Судове рішення #1115147
справа № 3/2 «а»-73 за 2007 рік

справа № 3/2 «а»-73 за 2007 рік

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

06 квітня 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:

головуючої              Л.А. Толкачової

при секретарі           І.Г. Грищенко

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вишгороді справу за позовом ОСОБА_1до Жукинської сільської ради про зобов"язання на включення до списків осіб, які мають право на отримання земельної частки (паю),

ВСТАНОВИВ:

Позивач пред'явив в суді даний позов посилаючись на те, щоз 1943 р. по 1964 р. його бабуся ОСОБА_2 працювала в колгоспі ім. Калініна, а з 1964 р. по 1979 р. в зв"язку з реорганізацією колгоспу в радгоспі "Жукинський" і була звільнена в зв"язку з виходом на пенсію. В 1997 р. радгосп "Жукинський" був перейменований в КСП "Жукинський", а 26.02.2000 р. в КСП відбулися загальні збори по розпаюванню земель. При розпаюванні землі ОСОБА_2 до списку включено не було. ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_2 померла. Після її смерті залишилося спадкове майно, яке вона заповітом заповіла позивачу. Просить визнати за ОСОБА_2 право на земельну чатку (пай), зобов"язати відповідача включити його до списку-додатку до державного акта на право колективної власності на землю з резервного фонду Жукинської сільської ради.

В судовому засіданні позивач свій позов підтримав

4 Представник Жукинської сільської ради в судове засідання не з"явився: про день, час та місце розгляду справи

повідомленнйй належним чином. Причини неявки суду невідомі.   

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що в задоволенні позову необхідно відмовити зі слідуючих підстав.

В 2000 р. відбулися згальні збори працівників КСП "Жукинський" по розпаюванні земель (паїв) та майнового паю, що підтверджується протоколом № 5 загальних зборів від 26.02.2000 р.

Загальними зборами працівників КСП "Жукинський" 03.03.2000 р. було вирішено хто має право на земельний та майновий пай, що підтверджується протоколом загальних зборів № 6.

 ОСОБА_2працювала з 1943 р. по 1964 р. в колгоспі ім. Калініна, а з 1964 р. по 1979 р. в зв"язку з реорганізацією колгоспу в радгоспі "Жукинський" і була звільнена в зв"язку з виходом на пенсію, що підтверджується трудовою книжкою.

Згідно з Указом Президента України від 8.08.1995 року Право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності не землю.

В списки працівників та пенсіонерів КСП "Жукинський" які мають право на одержання земельного паю ОСОБА_2 не була включена.

З заявою про включення її до списку осіб, що мають право на землю ОСОБА_2 не зверталася. Позивач доказів про її звернення з відповідною заявою суду не надав. Також позивач не надав доказів того, що землі КСП "Жукинський" були розпайовані і доказів того/ коли КСП "Жукинський" отримало державний акт колективної власності на землю до якого складалися спискидому суд не визнає за нею право на отримання земельної частки (паю).

ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2 померла, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії 1-БК № НОМЕР_1.

Позивач є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2

Оскільки ОСОБА_2. на момент смерті не мала права на частку в колективній власності КСП (пай), то позивач не може успадковувати те, що неналежало спадкодавцю. Отже у позивача не має підстав вимагати переоформити на нього право на земельну частку (пай)

На підставі ст.3,5,9,11,17,103 ЗК України, Указу Президента України від 08.08.1995 року №720 "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям", керуючись ст.ст.3,71, 160-162 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1до Жукинської сільської ради про зобов"язання на включення до списків осіб, які мають право на отримання земельної частки (паю) відмовити.

На постанову суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі складання постанови у повному обсязі з дня складання у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Вишгородський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація