Справа №4/А-121/07
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 березня 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді - Заріцького СМ.,
при секретарі - Смілянець І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді адміністративну справу за позовом ОСОБА_1до Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області, третя особа: ОСОБА_2про скасування рішення Хотянівської сільської ради Вишгородського району від 10 фудня 2004 року в частині затвердження технічної документації по складанню державного акту на право власності на земельну ділянку громадянці ОСОБА_2, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач у лютому 2007 року звернувся в суд з адміністративним позовом до Хотянівської сільської ради Вишгородського району про скасування рішення.
На обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, відповідно до свщоцтв про право на спадщину за законом від 08.07.200р. та 17.06.2004р. він являється власником Уг частини АДРЕСА_1. До прийняття ним спадщини власником даної частини будинку був його батько ОСОБА_3. Власником іншої частини будинку є ОСОБА_2
Земельна ділянка, яка була виділена під забудову і обслуговування будинку становила 0,43 га. і перебувала в спільному користуванні співвласників будинку. В установленому порядку питання про розподіл земельної ділянки, що перебувала у спільному користуванні землекористувачами не порушувалося.
Після смерті батька, а потім і матері позивач відповідно права на спадщину став власником % частини будинку. Земельна ділянка залишалася у спільному користуванні між ним та ОСОБА_2
На початку 2007 року позивачу стало відомо, що ОСОБА_2 звернулася у 2004 році до сільської ради з приводу надання дозволу на приватизацію земельної ділянки у розмірі 0,31 га., із них 0,15 га. Для обслуговування житлового будинку і 0,06 га. для ведення особистого селянського господарства.
Позивач вважає, що не провівши належним чином перевірку технічної документації та прийнявши рішення про затвердження технічної документації по складанню державного акту на право приватної власності на землю сільська рада порушила його право на користування земельною ділянкою в розмірі Уг частини, яка була закріплена за будинком.
Посилаючись на викладене, на підставі ст. 1225 ЦК України, ст. ст. 17,104,105 КАС України, позивач просить скасувати рішення Хотянівської сільської ради Вишгородського району вщ 10 грудня 2004 року в частині затвердження технічної документації по складанню державного акту на право приватної власності на земельну ділянку ОСОБА_2
У судовому засіданні позивач підтримав позов і просить задовольнити його в повному обсязі.
Представник Хотянівської сільської ради визнав позовні вимоги і пояснив, що подані ОСОБА_2 документи на приватизацію земельної ділянки у зв'язку з великою завантаженістю належним чином не перевірялися і тільки після звернення ОСОБА_1. з позовом було встановлено, що розмір земельної ділянки, якою користувалася ОСОБА_2 не відповідає розміру земельної ділянки, яку ОСОБА_2 мала намір приватизувати.
Третя особа ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена на попередньому судовому засіданні, про що свідчить відповідний розпис ОСОБА_2
Також під час попереднього розгляду справи ОСОБА_2 повідомила, що оскільки ОСОБА_1 та його батьки не користувалися належною їм земельною ділянкою, вона почали її обробляти. Межі належної їй та ОСОБА_1, земельних ділянок в натурі не встановлювали.
Заслухавши пояснення осіб, які брали участь у розгляді справи, дослідивши письмові докази та інші матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з таких підстав.
2
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 та третя особа ОСОБА_2 є співвласниками АДРЕСА_1. Також вони являються користувачами земельної ділянки, яка була виділена під забудову і обслуговування будинку.
З дослідженої в судовому засіданні кадастрової книги Хотянівської сільської ради Вишгородського району вбачається, що ОСОБА_2 користується земельною ділянкою площа, якої становить 0,229 га„ площа земельної ділянки, яка перебуває у користуванні ОСОБА_1становить 0,2050 га. У встановленому порядку межі земельних ділянок в натурі не встановлювалися.
Рішенням Хотянівської сільської ради Вишгородського району Київської області від 10.12.2004р. затверджено матеріали технічної документації по складанню державного акту на право приватної власності ОСОБА_2 на земельну ділянку загальною площею 0,31 га., з яких 0,25 га. для обслуговування житлового будинку та 0,06 га. для ведення особистого селянського господарства.
Таким чином убачається, що приймаючи рішення про затвердження технічної документації по складанню державного акту на право приватної власності на земельну ділянку площею 0,31 га. ОСОБА_2, Хотянівська сільська рада належним чином не перевірила, чи надавалася їй в установленому законом порядку земельна ділянка розміром, зазначеним у рішенні сільської ради про її приватизацію.
Фактичне користування ОСОБА_2 земельною ділянкою ОСОБА_1, на думку суду, не створює права на неї і не може бути підставою для передачі їй у власність цієї частини земельної ділянки.
За таких обставин враховуючи те, що відповідач не заперечує проти позову, суд приходить до висновку, що вимоги про скасування рішення обґрунтовані і підлягають задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що оспорюваним рішенням порушуються права позивача на земельну ділянку і воно прийнято необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття законного рішення.
На підставі ч. 2 ст. 99 КАС України, суд вважає, що строк звернення до адміністративного суду позивачем не пропущений, оскільки про порушення свого права він дізнався у січні 2007 року.
Керуючись ст. 42 ЗК України в редакції 1990 року, ст.ст. 2,72,160-163,167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов - задовольнити.
Визнати рішення Хотянівської сільської ради Вишгородського району №108-14-IV від 10 грудня 2004 року в частині затвердження матеріалів технічної документації по складанню державного акту на право приватної власності на земельну ділянку площею 0,31 га. та видачу державного акту на право приватної власності на землю ОСОБА_2 протиправним і скасувати його.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.