ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
01 жовтня 2010 р. Справа № 2-а-2573/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі :
головуючого судді Драчук Тетяна Олександрівна
при секретарі судового засідання: Афанасьєвій Зінаїді Володимирівні,
за участю позивача ОСОБА_1
представника позивача : ОСОБА_2
представника відповідача: Трохименка М.В.
представників третіх осіб: ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ :
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії.
ОСОБА_1 оскаржуються дії Калинівської райдержадміністрації щодо розпорядження останньої №226 від 26.05.2008 року "Про затвердження протоколу розподілу земельних часток (паїв) на території Комунарівської та Корделівської сільських рад", а також позивачка просить повністю скасувати вказане розпорядження.
Представник відповідача в судовому засіданні в своїх пояснення, а в послідуючому в письмових запереченнях просив суд відмовити в задоволенні позову та застосувати при цьому вимоги ст.99 КАС України, якою передбачено річний строк звернення до суду за захистом своїх прав, свобод на інтересів.
Статтями 99-100 КАС України, в редакції чинній на момент подачі позову та розгляду справи в суді, передбачалось, що адміністративний позов може бути подано в межах річного строку звернення до суду. Строк обчислюється з дня, коли особа дізналася, або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод, інтересів.
Пропущення строку звернення до суду тягнуло за собою відмову у задоволенні позову за умови, якщо на цьому наполягала одна із сторін.
На час розгляду справи, діючий КАС України, не покладає на суд обов'язку відмовляти у задоволені позову з підстав пропущення позивачем строку звернення до суду.
Так, ст.100 КАС України, передбачено, що в разі подання адміністративного позову після закінчення строків , установлених законом, він залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для його поновлення, про що постановляється ухвала.
Позивачем та його представником не подано відповідного клопотання про поновлення строку звернення до суду.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що нею не пропущено строк звернення до суду, так як вона спочатку зверталась з позовом до Калинівського районного суду, потім до відповідних вищих інстанцій з метою досудового врегулювання спору, але не вирішивши це питання, була змушена звернутись до суду.
Суд критично відноситься до пояснень позивача, так як вони не є обґрунтованими та спростовується тим, що оспорюване розпорядження видане 28.05.2008 року, позивач звертався до Калинівського районного суду Вінницької області за захистом свого порушеного права по включенню до протоколу розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) на території Комунарівської сільської ради Калинівського району Вінницької області (постанова суду від 17 лютого 2009 року).
Крім того, обраний позивачем досудовий порядок врегулювання спору не свідчить про незнання ним про порушене право, а навпаки, підтверджує саме наявність спору між сторонами.
Вказані обставини свідчать про те, що позивачеві було відомо про оскаржуване розпорядження та про своє порушене право.
Судом не знайдено підстав для поновлення строку звернення до суду з позовом ОСОБА_1 до Калинівської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та скасування розпорядження , тому дану позовну заяву слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99,100 КАС України суд, -
УХВАЛИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Калинівської районної державної адміністрації про визнання протиправними дій та скасування розпорядження залишити без розгляду.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Драчук Тетяна Олександрівна