Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #111736367

Дата документу 31.08.2021


Справа № 937/6035/20

2/937/413/21

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



31 серпня 2021 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого — судді Купавської Н.М.

при секретарі — Бєгушевій Л.В.,

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін в м.Мелітополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,


ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати відповідача таким, що втратив право користування жилим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1 . При цьому, позивач зазначає, що їй на праві власності належить вищевказана квартира, яку вона придбала у відповідача ОСОБА_2 . Відповідач не мешкає в ньому більше року, але залишається зареєстрованим, що позбавляє її в повній мірі володіти, користуватися та розпоряджатися належним їй майном. У даному приміщенні ніяких речей відповідача немає, ніяких спроб вселитися в будинок з боку відповідача не було.

Позивач в судове засідання не з`явився, від його представника – адвоката Лисенка С.Д. надійшла заява з проханням слухати справу у його відсутність та відсутність позивача, на позові наполягає. Не заперечує проти ухвалення по справі заочного рішення.

Відповідач в судове засідання не з`явився, судові повістки повернулися з відміткою пошти: «адресат відсутній за вказаною адресою».

Як вбачається з матеріалів справи позивачем було надано адресу ОСОБА_2  за місцем його реєстрації. Інших відомостей щодо місця перебування чи проживання відповідача немає.

Відповідно до ч.7 ст.128 ЦПК України судова повістка надсилається фізичним особам, які не мають статусу підприємця - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.

Згідно з п. 4 ч. 8 ст. 128 ЦПК України днем вручення повістки є: день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Крім того, відповідач викликався до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.

Отже, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомленим про день, час та місце розгляду справи. Повідомлень про причини неявки та відзиву на позовну заяву у встановлений законом строк суду не надано.

Зі згоди представника позивача суд проводить заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів, відповідно до ст. 280 ЦПК України.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання сторін фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає повному задоволенню з наступних підстав.

Позивачу згідно договору купівлі-продажу квартири від 06 липня 2019 року належить квартира АДРЕСА_2 , про що свідчить копія даного договору та копія Витягу з Державного реєстру правочинів /а.с. 8-10/.

У даній квартирі зареєстрований відповідач, але в ньому не проживає більше року, що підтверджується відомостями директора ТОВ Компанія «Шахтарська» /а.с. 11/.

В силу того, що відповідач зареєстрований у вищевказаному будинку позивач не може в повній мірі володіти, користуватися та розпоряджатися майном.

У відповідності до ч.1 ст.319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Згідно з ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Водночас, відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.   

Права власника будинку, визначені нормами ст. 383 ЦК України та ст. 150 ЖК України, які передбачають право власника використовувати житло для власного проживання, проживання членів сім`ї, інших осіб і розпоряджатися своїм житлом на власний розсуд. Обмеження чи втручання в права власника можливе лише з підстав, передбачених законом.

Припинення права власності на будинок припиняє право колишнього власника на користування цим будинком.

Аналогічні правові позиції викладені, зокрема, і в ухвалі Верховного Суду України від 13.07.2011 року № 6-55662св10.

Оскільки власником даного будинку є позивач, а колишній власник нерухомості відповідач ОСОБА_2 не знявся з реєстраційного обліку, в квартирі більше двох років не проживає та не несе витрат по її утриманню, останній втратив право користування цим приміщенням, так як реєстрація відповідача у квартирі позивача є перешкодою у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.  

Крім того, чинним законодавством України не передбачено перехід прав та обов`язків попереднього власника до нового власника в частині збереження права користування житлом членів сім`ї колишнього власника у випадку зміни власника.

Отже, оскільки новим власником квартири є позивач, а відповідач ОСОБА_2 не є членом його родини, у зв`язку з відсутністю договірних відносин з новим власником будинку, останній втратив право користування цією квартирою.

Аналізуючи зібрані по справі докази суд приходить до висновку, що відповідача слід визнати таким, що втратив право користування в квартирі АДРЕСА_2 .

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 12,13, 81, 89, 264, 265268, 280 ЦПК України, ст.ст.346, 391 ЦК України, ст.ст.150 ЖК України, суд


ВИРІШИВ:



Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, задовольнити повністю.

Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , таким, що втратив право користування жилим приміщенням в квартирі АДРЕСА_2 .

Заочне рішення може бути переглянуте Мелітопольським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення.

На рішення може бути подана апеляційна скарга позивачем до Запорізького апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ст.284 ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.




СУДДЯ:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація