АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого : Колоса С. С.
Суддів : Іващука В. А., Міхасішина І. В.
При секретарі с / з : Топольській В. О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Барському районі Вінницької області про визнання відмови протиправною та зобов"язання призначити пенсію за апеляційною скаргою представника Пенсійного фонду України у Барському районі на постанову Барського районного суду від 13 листопада 2009 року, -
В с т а н о в и л а :
Рішенням Барського районного суду від 13 листопада 2009 року зазначений позов задоволено .
Своє рішення суд мотивував тим, що хоча позивач і мав право на отримання пенсії на пільгових умовах, однак управлінням Пенсійного фонду України у Барському районі безпідставно відмовлено в нарахуванні пенсії як державному службовцю .
В апеляційній скарзі представник управління просить постанову суду першої інстанції скасувати, ухвалити нове рішення, яким у позовних вимогах відмовити, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, недотримання норм матеріального та порушення норм процесуального права .
Дослідивши матеріали в межах позовних вимог та доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав .
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним та обгрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу гідно закону. Обгрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно та всебічно з"ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні .
Згідно ст. 16 ч. 2 ЗУ " Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів " від 23 вересня 1997 року ( зі змінами та доповненнями ) при нарахуванні пенсії журналісту державного або комунального засобу масової інформації застосовуються норми, методика та порядок нарахування пенсії державному службовцю .
Відповідно до ст. 37 ЗУ " Про державну службу " від 16 грудня 1993 року ( зі змінами та доповненнями ) пенсія державним службовцям виплачується за рахунок держави. На одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством України пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок – не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби – не менше 10 років. Зазначеним особам призначаються пенсії в розмірі 80 % суми посадового ( чинного ) окладу з урахуванням надбавок, передбачених цим Законом .
Встановлено, і не заперечується сторонами, що ОСОБА_2 досяг пенсійного віку встановленого законодавством України, має загальний стаж більше 25 років, крім цього працював журналістом та заступником голови райдержадміністрації і стаж державної служби становить більше 20 років ( а. с. 9 – 13 ) .
Судом першої інстанції обгрунтовано зазначено, що доводи управління Пенсійного фонду України у Барському районі про те, що пенсія призначається лише у випадку, якщо на момент досягнення пенсійного віку особа працює на посаді журналіста ( державного службовця ) не грунтується на Законі, так як дана обставина не передбачена будь – якою нормою права ( законами чи підзаконними актами ) .
Твердження викладені в апеляційній скарзі про те, що ст. 25 ЗУ " Про державну службу " не містить посаду завідуючого відділу газети, а тому неможливо зарахувати даний стаж роботи до державної служби є такими, що не грунтується на законі .
Так, правовий статус працівника засобу масової інформації, як державного службовця, визначається ЗУ " Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів ". Статтею 1 цього Закону закріплено, що журналіст – це є творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для засобів масової інформації, виконує редакційно – посадові службові обов"язки в засобі масової інформації ( в штаті або на позаштатних засадах ) відповідно до професійних назв посад ( роботи ) журналіста .
З справи вбачається, що ОСОБА_2 виконував редакційно – посадові обов"язки в засобі масової інформації, а тому є державним службовцем .
Враховуючи вище викладене, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а рішення суду слід залишити без змін .
Керуючись ст.. ст.. ст.. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
У х в а л и л а :
Апеляційну скаргу представника Пенсійного фонду України у Барському районі – відхилити .
Постанову Барського районного суду Вінницької області від 13 листопада 2009 року – залишити без змін .
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає .
Судді:
З оригіналом згідно :