Судове рішення #11192942

Справа №2-а- 263/2010

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 липня 2010 року Зборівський районний суд Тернопільської області в складі:

судді Снігурського В. В.

при секретарі Касій О. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Зборові справу за позовом ОСОБА_1 до УДАІУМВС України в Тернопільській області про оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення,

ВСТАНОВИВ:

позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до УДАІ УМВС України в Тернопільській області про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення ВО №126423 від 05 липня 2010 року про притягнення його до адмінвідповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та накладення штрафу в розмірі 255 грн.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просить скасувати зазначену вище постанову та пояснив, що адміністративне стягнення накладено на нього неправомірно, постанова винесена без його участі, у вказаний в постанові день його було притягнуто до адмінвідповідальності за ч.2 ст.122 КУпАП, згідно постанови інсектора ДПС Рівненської ДАІ, однак дану постанову було оскаржено ним до суду і скасовано судовим рішенням. По іншому факту в цей день працівники ДАІ його не зупиняли.

Представник відповідача, будучи повідомленим про час і місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив, будь - яких заперечень чи клопотань не надав. Суд, враховуючи згоду позивача та в силу ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає, що справу необхідно розглянути без участі відповідачів на підставі наявних матеріалів та доказів.

Дослідивши та оцінивши матеріали справи суд встановив наступне:

доказів в заперечення позову відповідач не надав, хоча згідно ч.2, ч.4, ч.б ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

05 липня 2010 року інспектором Зборівського В ДАІ УДАІ УМВСУ в Тернопільській області винесено постанову ВО №126423 про притягнення ОСОБА_1 до адмінвідповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП, та вказано, що 02 червня 2010 року о 01 год. 50 хв. в с. Горбанів на автодорозі Київ - Чоп, ОСОБА_1, керуючи автомобілем «Пежо» НОМЕР_1, перевищив швидкість руху в населенному пункті.

Суд встановив, що у оскаржуваній постанові відсутній підпис позивача про вручення йому-її копії. Тому суд приходить до висновку, що адміністративну справу розглянуто без участі позивача, чим порушено його права передбачені ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Швидкість руху автомобіля у постанові не зазначена.

Крім цього згідно постанови ВК №112951 від 02 червня 2010 року інспектора Рівненської роти ДПС ДАІ, на ОСОБА_1 накладено штраф 450 грн. за ч.2 ст.122 КУпАП та зазначено, що 02.06.10 р. о 01 год. 53 хв. в с. Горбанів на автодорозі Київ — Чоп, ОСОБА_1, керуючи автомобілем «Пежо» НОМЕР_1, порушив правила обгону та перевищив швидкість руху в населенному пункті на 23 км/год. Дана постанова скасована постановою Зборівського районного суду від 29 червня 2010 року.

Враховуючи зазначене вище, суд приходить до висновку, що оскаржувана постанова є неправомірною і підлягає скасуванню, отже позов слід задовольнити.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.2,11,71,86, ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 122, 245, 247,268, 280,292-293 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити. Скасувати постанову ДАІ ВО №126423 від 05 липня 2010 року про притягнення ОСОБА_1 до адмінвідповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та накладення штрафу в розмірі 255 грн.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження, а у разі подання апеляційної скарги, якщо постанову не скасовано, після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Зборівський районний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга - на протязі 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя підпис                            Копія вірно

Суддя Зборівського районного суду                                     В.В.Снігурський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація