Справа № 2-1053/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И.
16 квітня 2010 року Мар*їнський районний суд Донецької області в складі головуючого судді Ступіна І.М.
при секретарі Готовщикової Т.О.
з участю позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання угоди удаваною, про переведення покупця в договорі купівлі-продажу та визнання права власності
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом у якому вказує, що 16 березня 1999 року був укладений договір купівлі-продажу домобудівлі АДРЕСА_1, який був посвідчений приватним нотаріусом Мар*їнського районного нотаріального округа під реєстровим номером 148. Сторонами за договором були покупець ОСОБА_2, продавцем виступав ОСОБА_3. Право власності на домобудівлю було зареєстровано за відповідачкою ОСОБА_2
Фактичним покупцем за угодою був позивач ОСОБА_1, так як сплатив продавцю повну вартість домобудівлі, сплатив всі обов’язкові платежі по угоді, те, що фактичним покупцем був позивач можуть підтвердити продавець будинку ОСОБА_3, ОСОБА_4 у зв’язку з чим позивач просить суд визнати угоду удаваною та визнати право власності на вищевказану домобудівлю.
Позивач до суду явився, вимоги підтримав, просить суд їх задовольнити, винести рішення на попередньому слухані.
Відповідачка до суду явилась, позов визнає в повному обсязі та просить його задовольнити, винести рішення на попередньому слухані.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню так як він знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, згодою відповідачки, наданими документами.
Згідно ст.235 ЦК України удаваним є правочин, який вчинено сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили. Якщо буде встановлено, що правочин був вчинений сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили, відносини сторін регулюються правилами щодо правочину, який сторони насправді вчинили.
Згідно ст.238 ЦК України представник може бути уповноважений на вчинення лише тих правочинів, право на вчинення яких має особа, яку він представляє. Представник не може вчиняти правочин, який відповідно до його змісту може бути вчинений лише особисто тією особою, яку він представляє. Представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, за винятком комерційного представництва, а також щодо інших осіб, встановлених законом.
Згідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання права власності, якщо це право оспорюєтся або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який посвідчує його право власності.
На підставі ст.235,238 392, ЦК України, керуючись ст. ст. 10,60, 209 ч 2, 212-215, ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання угоди удаваною, про переведення покупця в договорі купівлі-продажу та визнання права власності – задовольнити.
Визнати удаваною угоду договору купівлі-продажу домобудівлі АДРЕСА_1 від 16 березня 1999 року, нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Мар*їнського районного нотаріального округу під реєстровим номером 148.
Перевести на ОСОБА_1 права покупця в договорі купівлі-продажу домобудівлі АДРЕСА_1 від 16 березня 1999 року.
Визнати за ОСОБА_1 права власності на домобудівлю АДРЕСА_1, яка складається з одноповерхового жилого будинку загальною площею 61,1 кв.м в тому числі жилою площею 33,2 кв.м з господарськими побудовами : тамбур а, літня кухня Б, погреб п, уборная у, огорожа (забор, ворота).
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з моменту проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів з моменту подачи заяви про апеляційне оскарження рішення.
Суддя –