Справа №3-639/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2010 року смт.Черняхів
Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Моніч Б.С., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Черняхівського РВ УМВС України в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродж. с.Івниця Андрушівського району Житомирської області, гр-на України, українця, освіта вища, одружений, має на утриманні двох неповнолітніх дітей віком 5 та 14 років, працює ТОВ «Альтаір» с.Браженка, начальник кар’єру, прож. АДРЕСА_1 інвалідом, ліквідатором аварії на ЧАЕС, депутатом не являється, –
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –
ВСТАНОВИВ:
09.05.2010 року о 20 год. 50 хв. в смт.Черняхів Житомирської області ОСОБА_1 керував автомобілем НОМЕР_1 в стані алкогольного сп’яніння.
Даний факт стверджується матеріалами справи, а зокрема протоколом медичного огляду на стан сп’яніння. ОСОБА_1 в суді пояснив, що 09.05.2010 року рухався з дружиною та дітьми на автомобілі в смт.Черняхів. Близько 20 год. 40 хв. його зупинили працівники ДАІ, які стали розпитувати чому він «їде не так як треба тощо», потім запропонували поїхати на експертизу для встановлення стану сп’яніння. Він погодився. За наслідками медичного огляду йому встановлено стан алкогольного сп’яніння, з чим він не погодився. Пояснив, що алкоголю не вживав, а випив лише корвалолу. Також зазначив, що висновки медичного огляду не оскаржував.
Суд критично ставиться до пояснень ОСОБА_1 про те, що він не скоював правопорушення та вважає їх такими, що мають на меті ухилитися від відповідальності за скоєне, оскільки його огляд на стан сп’яніння проведений в ідповідно до «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року №1103, «Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом МВС №400/666 від 09.09.2009 року.
На підставі викладеного, приходжу до висновку, що вищенаведеними діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Порушнику судом роз’яснювалися його права, передбачені ст.268 КУпАП, однак будь-яких клопотань ним не заявлялось. Додаткових доказів не подавалось.
Обставин, що пом’якшують або обтяжують відповідальність правопорушника згідно ст.ст.34-35 КУпАП судом не встановлено.
Дані про особу правопорушника, його майновий стан судом враховуються, виходячи з наявних в матеріалах справи. Також як характеризуючі дані про особу суд враховує відношення порушника до скоєного, який зайняв позицію вперто та надумано відхиляти об’єктивні дані, що стверджують його вину в скоєнні правопорушення.
З урахуванням всіх обставин скоєння правопорушення суд приходить до висновку про необхідність накладення на порушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу, вважаючи, що саме таке стягнення сприятиме його вихованню у дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття та для запобігання вчиненню нових правопорушень.
З протоколу слідує, що в порушника вилучено посвідчення водія серії ІОАНОМЕР_2, яке з урахуванням наслідків розгляду справи має бути йому повернуте.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.130, 280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3000 (три тисячі) грн.
Повернути ОСОБА_1 посвідчення водія серії ІОА НОМЕР_2.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги чи протесту прокурора до Апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
При відсутності апеляції чи протесту постанова вступає в законну силу через 10 днів з дня її винесення.
Суддя: (підпис) Б.С.Моніч
Копія: вірно
Суддя:
- Номер: 3-639/10
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-639/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Моніч Богдан Сильвестрович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.08.2015
- Дата етапу: 19.08.2015