- позивач: Шульц Анна Сергіївна
- відповідач: Шульц Євгеній Олександрович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Номер провадження 2/243/2241/2021
Номер справи 243/7377/21
У Х В А Л А
Про повернення позовної заяви
13 вересня 2021 року, суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Агеєва О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про надання дозволу на в`їзд та виїзд дитини на тимчасово окуповану територію України та за кордон без згоди батька до досягнення дитиною повноліття, -
В С Т А Н О В И В :
До Слов`янського міськрайонного суду Донецької області звернулась ОСОБА_3 з позовом до ОСОБА_4 про надання дозволу на в`їзд та виїзд дитини на тимчасово окуповану територію України та за кордон без згоди батька до досягнення дитиною повноліття.
Ухвалою Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 19 липня 2021 року вищезазначена позовна заява залишена без руху, оскільки вона не відповідала вимогам ст. ст. 175- 177 ЦПК України.
Позивачу, ОСОБА_3 , було роз`яснено про необхідність усунення зазначених недоліків в Ухвалі Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 19 липня 2021 року, а також роз`яснено, що в іншому разі позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Зазначена Ухвала Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 19 липня 2021 року була негайно надіслана на адресу позивача, однак недоліки, зазначені в Ухвалі Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 19 липня 2021 року до теперішнього часу не усунуто.
Так, в Ухвалі суду від 19 липня 2021 року позивачу було визначено сплатити судовий збір по справі, однак ні у визначений судом строк, ні до теперішнього часу судовий збір по справі не сплачено, що є невиконанням вимог ухвали суду про усунення недоліків.
Відповідно до приписів Європейського суду, особа, як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належним їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачем не усунуто недоліки, визначені Ухвалою Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 19 липня 2021 року у встановлений строк, а тому позовна заява ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про надання дозволу на в`їзд та виїзд дитини на тимчасово окуповану територію України та за кордон без згоди батька до досягнення дитиною повноліття, підлягає поверненню на підставі вимог ст. 185 ч. 3 ЦПК України.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись ст.ст. 185, 258-261, 263 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про надання дозволу на в`їзд та виїзд дитини на тимчасово окуповану територію України та за кордон без згоди батька до досягнення дитиною повноліття - вважати неподаною та повернути позивачу.
Роз`яснити ОСОБА_5 , що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду з тим самим позовом, якщо перестануть існувати обставини, які стали підставою для повернення заяви.
Ухвалу суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до суду апеляційної інстанції через Слов`янський міськрайонний суд Донецької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Повний текст ухвали суду складено 13 вересня 2021 року.
Суддя Слов`янського
міськрайонного суду О.В. Агеєва
- Номер: 2/243/2241/2021
- Опис: про надання дозволу на в'їзд/виїзд неповнолітної дитини на окуповану територію України та за кордон без згоди батька до досягнення дитиною повноліття
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 243/7377/21
- Суд: Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Агеєва О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Залишено без руху
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.07.2021
- Дата етапу: 19.07.2021