Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #111927597


Справа № 419/1601/21

Провадження № 2-о/419/148/2021


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


09 вересня 2021 року Новоайдарський районний суд Луганської області

у складі: головуючого судді - Мартинюка В. Б.,

за участю: секретаря - Московченко О.В.,


розглянувши у судовому засіданні в залі суду в смт Новоайдар Луганської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, заінтересована особа: Новоайдарська селищна рада,-


ВСТАНОВИВ:


До Новоайдарського районного суду Луганської області надійшла заява ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, заінтересована особа: Новоайдарська селищна рада.

Обґрунтовуючи свої вимоги, представник заявника посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати заявника - ОСОБА_3 . Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, а саме: - земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства, розташована на території Колядівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області, згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку Серії Р2 №506704, та право на земельну частку (пай) відповідно до Сертифікату на право на земельну частку (пай) Серії ЛГ №0040038, виданого Новоайдарською районною державною адміністрацією Луганської області 02 грудня 1996 року на підставі рішення Новоайдарськюї райдержадміністрації Луганської області від 22 листопада 1996 року №387, зареєстрованого 2 грудня 1996 року у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №233. Однак, є розбіжності в написанні прізвища матері заявника в правовстановлюючих документах та в свідоцтві про смерть: в Державному акті на право власності на земельну ділянку Серії Р2 №506704 її прізвище вказано як ОСОБА_3 , а в свідоцтві про смерть - ОСОБА_3 ; в Сертифікаті на право на земельну частку (пай) Серії ЛГ №00400038 її прізвище вказано як ОСОБА_3 (з дописом зверху літери н), а в свідоцтві про смерть - ОСОБА_3 .

Виходячи з того, що заявник не може іншим способом підтвердити те, що Державний акт на право власності на земельну ділянку Серії Р2 №506704, виданий на ім`я ОСОБА_3 , Сертифікат на право на земельну частку (пай) Серії ЛГ №0040038, виданий на ім`я ОСОБА_3 , належать померлій ОСОБА_3 , він вимушений звернутися до суду з відповідною заявою.

Ухвалою суду від 23 липня 2021 року провадження по справі було відкрито та справа призначена до розгляду в порядку окремого провадження.

В судове засідання представник заявника не з`явився, згідно з поданої заяви просив суд розглядати справу без його участі, заяву просив задовольнити (а.с. 22).

Представник заінтересованої особи Новоайдарської селищної ради в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, при вирішенні питання у справі покладається на розсуд суду (а.с. 21).

З огляду на неявку учасників процесу в судове засідання, фіксування судового процесу технічними засобами не здійснювалось.

За результатами дослідження матеріалів справи, оцінивши належність і достовірність доказів по справі, сприяючи всебічному й повному з`ясуванню обставин справи, що має істотне значення для правильного вирішення спору, прийшов до наступного.

Відповідно до ст. 129 Конституції України судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону. Основними засадами судочинства є: законність; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; забезпечення доведеності вини; змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості; підтримання державного обвинувачення в суді прокурором; забезпечення обвинуваченому права на захист; гласність судового процесу та його повне фіксування технічними засобами; забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом; обов`язковість рішень суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ч. 3 ст. 3 ЦПК України, провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.

Відповідно до ч. ч. 1-4 ст. 10 ЦПК України, суд при розгляді справи керується принципом верховенства права. Суд розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України. Суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Згідно з ч .1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Відповідно до Конституції України усі суб`єкти права власності рівні перед законом (частина четверта статті 13); кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю; право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом (частини перша, друга статті 41); правовий режим власності визначається виключно законами України (пункт 7 частини першої статті 92).

Згідно з ст. 41, 55 Конституції України, право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Права людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом способами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Частиною 2 ст. 315 ЦПК України передбачено, що у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Згідно з ч. 1 ст. 319 ЦПК України, у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.

Судом встановлено, що відповідно до копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 64 років, місце смерті Луганськ область, Новоайдарський район, с. Вовкодаєве (а.с. 9).

ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 мешкала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 у складі одна, що підтверджується копією довідки виконавчого комітету Новоайдарської селищної ради від 02.03.2021 року № 71 (а.с. 10).

Відповідно до копії Державного акту на право власності на земельну ділянку Серії Р2 №506704 прізвище власника вказано як ОСОБА_3 (а.с. 12), відповідно до копії Сертифікату на право на земельну частку (пай) Серії ЛГ №0040038 прізвище власника вказано як ОСОБА_3 (з дописом зверху літери н) (а.с. 11).

Як зазначив представник заявника в своїй заяві, встановлення даного факту необхідно для приведення правовстановлюючих документів у відповідність до свідоцтва про смерть ОСОБА_3 .

Факт належності вищезазначених документів, а саме Сертифікату на право на земельну частку (пай) Серії ЛГ №00400038 та Державного акту на право власності на земельну ділянку Серії Р2 №506704 саме померлій ОСОБА_3 , підтверджується співпадінням

ім`я та по батькові в свідоцтві про смерть померлої з ім`ям та по батькові, які вказані в Державному акті на право власності на земельну ділянку Серії Р2 №506704; співпадінням ім`я та по батькові в свідоцтві про смерть померлої з ім`ям та по батькові, які вказані в Сертифікаті на право на земельну частку (пай) Серії ЛГ №0040038, на підставі якого був виданий Державний акт на право власності на земельну ділянку Серії Р2 №506704; співпадінням місця знаходження земельних ділянок та місця проживання власника земельної ділянки з місцем смерті матері заявника.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31 березня 1995 року "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" суди розглядають справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений або знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або паспорті.

Згідно з ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт.

У відповідності до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

З поданої заяви та доданих до неї документів вбачається, що звернення заявника через свого представника до суду викликане з мотивів встановлення юридичного факту, що в подальшому тягне юридичні наслідки, тобто судом встановлено, що факт, який просить встановити заявник породжує юридичні наслідки для заявника, а відтак підлягає встановленню у порядку визначеному ст. ст. 315 ЦПК України.

Суд надає віри показам заявника, викладеним в заяві, вважає доведеним даний факт. Інших обставин, які б спростовували твердження заявника, не знаходить, тому кладе їх в основу рішення.

Заінтересованою особою не подано заперечень проти задоволення заяви про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, тому суд не вбачає підстав вважати наявність оспорюваних прав (спір про право).

Висновки суду підтверджуються письмовими доказами, дослідженими у судовому засіданні.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 13, 259, 263-265, 315, 319 ЦПК України, суд,-


У Х В А Л И В :


Заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, заінтересована особа: Новоайдарська селищна рада - задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 : Державного акту на право власності на земельну ділянку площею 3.8115 га, серія Р2 №506704, виданого Колядівською сільською радою 18 березня 2003 року, акт зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за №526, кадастровий номер не визначався, виданого на ім`я ОСОБА_3 , Сертифікату на право на земельну частку (пай) Серії ЛГ №0040038, виданого Новоайдарською районною державною адміністрацією Луганської області 02 грудня 1996 року на підставі рішення Новоайдарської райдержадміністрації Луганської області від 22 листопада 1996 року №387, зареєстрованого 2 грудня 1996 року у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №233, виданого на ім`я ОСОБА_3 .

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 30 днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.


Головуючий: В. Б. Мартинюк


  • Номер: 2-о/419/148/2021
  • Опис: про встановлення факту належності правовстановлюючих документів. Повторно заводиться у зв'язку з тим, що ця справа була зареєстрована під невірним індексом ОСК - "2", замість вірного "2-о".
  • Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
  • Номер справи: 419/1601/21
  • Суд: Новоайдарський районний суд Луганської області
  • Суддя: Мартинюк В.Б.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.07.2021
  • Дата етапу: 23.07.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація