Судове рішення #11203629

                                                                                                        Справа № 2з - 165      

                                                                                                         2010  рік

           

                                                   Р І Ш Е Н Н Я

                                       І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

26 липня    2010 року                                                                 смт.Брусилів

          Брусилівський районний суд Житомирської області в складі:

                      головуючого – судді  Коваленка В.К.

                      при секретарі  -  Марієвській Н.А.,Вознюк Л.О.          

                                 з участю:

                                              позивача- ОСОБА_13.                    

                                               відповідачів ОСОБА_1

                                                                      ОСОБА_2

                                                                      ОСОБА_3

                                                                      ОСОБА_4

                                 представинка відповідачів  ОСОБА_5    

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Брусилів Житомирської області цивільну справу за позовом  ОСОБА_6 до ОСОБА_1 ,ОСОБА_2 ,ОСОБА_4 ,ОСОБА_3 про визнання  недійсним договору дарування ,визнати таким ,що відбувся договір купівлі-продажу 65\100 частини  будинку;перевести на співласника частки у праві  спільної часткової власності прав та обов”язків  покупця,            

                                            В С Т А Н О В И В :

        ОСОБА_6далі позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_7,ОСОБА_2 ,ОСОБА_8,З -ї особи ОСОБА_3 \далі відповідачі \  з вказаним позовом  і свої вимоги аргументувала тим,що їй,згідно правовстановлюючого  документу, належить  35\100  частина домоволодіння розташованого  за адресою  АДРЕСА_1 ,яку вона успадкувала  від померлих батьків.    

        У березні 2008 року  на  адресу  позивачки надійшов лист  за № 16 від  18 лютого 2008 року  за підписом  зав.Брусилівською  Держнотконторою ОСОБА_9 про те, що відповідачі  мають намір  продати належну їм  65\100 частин  будинку за 25-30 тисяч доларів США .

             На вказаний лист  вона у письмовому  вигляді  надала до Брусилівської Держнотконтори  повідомлення, в якому вона висловила  згоду на придбання належної відповідачам  частки житлового будинку на рівних умовах,з додержанням  вимог чинного законодавства, проте вона \ОСОБА_13 не погодилася з ціною об”єкта  нерухомості.   Також  нею було висловлене прохання  повідомляти її письмово про будь-які  зміни ціни та про дату підписання  договору купівлі продажу.Більше відповідей і повідомлень вона від нотаріуса не отримала.

           Відвідавши  належний  їй будинок  вона виявила, що  у належній відповідачам частині  будинку знаходиться сторонні особи  і тому  у неї виникла підозра про  порушення її переважного права на придбання житлового  будинку,а тому вона знову звернулася до нотаріальної контори чи проводилося відчуження  відповідачами  частини будинку розташованого АДРЕСА_1  на яку вона має переважне право купівлі і за яку ціну.Нотаріус їй відмовив  у дачі відповіді.

                З-ю особу ОСОБА_3 булосудом залучено в якості  відповідача, а після смерті ОСОБА_8 \а.с.25\,,відповідачем була залучена  його дружина ОСОБА_4,як спадкоємець.

           В судовому засіданні позивачка     свій позов підтримала з мотивів викладених в позовній заяві. Вважає,що фактично між позивачами ОСОБА_11,ОСОБА_2 та  померлим ОСОБА_8 з ОСОБА_3 був укладений договір купівлі продажу ,а тому просить визнати договір дарування  від 1 липня 2008 року недійсним і перевести на неї право та обов”язки покупця 65\100 частини будинку і стягнути з неї на користь позивачів грошову суму ,у яку за договором оцінено відчужувану  частину будинку ,що розміщений АДРЕСА_1, а саме  15 тисяч 178 гривень,які вона  внесла на депозитний рахунок суду.  

           В судовому засіданні відповідачі ОСОБА_11,ОСОБА_12 та їх представник позов не визнали  і пояснили, що вони дійсно хотіли продати  свою частину житлового будинку ,що розташований АДРЕСА_1 за 25-30 тисяч доларів США.

           Відповідач  ОСОБА_4 позовні вимоги  позивачки не визнала і пояснила,що про наміри  продати  спірну  частину будинку вона знала від свого покійного чоловіка,  проте згодом  він повідомив їй про те,що  їх частина будинку була подарована  ОСОБА_3, як добрій знайомій відповідачів.              

            Відповідачі ОСОБА_11,ОСОБА_2 та ОСОБА_3  заперечили укладення договору купівлі- продажу  спірної частини будинку  і пояснили, що знаходяться  в дружніх стосунках ,а  тому  ними було прийнято рішення про відчудження спірної частини  будинку шляхом  дарування. .

       Вислухавши пояснення сторін,вивчивши та оцінивши матеріали справи ,докази,суд приходить до висновку,що у позові ОСОБА_6 слід відмовити з таких підстав:

          Згідно  Свідоцтва про право власності на домоволодіння  № 5 \а.с.12\ ,  витяг  з реєстру  прав власності на нерухоме майно,свідоцтва   про право на спадщину  за заповітом -  позивачці ОСОБА_13 належить 35\100 частини житлового будинку АДРЕСА_1,а відповідачам  ОСОБА_2,ОСОБА_8 та ОСОБА_1 належить  по 65\300  частин вказаного будинку, кожному.

         Відповідно до ст.362 ЦК України  у разі продажу  частки у праві спільної часткової власності співласник  має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною,оголошеною  для продажу,та на інших рівних умовах,крім  випадку продажу з публічних торгів.

          Недійсним  може бути визнано правочин з підстав передбачених ст. ст. 203,215 ЦК України.

           Обгрунтовуючи  свої позовні вимоги щодо  недійсності  договору  дарування від 1 липня 2008 року,укладеного між відповідачами,позивач зазначала , що  останні мали на меті приховати договір купівлі-продажу,з намірами сплатити при його укладенні менший розмір  державного мита та у зв”язку з  недружніми з нею стосунками позбавити її можливості  реалізувати своє переважне право на  придбання  частини будинку.

            В якості доказів,позивач  посилається на наявність у відповідачів намірів  щодо продажу спірної частини  будинку.

             Інших доказів,якіб свідчили  про  вчинення  відповідачами  договору купівлі-продажущодо передачі грошей,тощо позивачкою суду не надано.Витребувані  судом  документи  щодо купівлі  ОСОБА_14  автомобіля  ДЕО Ланоса.с. 67\ не може беззаперечно  свідчити про отримання  відповідачкою ОСОБА_15 Коштів за відчуджувану частину будинку.

              Доводи  позивачки  про намір відповідачів сплатити  менший розмір державного мита,укладаючи договір дарування є безпідставними оскільки розмір  останнього не залежить  від  виду договорударування,купівлі-продажу.

               Непогоджується суд із доводами  ОСОБА_6  в частині  того,що відповідачі в зв”язку з непрязними з нею стосунками,позбавили  її можливості на переважне право купівлі  частини  житлового будинку

          Продавець  частки у праві часткової власності   \стаття

          Договір,що встановлює обов”язок обдарованого вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру,не є договором дарування.

          Недійсність правочину передбачена ст.215 ЦК України, не містить посилань,як на підставу недійсності правочину,вчиненого внаслідок обману обдарованого дарувальника.

         

                                                                                                                                                                                                               

      Керуючись ст.ст. 10,11,15,60,88, 196,209,212-218,294ЦПК,ст.ст.215,717,глава 55 ЦК України,суд        

                                               В И Р І Ш И В :

      В задоволенні позовних вимог    ОСОБА_6 до ОСОБА_1 ,ОСОБА_2 ,ОСОБА_4 ,ОСОБА_3 про визнання  недійсним договору дарування ,визнати таким ,що відбувся договір купівлі-продажу 65\100 частини  будинку;переведення права та обов”язків покупця --- відмовити за безпідставністю позовних вимог.

       Зняти арешт  на 65\100 частин частки у праві спільної часткової власності на частину домовладіння,розташованого за адресою : АДРЕСА_1.

         Зняти заборону  про вчинення будь-яких дій стосовно земельної ділянки розташованої  АДРЕСА_1.

                                                                                                                                                                              Заяву на апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти

днів з дня проголошення,а апеляційна скарга  на рішення суду може бути подана протягом двадцяти    днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

     

     

      Суддя                                                                           В.К.Коваленко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація