Судове рішення #11182418

У  Х  В  А  Л  А

про залишення апеляційної скарги без розгляду

13 вересня 2010 року                                                                                м.Ужгород

Суддя-доповідач судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області Боднар О.В., перевіривши форму і зміст апеляційної скарги  управління Пенсійного фонду України в Ужгородському районі  на постанову Ужгородського міськрайонного  суду від 22 липня  2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Ужгородському районі про визнання бездіяльності неправомірною та зобов’язання вчинити певні дії, -

в с т а н о в и л а :

Постановою Ужгородського  міськрайонного суду від 22 липня  2009 року позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено частково,  зобов’язано  управління Пенсійного фонду України в Ужгородському районі нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_2 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст..6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» в періоди з 09 липня по 31 грудня 2007р. та з 22 травня по 31 грудня 2008р.

Не погоджуючись з вказаною постановою суду управління Пенсійного фонду України в Ужгородському районі   подало на неї  апеляційну скаргу.

Дана справа судом першої інстанції розглянута за правилами КАСу України тому і питання дотримання відповідачем строків на апеляційне оскарження постанови слід перевірити за нормами саме цього кодексу.

Відповідно до вимог ст.186 КАС України, заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Як вбачається з матеріалів справи, постанова судом першої інстанції була постановлена без участі особи, яка її оскаржує, копія постанови  була надіслана апелянту  09.11.2009р. (а.с.13), а  апеляційна скарга апелянтом подана – 15 грудня 2009 року, тобто з пропуском встановленого законом строку оскарження.

Згідно з ч.6 ст.186 КАС України, заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Управління  не зверталося  до суду з клопотанням про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження постанови  суду першої інстанції і не зазначило таке прохання в самій апеляційній скарзі, а тому апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст. 294 ЦПК України, суддя, -

у х в а л и л а :

           Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Ужгородському районі  на постанову Ужгородського міськрайонного  суду від 22 липня  2009 року – залишити без розгляду, а справу за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Ужгородському районі про визнання бездіяльності неправомірною та зобов’язання вчинити певні дії – повернути до Ужгородського  міськрайонного суду.

Роз’яснити апелянту, що він не позбавлений можливості звернутися із заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження.

      Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення,  касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду.

 

Суддя                     (підпис)                                    Боднар О.В.

Згідно з оригіналом:

                         Суддя                                                             О.В. Боднар

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація