Судове рішення #11172354

Справа  № 2-683\2010 рік

   

Р I Ш Е Н Н Я

I М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

14 червня 2010 року                                                                              м. Долина

Долинський районний суд Iвано-Франкiвської областi в складi:

                              Суддi - Керніцького I.І.  

                              з участю  секретаря – Оленюк  Т.В.

          розглянувши у вiдкритому судовому засiданнi в мiстi Долинi справу за позовом ОСОБА_2 до Старомізунської сільської ради про визнання права власності на нерухоме майно,-      

в с т а н о в и в :

  Позивачка просить постановити рішення, яким визнати за нею право власності на ? частку  спадкового АДРЕСА_1, яке складається з житлового будинку, загальною площею 70,7 кв. м., житловою 37,5 кв.м. /л.А/, стайні /л.Б/, стодоли /л.В./, шопи /л.Г/, вбиральні /л.Д/, криниці, воріт, огорожі,огорожі/№1,№2,№ 3,№4/, яке належало померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.

  Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мама ОСОБА_3, після смерті якої відкрилась спадщина за заповітом, який склала мати на користь її брата ОСОБА_4/   На день смерті матері залишилось спадкове майно, зокрема, АДРЕСА_1. Незалежно від змісту заповіту, вона має право на обов‘язкову частку у спадщині, так як день смерті  матері була непрацездатною у зв»язку  з досягненням пенсійного віку. На день смерті матері /ІНФОРМАЦІЯ_1 р./ її виповнилось 58 років, вона була пенсіонеркою, а отже непрацездатною.  Прийняла спадщину, протягом шести місяців з часу відкриття спадщини звернулась в державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини.  Спадкоємцями першої черги за законом після смерті матері є позивачка та її брат ОСОБА_4.  У разі спадкування  за законом кожному з них належало б по ? частці в будинковолодінні, а обов‘язкова частка становить – ?  частка у спадковому будинковолодінні. Для оформлення права на спадщину і отримання  свідоцтва про право на спадщину на спадкову частину будинковолодіння її необхідно пред»явити нотаріусу  витяг з Реєстру права власності на нерухоме майно, оскільки мама померла, за життя не зареєструвала своє право власності на це нерухоме майно вона позбавлена можливості отримати в нотаріуса свідоцтво про право на спадщину за законом, хоч прийняла спадщину і вона належить їй з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті матері. Таким чином, вона стала власницею спадкового майна, але в позасудовому порядку не має можливості це документально підтвердити, а тому вимушена звертатися до суду з цим позовом.

Позивачка в судовому засіданні вимоги, викладені в позовній заяві підтримала, зіславшись на вищевикладені обставини, просила позов задоволити.

 Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про те, звернувся до суду з письмовою заявою, в якій зазначив, що заперечень щодо задоволення позову не має та просив справу розглядати в його відсутності.

             Суд, дослідивши здобуті та перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, приходить до висновку, що даний позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

             Відповідно до ст.1241 ЦК України малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця… спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка б належала б кожному з них у разі спадкування за законом /обов‘язкова частка/.              

             Так,  відповідно до вимог ст. 392 Цивільного кодексу України, власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також в разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.    

                  Фотокопія свідоцтва про смерть І-НМ № НОМЕР_1, актовий запис № 8,   підтверджує те, що мати позивачки ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1.          

               Згідно довідки № 738 від 12.05.2010 року, виданої виконкомом Старомізунської сільської ради, будинковолодіння , яке знаходиться в АДРЕСА_1 дійсно числиться за ОСОБА_3.

               Про те, що позивачка має право на спадкування після смерті ОСОБА_3 підтверджується свідоцтвом про народження ІІ-АВ № НОМЕР_2, актовий запис за № 5, з якого вбачається, що остання являється матір»ю позивачки.

               Згідно копії свідоцтва про шлюб І-НМ № НОМЕР_3, актовий запис № 6 позивачка своє дошлюбне прізвище «ОСОБА_3» у зв»язку із одруженням змінила на «ОСОБА_3».

                              Копія заповіту від 03.08.2004 року підтверджує, що ОСОБА_3,  все своє майно,  з чого б не складалось і де б воно не знаходилось а також  

         все своє  майно, що буде належати її на праві особистої власності і на що вона за законом

         буде мати право,заповіла ОСОБА_4, який посвідчено секретарем

         Старомізунської сільської ради  03.08.2004 рокуі зареєстрований в реєстрі за № 97, не

         змінювався і не скасовувався, про що свідчить відмітка секретаря сільвиконкому від

         05.02.2009 року на заповіті.

                Про те, що ОСОБА_2 протягом шести місяців з часу відкриття спадщини її прийняла стверджує заява про прийняття спадщини від 18.02.2009 року.

                Таким  чином, суд приходить до висновку,що за позивачкою необхідно визнати право власності на спадкове будинковолодіння в АДРЕСА_1

                       На підставі викладеного та ст.ст. 392,1241,1261, 1268 Цивільного кодексу України, керуючись ст. ст. 213, 215,218  Цивільного процесуального  кодексу України, суд,-

ВИРІШИВ:

          Позов задоволити.

          Визнати за ОСОБА_2 право власності ? частку  спадкового АДРЕСА_1, яке складається з житлового будинку, загальною площею 70,7 кв. м., житловою 37,5 кв.м. /л.А/, стайні /л.Б/, стодоли /л.В./, шопи /л.Г/, вбиральні /л.Д/, криниці, воріт, огорожі,огорожі/№1,№2,№ 3,№4/, яке належало померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.

             Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана  протягом 10 днів з часу ознайомлення з мотивувальною частиною рішення, до апеляційного суду Івано-Франківської області   через Долинський районний суд; апеляційна скарга на  рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про  апеляційне оскарження до апеляційного суду Івано-Франківської області через Долинський районний суд.

                                                               

                                                                      Суддя:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація