Справа № 2 – 399 / 2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
4 жовтня 2010 р. Маньківський районний суд, Черкаської області
в складі: головуючого – судді - І.Д. КАЛІЄВСЬКОГО
при секретарі - Г.І. БАЙДУЖІЙ
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маньківка справу за позовом ОСОБА_1 до Дзензелівської сільської ради с. Дзензелівка, Маньківського району, Черкаської області про визнання права власності на самочинну забудову в порядку спадкування за заповітом,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до відповідача з позовом про визнання права власності на самочинну забудову в порядку спадкування за заповітом.
На підставу своїх вимог спирається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в селі Дзензелівка Маньківського району Черкаської області померла, ОСОБА_2, після смерті якої відкрилась спадщина на будинок в АДРЕСА_1, Маньківського району Черкаської області. На все належне спадкодавцеві майно, вона за життя вчинила заповіт на ім’я позивача та на його дружину, яка від спадщини відмовилась на його користь, що підтверджується її письмовою заявою. На протязі шести місяців позивач прийняв спадщину, про що свідчить довідка нотаріальної контори. Проте оформити право власності на спадковий будинок в нотаріальному порядку позивач не може, оскільки на нього відсутні правовстановлюючі документи. Районна архітектура не заперечує проти визнання за ним права власності на самочинну забудову. Нині лише в судовому порядку можливо вирішити його проблему, що змусило позивача звернутись з відповідним позовом до суду.
Позивач в судове засідання не з’явився, але надав суду письмову заяву згідно якої підтримує позовні вимоги та просить суд розглянути справу у його відсутності.
Представник Дзензелівської сільської ради в судове засідання не з’явився, але згідно письмової заяви позовні вимоги позивача визнав та просить справу слухати у його відсутності.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню згідно вимог ст. ст. 376, 1233, 1234, 1268, 1270 ЦК України, виходячи із того, що як дійсно встановлено в судовому засіданні, що ІНФОРМАЦІЯ_1., в АДРЕСА_2., померла, ОСОБА_2, після смерті якої відкрилась спадщина на будинок в АДРЕСА_1. На все належне спадкодавцеві майно, вона за життя вчинила заповіт на ім’я позивача та на його дружину, яка від спадщини відмовилась на його користь, що підтверджується її заявою (а.с. 7). На протязі шести місяців позивач прийняв спадщину, про що свідчить довідка нотаріальної контори (а.с.9). Проте оформити право власності на спадковий будинок в нотаріальному порядку він не може, оскільки на нього відсутні правовстановлюючі документи і оскільки районна архітектура не заперечує проти визнання за ним права власності на самочинну забудову (а.с.16-19), тому позов позивача підлягає до задоволення у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 58-60, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 376, 1233, 1234, 1268, 1270 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на самочинне будівництво у вигляді житлового будинку з усіма господарськими спорудами по АДРЕСА_1, Черкаської області, в порядку спадкування за заповітом після смерті, ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року в селі Дзензелівка, Маньківського району, Черкаської області.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Черкаської області через Маньківський районний суд на протязі десяти днів.
СУДДЯ І.Д. КАЛІЄВСЬКИЙ