Справа № 2-10411/10
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
20 вересня 2010 року Московський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого – Скотаря А.Ю.;
при секретарі – Кошовій Г.О.;
представникові позивача – ОСОБА_1;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові в приміщенні суду справу за позовною заявою ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до ОСОБА_7, треті особи: Харківська міська рада, сектор громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Московського РВ ГУМВС України в Харківській області про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулись до суду з позовом в якому зазначили, що мешкають та зареєстровані в квартирі АДРЕСА_1. Основним наймачем є ОСОБА_2, квартира належить територіальній громаді.
Відповідачка, яка до 22.07.2004 знаходилась у офіційному шлюбі з ОСОБА_5, також зареєстрована, але не мешкає в зазначеній квартирі з 2003 року, тобто з часу, коли переїхала жити до своїх батьків. 22.07.2004 шлюб між відповідачкою та ОСОБА_5 розірваний. Поважних причин для не проживання в спірній квартирі відповідачка не мала, добровільно її покинула через припинення шлюбних відносин з одним із позивачів.
Позивачі просять визнати ОСОБА_7 такою, що втратила право користування жилим приміщенням за адресою АДРЕСА_1 та зняття її з реєстраційного обліку за вказаною адресою.
В суді ОСОБА_2 підтримала позов та дала пояснення відповідно до викладених в ньому обставин. Просила винести заочне рішення у справі.
ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 до суду не з’явились, надали заяву про слухання справи за їх відсутності та на позові наполягли.
Відповідачка, як і представник СГІРФО Московського РВ ГУМВС України в Харківській області до суду не з’явились, причин неявки не повідомили, про дату та час слухання справи сповіщались належним чином, що, враховуючи заяву позивачки, дає змогу слухати справу за їх відсутності з винесенням заочного рішення.
Від Харківської міської ради надійшла заява про слухання справи за відсутності їх представника.
Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши позивачку, встанови наступні обставини і відповідні їм правовідносини.
На даний час у спірній квартирі зареєстровані ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_8 та дружина останнього з сином ОСОБА_7, що підтверджується довідкою дільниці № 30 КП «Жилкомсервіс», паспортами сторін у справі (а.с. 5-9, 11).
Шлюб між ОСОБА_5 та ОСОБА_7 розірваний 22.07.2004 (а.с. 10).
Позивачі стверджують, що відповідачка з 2003 року добровільно виїхала з місця реєстрації, не цікавиться житлом, комунальні послуги не сплачує, особистих речей в квартирі не має.
Зазначені факти підтверджуються даними Московського РВ ГУМВС України в Харківській області про те, що ОСОБА_7, 1972 р.н. з заявами до райвідділу щодо порушення своїх житлових прав не зверталась, довідкою міської поліклініки № 20, відповідно до якої ОСОБА_7 за останні три роки до поліклініки не зверталась, викликів за адресою реєстрації не зареєстровано (а.с. 24, 27).
Згідно довідки з поштамту за № 9-Ю-850-7 від 23.06.2010 на ім’я відповідачки за адресою АДРЕСА_1 в період з 01.06. 2009 по 03.06.2010 рекомендована кореспонденція в реєстрації та видачі не значиться (а.с. 29).
В силу ст. 163 ЖК України, у разі тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених частиною першою, пунктами 1 і 5 частини третьої і частиною четвертою статті 71 цього Кодексу. Тимчасова відсутність наймача та членів його сім’ї не звільняє їх від виконання обов’язків за договором найму жилого приміщення.
Згідно ч. 1 ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його родини за ним зберігається житло впродовж 6 місяців.
Відповідно до ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності її понад встановлені строки, провадиться у судовому порядку.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 224-226 ЦПК України, ст. ст. 71, 72, 163 ЖК України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Визнати ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_2 такою, що втратила право користування жилим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1.
Зняти ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_2 з реєстраційного обліку за вказаною адресою.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем протягом 10 днів з моменту отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з моменту його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з моменту отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А.Ю. Скотар