Судове рішення #11172706

   м. Мар’їнка  

   № 2-438-10

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

09 липня 2010 р.  Мар»їнський районний суд Донецької області, в складі: головуючого Судді Ступіна І.М. при секретарі: Готовщиковой Т.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ВАТ «Донецькобленерго» Мар»їнський РЕС до ОСОБА_1 про  стягнення суми,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду із позовом, в якому просить  стягнути з відповідача суму об’єму та вартості електричної енергії неврахованої у результаті порушення ПКЕЕ в сумі 2580 гривень 28 копійок.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачка ОСОБА_1 являється споживачем електроенергії від сітей Мар*їнського РЕМ. При проведенні перевірок 12 квітня 2007 року та 27 січня 2008 року представниками енергопостачальника у ОСОБА_1, за якою числиться особистий рахунок № НОМЕР_1, було виявлено порушення Правил користування електричною енергією, а саме невраховане споживання електричної енергії, відсутність електролічильника, електроенергія споживається але не рахується лічильником у зв’язку з його відсутністю. Дане порушення було зафіксоване в актах № 408340 від 12 квітня 2007 року та № 050494 від 27 січня 2008 року, підписані трьома представниками енергопостачальника та споживачем. На підставі цього акту ВАТ «Донецькобленерго» Мар*їнський РЕМ просить суд стягнути з відповідача 2580 гривні 28 копійок.

В судовому засіданні представник позивача наполягає на задоволенні позовних вимог.

Відповідачка з позовом не погодилась і вважає, що підстав для задоволення позову не має.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню по наступним підставам.

Як встановлено в судовому засіданні в актах № 408340 від 12 квітня 2007 року та № 050494 від 27 січня 2008 року зазначено порушення правил користування електричною енергією для населення: встановлено невраховане споживання електричної енергії відсутність електролічильника, електроенергія споживається але не рахується лічильником у зв’язку з його відсутністю.

 Відповідно до п.11 «Правил користування електричною енергією для населення» відповідальність    за    збереження   приладів   обліку, встановлених у квартирі,  на інших об'єктах споживача, та пломб на них несе споживач.

Відповідальність за  збереження поквартирних приладів обліку, встановлених на сходових клітках,  та пломб на  них  несе  власник будинку або організація, у віданні якої перебуває будинок.

В судовому засіданні встановлено, що в будинку де мешкає відповідачка, електричні лічильники встановлені на сходових клітках, а тому відповідальність за їх збереження несе власник будинку «Кураховокомуненерго».

Відповідно до п.17 «Правил користування електричною енергією для населення» у   разі  пошкодження,  втрати  або  неправильної  роботи приладу  обліку  з  вини  споживача   він   відшкодовує   вартість перевірки, ремонту або встановлення нового приладу обліку.

В інших випадках перевірка, ремонт або заміна пошкодженого чи втраченого    приладу    обліку    здійснюється     за     рахунок енергопостачальника  або організації, яка відповідає за збереження приладу обліку.

Енергопостачальник повинен   відновити   облік    електричної енергії  протягом  3  місяців.  Постачання електричної енергії без  обліку понад 3 місяці забороняється.

У зв’язку з тим, що лічильник відповідачки був викрадений, а новий, за її заявою, їй ніхто не встановив, то відповідачці було запропоновано платити за електропостачання з розрахунку середньомісячного споживання електроенергії. При передачі у 2002 році абонентів Мар*їнському РЕМ лічильник відповідачці також не встановили.

Виходячи з вищевикладеного слід визнати дії робітників Мар»їнських РЕС при складанні  акти № 408340 від 12 квітня 2007 року та № 050494 від 27 січня 2008 року про порушення правил користування електричною енергією були незаконним, в задоволенні позовних вимог суд вважає за необхідне відмовити.

 

Керуючись Законом України від 16.12.1997р. «Про електроенергетику»,
Правил користування електроенергією для населення затверджених Постановою КМУ 26.07.99 р. № 1357, положенням «Правил споживання електроенергії» затверджених ухвалою № 28 НКРЕ від 31.07.1996 р, керуючись ст. ст. 212-215 ЦПК України, суд, -

                                                         В И Р І Ш И В :

   

В задоволенні позовних вимог ВАТ «Донецькобленерго» Мар»їнський РЕС до ОСОБА_1 про  стягнення суми – відмовити.

 

 

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана в Мар»їнський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

    Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана в судову палату по цивільним справам Апеляційного суду Донецької області через Мар»їнський районний суд протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                     Ступін І.М.        

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація