Судове рішення #1115123
4/2-1168/07

4/2-1168/07

РІШЕННЯ

Іменем України

 

21 березня 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді -                                     Заріцького СМ.,

при секретарі                            -                  Смілянець І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2та ОСОБА_3до Хотянівської сільської ради Вишгородського району, третя особа: ОСОБА_4про визнання права власності на спадкове майно, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачі звернулися в суд з вказаною позовною заявою, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла ОСОБА_5, яка була дружиною позивачу ОСОБА_1 та матір'ю позивачів ОСОБА_3 та ОСОБА_2, після її смерті залишилося спадкове майно 14 частина житлового будинку з надвірними будівлями, який знаходиться у АДРЕСА_1Іншим власником Уг частини спірного будинку є третя особа по справі - ОСОБА_6

Спадкоємцями майна померлої ОСОБА_5 являються позивачі, інших спадкоємців немає.

У встановлений законом термін позивач ОСОБА_1 звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але у видачі свідоцтва про право на спадщину йому було відмовлено, оскільки не збереглося документів, які посвідчували б право власності ОСОБА_5 на належну їй частину будинку.

Після смерті ОСОБА_5 позивачі фактично прийняли спадщину, так як постійно проживають в спадковому будинку, підтримують його в належному стані та обробляють земельну ділянку.

Посилаючись на викладене, на підставі ст. ст. 1220-1223,1266,1258,1261,1268 ЦК України позивачі просять встановити факт прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 та визнати за ними право власності на частину спадкового будинку.

В судовому засіданні позивачі підтримали позовні вимоги.

Представник Хотянівської сільської ради в судове засідання не з'явився, своєю заявою Хотянівська сільська рада повідомила, що не заперечує проти задоволення позову і просила розглянути справу за відсутності їх представника.

Представник третьої особи не заперечує проти задоволення позову.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у розгляді справи, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку про задоволення позову.

Встановлено, що власником Уг частини АДРЕСА_1була ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Зазначені обставини стверджуються свідоцтвом про смерть, технічним паспортом на будинок та будинковою книгою, з яких вбачається, що ОСОБА_5 належала Уг частина АДРЕСА_1

Статтею 1216 ЦК України визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної хоби, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Судом встановлено, що чоловік померлої ОСОБА_5 - ОСОБА_1 та діти ОСОБА_3 і ОСОБА_2 є спадкоємцями першої черги і постійно проживали в належній померлій частині спадкового будинку, що підтверджується довідками Хотянівської сільської ради.

 

2

 

Відповідно до ч. 3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1273 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Оскільки судом встановлено, що позивачі проживали із спадкодавцем на час смерті, вбачається наявність підстав для визнання їх спадкоємцем майна померлої ОСОБА_5

Відповідно до ч. 1 ст. 1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними.

За таких обставин, зважаючи на відсутність правовстановлюючих документів на Уг частину будинку, що належала спадкодавцеві, суд вважає, за можливе визнати за позивачами в рівних частках по 1/6 право власності на спадкове майно.

Таким чином, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог шляхом визнання права власності позивачів на спадкове майно.

Керуючись CT.CT. 1222,1226,1267,1268 ЦК України, керуючись ст.ст.213,214,215ЦПК України, суд,-

 

ВИРІШИВ:

 

Позов -задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_3та ОСОБА_2право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1на спадкове майно - Уг частину АДРЕСА_1по 1/6 частині кожному.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація