ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_________________________________________________________________________________________________
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2010 р. Справа № 2-а-14391/08
Вінницький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Драчук Тетяни Олександрівни
при секретарі судового засідання: Афанасьєвій Зінаїді Володимирівні,
за участю позивача : ОСОБА_1
представників відповідачів: Гапченко С.А.,Бережного С.В.
у відсутності представника третьої особи на стороні відповідача
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за позовом: ОСОБА_1
до: житлової комісії військової частини А1231, до військової частини А1231, третя особа на стороні відповідача Квартирно-експлуатаційного відділу Вінницького гарнізону
про: визнання дій не правомірними та зобов'язання відповідача поновити позивача у списках на першочергове отримання житла з 17.01.1993р.
ВСТАНОВИВ :
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до житлової комісії військової частини А1231, до військової частини А1231, третя особа на стороні відповідача Квартирно-експлуатаційного відділу Вінницького гарнізону про визнання дій не правомірними та зобов'язання відповідача поновити позивача у списках на першочергове отримання житла з 17.01.1993р.
Ухвалою суду від 29.12.2008 року провадження у справі було відкрито.
03.03.2009 року провадження у справі зупинено до вирішення заяви про перегляд постанови Вінницького окружного адміністративного суду у справі №2-а-5365/08 за нововиявленими обставинами та набрання законної сили судовим рішенням.
Так, постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 05.06.2009 року заяву в/ч А1231 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 21.05.2008 року залишено без задоволення через пропуск строку звернення до суду і наполяганні на цьому однієї із сторін.
Ухвалою суду від 09.09.2010 року провадження у справі поновлено у зв'язку з вступом в законну силу ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 03.06.2010 року по справі № 2-а-5365/08 за позовом ОСОБА_1 до в/ч А1231, житлової комісії в/ч А1231, КЕВ Вінницького гарнізону про визнання незаконними дій та зобов'язання вчинити певні дії. Так, за результатами апеляційного перегляду рішення суду першої інстанції, постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 05.06.2009 року та від 21.05.2008 року скасовані, а провадження у адміністративній справі закрито.
Враховуючи рішення суду апеляційної інстанції від 03.06.2010 року, представником відповідача в судовому засіданні було заявлено клопотання про закриття провадження у даній справі на підставі п. 1 ч.1 ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач в судовому засіданні заперечував щодо заявленого клопотання та просив суд відмовити в його задоволенні.
Ознайомившись із клопотанням відповідача, враховуючи заперечення позивача, суд прийшов до висновку про задоволення клопотання та закриття провадження у справі, виходячи з наступного.
Частиною першої статті З КАС України справу адміністративної юрисдикції визначено як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства в тому числі на виконання делегованих повноважень.
За змістом пункту першого частини першої статті 17 КАС України вбачається, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів: чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Тобто, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб) відповідно до прийнятих або вчинених при здійсненні ними владних управлінських функцій.
Відповідно частини другої статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть
бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім
випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
За правилами частини першої статті 15 Цивільного кодексу України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
У даному випадку спір стосується реалізації права на житло, тобто по своїй суті є саме житловим. У вказаному спорі відсутній елемент публічності, а обраний спосіб захисту не є таким, що передбачений Кодексом адміністративного судочинства України.
Такі правовідносини регулюються житловим законодавством, а спір вирішується в порядку цивільного судочинства.
За таких обставин заявлені у справі позовні вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, у зв'язку з чим, провадження у справі підлягає закриттю.
За правилами п.1 ч.1 статті 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 157, 165, 186, 254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ :
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до житлової комісії військової частини А1231, до військової частини А1231, третя особа на стороні відповідача Квартирно-експлуатаційного відділу Вінницького гарнізону про визнання дій не правомірними та зобов'язання відповідача поновити позивача у списках на першочергове отримання житла з 17.01.1993р. закрити.
Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Драчук Тетяна Олександрівна