те, що з 13 лютого 2010 року шлюбні відносини між сторонами припинились, оскільки подружжя має різні погляди на життя. Крім того, від шлюбу подружжя має спільну дитину – доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд прийшов до наступного.
За позовним матеріалом вбачається, що 26 червня 2009 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрували шлюб у Пролетарській сільській раді Розівського району Запорізької області, актовий запис №1.
Від шлюбу подружжя має спільну дитину – доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до ч.2 ст.110 СК України позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини.
Частина 4 статті 110 СК України передбачає, що чоловік, дружина мають право пред’явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.
У позовному матеріалі, пред’явленому ОСОБА_1, відсутні відомості про вчинення одним із подружжя протиправної поведінки, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини, а також відсутні відомості щодо визнання батьківства щодо дитини іншою особою або рішення суду, за яким відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що позовна заява подана ОСОБА_1 без дотримання вимог, встановлених Сімейним кодексом України.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.121 ЦПК України заява про розірвання шлюбу під час вагітності дружини або до досягнення дитиною одного року повертається у випадку, коли вона подана без дотримання вимог, встановлених Сімейним кодексом України.
На підставі викладеного, керуючись п.5 ч.3 ст.121 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, - повернути позивачеві.
Роз’яснити ОСОБА_1, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подання в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги або шляхом подання в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом десяти днів апеляційної скарги.
Суддя: Т.М.Кущ